Centrum Leczenia Przepuklin w Szpitalu na Klinach zajmuje się operacyjnym leczeniem przepuklin z wykorzystaniem metod małoinwazyjnych takich jak laparoskopia i chirurgia robotyczna, które są szczególnie przydatne w leczeniu skomplikowanych przepuklin nawrotowych (po poprzednich operacjach) oraz jako alternatywa do tradycyjnych operacji „otwartych” przez wykonanie dużych nacięć. Wykorzystanie metod małoinwazyjnych, w tym zabiegów robotycznych w leczeniu przepuklin pozwala na zmniejszenie dolegliwości bólowych, zadowalający efekt kosmetyczny w postaci praktycznie niewidocznych blizn oraz na zminimalizowanie ryzyka infekcji ran.

W przypadku przepuklin brzusznych chirurgia robotyczna pozwala chirurgowi wykorzystać naturalne tkanki pacjenta oraz specjalne siatki do wzmocnienia miejsca operacji. W niektórych przypadkach operacja robotyczna jest praktycznie jedyną metodą przeprowadzenia operacji małoinwazyjnej np. w przypadku przepuklin wymagających szycia wewnętrznych warstw ściany brzucha. Wykorzystanie robota chirurgicznego również zwiększa trwałość operacji i zmniejsza ryzyko nawrotu przepukliny a przykładem takich przepuklin są przepukliny powstałe w wyniku ciąży lub poprzednich operacjach.

Centrum Leczenia Przepuklin w Szpitalu na Klinach łączy specjalistyczną wiedzę chirurgów – operatorów oraz  lekarzy innych specjalizacji takich jak: interna, chirurgia plastyczna, czy leczenie ran. Pacjentami zajmuje się Indywidualny Opiekun Pacjenta, który pomaga w  skoordynowaniu całego procesu leczenia jak również w umówieniu dogodnych terminów badań i konsultacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat operacji przepukliny?

Wypełnij poniższy formularz, skontaktuje się z Tobą Opiekun Pacjenta i ustali wszystkie szczegóły konsultacji z chirurgiem specjalizującym się w operacjach przepukliny.

Rodzaje przepuklin, które leczymy w Centrum Leczenia Przepuklin w Szpitalu na Klinach:

  • przepukliny rozworu przełykowego: wślizgowe i okołoprzełykowe z pełną diagnostyką i leczeniem refluksu żołądkowo-przełykowego
  • przepukliny w bliznach po poprzednich operacjach
  • przepukliny pachwinowe: proste i skośne, pierwotne i nawrotowe, po poprzednich operacjach
  • przepukliny okołostomijne
  • przepukliny sportowe: objawiające się bólem w okolicach pachwin u pacjentów uprawiających sport
  • przepukliny pępkowe
  • przepukliny brzuszne po poprzednich zabiegach, ciążach i cięciach cesarskich
  • przepukliny kresy białej (rozstęp mięśni prostych brzucha)

Nasi specjaliści

Postawiliśmy na grono specjalistów z wieloletnią, kliniczną praktyką. Dowiedz się więcej o naszych poradniach i kadrze medycznej.

prof. dr hab. n. med.
Tomasz Rogula
Chirurg
dr n. med.
Robert Balawender
Chirurg ogólny, chirurg onkolog
dr n. med.
Daria Kuliś
chirurg ogólny
lek. med.
Tomasz Mierzwiński
Chirurg ogólny
dr n. med.
Andrzej Kozłowski
Specjalista chirurgii ogólnej

Dowiedz się więcej o przepuklinach

Przepuklina kresy białej

Przepuklina kresy białej to rodzaj przepukliny brzusznej,  która polega  na nieprawidłowym przemieszczeniu się narządów jamy brzusznej lub ich części poza ich anatomiczne położenie.

Czytaj dalej

Przepuklina sportowa

Przepuklina sportowa (inaczej przepuklina: hokejowa, sportowców, mięśniowa, pachwina Gilmore czy pubalgia sportowa) to uszkodzenie tkanki miękkiej, manifestujące się intensywnym bólem w okolicy pachwiny.

Czytaj dalej

Przepuklina okołostomijna

Przepuklina okołostomijna to patologiczne uwypuklanie się zawartości jamy brzusznej, a  dokładnie głównie jelita cienkiego – rzadziej innych narządów, do otworu w ścianie brzucha, w którym wyłoniona została stomia.

Czytaj dalej

Przepuklina brzuszna

Przepuklina brzuszna to dość częste schorzenie albowiem diagnozowane jest u ok. 25% u mężczyzn i 3% u kobiet. Przepuklina brzuszna to patologiczne przemieszczenie się narządów jamy brzusznej.

Czytaj dalej

Przepuklina w bliźnie pooperacyjnej

Przepuklina pooperacyjna jest powikłaniem po przebytych zabiegach chirurgicznych w wyniku zmniejszenia wytrzymałości powłok brzusznych, z czego najczęstszym rodzajem tego typu przepuklin są te po zabiegach w obrębie jamy brzusznej.

Czytaj dalej

Przepuklina pępkowa

Przepuklina pępkowa jest rodzajem przepukliny brzusznej, która polega na przemieszczeniu się elementów jamy brzusznej poza ich prawidłowe położenie.

Czytaj dalej

Przepuklina pachwinowa

Przepuklina pachwinowa to patologiczne, czyli nieprawidłowe "uwypuklenie" w postaci miękkiego guza występujące w okolicy pachwiny, do którego dochodzi na skutek osłabienia siły mięśni lub powłok brzusznych.

Czytaj dalej

Przepuklina rozworu przełykowego

Przepuklina rozworu przełykowego to schorzenie przewodu pokarmowego powstające na skutek nieprawidłowego funkcjonowania przepony, czyli naturalnej przegrody oddzielającej jamę brzuszną od klatki piersiowej.

Czytaj dalej

O przepuklinach piszemy na naszym blogu

Nasze artykuły blogowe powstają w ścisłej współpracy ze specjalistami naszego szpitala.