Szpital na Klinach staje się wizytówką Krakowa poza Polską

contact header

Podczas najbliższego IV Krakowskiego Kongresu Turystyki Medycznej organizowanego 8 – 9 października przez Urząd Miasta Krakowa przedstawiciele Szpitala na Klinach podzielą się doświadczeniami związanymi z tym, jak innowacje i technologie medyczne mogą służyć rozwojowi turystyki medycznej i pozyskiwaniu pacjentów zagranicznych.

W ciągu kilku pierwszych miesięcy działalności w Szpitalu na Klinach przyjęto ok. 6 tys. pacjentów, w tym ok. 10% stanowili Pacjenci z zagranicy. Zaawansowane technologie wykorzystywane w szpitalu przyciągają nie tylko pacjentów, ale również światowej klasy lekarzy – Ci którzy postanowili wrócić z zagranicy do Polski stanowią, aż 10% zespołu. Jedną z tych osób jest dr Paweł Wisz, który przybliży uczestnikom kongresu zastosowanie systemu robotycznego.

– Operacje wykonywane przy wsparciu robota wywołują ruch w zakresie turystyki medycznej na całym świecie. Do niedawna Polacy wyjeżdżali do ośrodków w Niemczech, Belgii czy USA poszukując dostępu do tej technologii. Dziś robot przyciąga pacjentów z zagranicy do Krakowa.” – mówi dr Paweł Wisz,

Robot, to system wsparcia chirurgicznego, jeden z najbardziej skomplikowanych, a jednocześnie zaawansowanych urządzeń, stosowanych we współczesnej medycynie. Robot eliminuje drżenie rąk chirurga, zapewnia widzenie przestrzenne i koordynację ręka-oko, ponadto sprawia, że każdy ruch chirurga jest intuicyjny. System pozwala też na skalowanie ruchu i umożliwia aż dziesięciokrotne powiększenie obrazu. Wszystkie te cechy systemu, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem chirurga, decydują o większej precyzji, a więc i sukcesie zabiegu.

„Naszym celem jest maksymalizacja komfortu pacjentów, w tym przyspieszenie rekonwalescencji i powrotu do pełni aktywności życiowej oraz zawodowej. Cele te osiągamy, dając naszym lekarzom najdoskonalsze narzędzie chirurgiczne dostępne we współczesnym świecie. Dzięki takiemu podejściu uzyskujemy istotną przewagę konkurencyjną. Nasz szpital coraz częściej wybierany nie tylko przez pacjentów zagranicznych, ale również lekarzy, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie technik operacyjnych z wykorzystaniem robota. Przykładem może być organizowany przez nas Międzynarodowy Kurs Robotyki Chirurgicznej, który cieszy się popularnością wśród lekarzy z różnych stron świata.”  – mówi prezeska zarząd Joanna Szyman

Z kursu mogą korzystać również polscy lekarze. Szpital na Klinach jest wpisany do Rejestru Podmiotów prowadzących kształcenie Podyplomowe Lekarzy prowadzonego przez Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie.

wstecz dalej
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..