ebook ginekologia

Co warto wiedzieć o raku szyjki macicy i trzonu macicy

Ebook ten stanowi kompendium wiedzy na temat nowotworów ginekologicznych. Dzięki niemu dowiesz się jakie objawy dają rak endometrium i rak szyjki macicy, jak je diagnozować, jak im zapobiegać oraz jak wyglądają nowoczesne metody ich leczenia. wszystkim Publikację osobom, polecamy które chcą zatroszczyć się o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

W ebooku poznasz historie pacjentek zoperowanych w krakowskim Szpitalu na Klinach. Każda choroba to historia innej osoby, inne życie, które łączą ból, zaskoczenie, smutek, nadzieja, wiara, determinacja, miłość… Dlatego ufamy, że te doświadczenia mogą być wsparciem dla wielu osób, które dziś przechodzą przez chorobę jaką jest rak endometrium lub rak szyjki macicy.

Pobierz e-book w formacie PDF (2 MB)

ebook

Co warto wiedzieć o raku prostaty

Rak prostaty stanowi wciąż rosnący problem onkologiczny w Polsce ponieważ aktualnie jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem wśród mężczyzn. Pomimo coraz lepszej diagnostyki oraz dostępności do badań profilaktycznych, statystyki dotyczące liczby zachorowań na raka prostaty w naszym kraju są alarmujące – zgodnie z szacunkami Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce co roku notuje się ponad 16 tysięcy nowych przypadków, z których ok. 6 tys. kończy się śmiercią. Dane te wskazują, jak wielkie wyzwanie dla urologów, radioterapeutów i onkologów klinicznych stanowi leczenie mężczyzn chorych na raka gruczołu krokowego.

Materiał ten stanowi kompendium aktualnej wiedzy na temat raka gruczołu krokowego. Dzięki niej dowiesz się o problemach, które mogą dotknąć również Ciebie. Nauczysz się je rozpoznawać, działać w przypadku ich wystąpienia oraz uzyskasz informacje jak rodzaje badań wykonać w ramach profilaktyki oraz jak wyglądają nowoczesne metody leczenia raka prostaty. Publikację polecamy nie tylko mężczyznom, którzy już mają kłopoty z prostatą, ale także wszystkim innym, którzy  chcą je ominąć. Lekturę rekomendujemy również chorym na raka prostaty, którzy świadomi swojej choroby i wyzwań terapeutycznych mogą zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej realizować wieloetapowy i często długotrwały proces leczenia.

Pobierz e-book w formacie PDF (1,31 MB)