Paweł Wisz w europejskiej elicie chirurgów robotycznych!

W Lizbonie zakończyła się największa na świecie konferencja urologii robotycznej – konerencja ERUS (EAU Robotic Urology Section), która zgromadziła ponad 1000 osób, w tym światowe autorytety w zakresie chirurgii robotycznej. Podczas każdej edycji konferencji prezentowane są nowości w zakresie chirurgii robotycznej. Aż 5 wykładów (sesji video) odbyło się z udziałem naszego lekarza Pawła Wisza. Zaprezentował on możliwości robota  w obszarze leczenia nowotworów nerek.

Rak nerki stanowi 3% wszystkich nowotworów złośliwych a zachorowalność na ten nowotwór rośnie na całym świecie. I jest szczególnie niebezpieczny z względu na to, że widoczne objawy mogą pojawić się w późnym stadium choroby, uniemożliwiając tym samym wczesne rozpoznanie i skuteczne chirurgiczne leczenie. „Pokazałem jak robot poradził sobie z przypadkiem 14 cm guza nerki, który został w całości usunięty przy zachowaniu nerki. W innym prezentowanym przypadku precyzja robota pozwoliła na zachowanie nerki u pacjentki, u której guz był umiejscowiony tak, że przylegał do naczyń nerkowych. Dzięki wykorzystaniu robota możliwe było bardzo precyzyjne usunięcie nowotworu w okolicy naczyń bez ich uszkodzenia i z zachowaniem nerki. – mówi Paweł Wisz urolog, ekspert urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach.

Paweł Wisz doświadczenia zdobywał między innymi w Klinice Urologii w Leverkusen, następnie pracował w największym centrum robotyki w Europie, jak również jest jednym z siedmiu urologów na świecie, którzy odbyli pełne (roczne), certyfikowane szkolenie u boku prof. Alexandre Mottrie, zdobywał umiejętności także pod kierownictwem prof. Vip Patela.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64