O nas

Centrum Leczenia ŻywieniowegoDzięki współpracy dwóch zaprzyjaźnionych podmiotów: Szpitala Na Klinach i Centrum Leczenia Żywieniowego Nutricare od 01.02.2019r w lokalizacji Szpitala rozpoczęła działalność Poradnia Żywienia obejmująca opieką wszystkich dotychczasowych pacjentów żywionych w domu przez Nutricare. Poradnia działa w oparciu o umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, co oznacza, że świadczone przez nią leczenie żywieniowe jest nieodpłatne. W ramach Poradni zespół lekarsko-pielęgniarski opiekuje się w domu pacjentami z zaburzeniami połykania, prowadząc żywienie przy użyciu specjalistycznych, gotowych diet podawanych przez sondę lub gastrostomię do żołądka lub bezpośrednio do jelita cienkiego.

Opieka ta obejmuje regularne wizyty w domu chorego, kontrolę parametrów stanu odżywienia, wykonywanie badań laboratoryjnych, kontakt telefoniczny i osobisty z członkami zespołu lekarsko-pielęgniarskiego. Żywimy pacjentów, którzy nie mogą odżywiać się doustnie np.  po udarach, wypadkach komunikacyjnych,  z zaburzeniami połykania w przebiegu chorób  neurologicznych, nowotworowych, dzieci oraz osoby w wieku podeszłym.

Masz pytania? Zadzwoń!

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby  potrzebujące żywienia dojelitowego w warunkach domowych. Poradnia w Szpitalu na Klinach przy ul. Kostrzewskiego 47 czynna jest w każdą środę  w godzinach 15.00 – 17.00.

Informacje o tym jak do nas trafić i co jest potrzebne do uzyskania pomocy są dostępne telefonicznie oraz mailowo. Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt telefoniczny:

Rejestracja telefoniczna: 12 267 40 64 Rejestracja telefoniczna: 12 267 40 64

Infolinia całodobowa: 608 463 080 Infolinia całodobowa: 608 463 080

Dla kogo?

Jesteśmy dla Was, naszych Pacjentów, którzy nie mogą odżywiać się doustnie. Dla chorych po udarach, pacjentach z chorobami neurodegeneracyjnymi, po urazach, wypadkach, pacjentów onkologicznych, dzieci – tych wszystkich którzy, żeby się odżywiać wymagają sondy (zgłębnika nosowo-żołądkowego,), gastrostomii, PEGa, jejunostomii ponieważ nie mogą połykać. Jeżeli trzeba pomożemy Wam wytworzyć taki dostęp – założyć sondę, zakwalifikować do PEGa, wymienić gastrostomię.  Jesteśmy specjalistami i pasjonatami, pomożemy stworzyć plan żywienia i obejmiemy 24godzinną opieką w warunkach domowych, współpracując z lekarzem rodzinnym i innymi specjalistami uczestniczącymi w procesie leczenia.

Zasady finansowania

Poradnia żywieniowa, działa w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia i gwarantuje pacjentowi z założonym sztucznym dostępem:

  • wizyty lekarskie i pielęgniarskie
  • badania laboratoryjne krwi i moczu
  • dostarczenie diet i sprzętu do podaży diety pod wskazany adres
  • szkolenie pacjenta i opiekuna

Jak żywimy?

Żywienie odbywa się przy użyciu specjalnych odżywek, diet stworzonych dla pacjentów żywionych przez zgłębnik. Zaletą tych diet jest łatwość podaży, wysoka kaloryczność, możliwość indywidualnego doboru dla pacjenta oraz zawartość makro- mikroelementów oraz witamin, których często brakuje w tradycyjnej diecie.
Oprócz preparatów dostarczamy cały sprzęt (strzykawki, gaziki, środki dezynfekujące) niezbędny do codziennej pielęgnacji i podaży żywienia. Wszystko to w ramach standardowej opieki, dzięki refundacji w ramach NFZ.