Klinika Leczenia Otyłości w Szpitalu na Klinach

Klinika Leczenia
Otyłości
w Szpitalu na Klinach
W Krakowie

o nas

Klinika Leczenia Otyłości w Szpitalu na Klinach powstała z myślą o pacjentach bariatrycznych, którzy cenią sobie kompleksową opiekę i chirurgię na najwyższym poziomie. Jako jedyny ośrodek w Europie posiadamy afiliację największej organizacji bariatrycznej na świecie – Międzynarodowego Klubu Bariatrycznego (International Bariatric Club).

Dzięki tej współpracy nasi pacjenci, zarówno z Polski, jak i z zagranicy mają dostęp do profesorów z takich ośrodków, jak Oxford University czy Cleveland Clinic, a na ekspercką pomoc mogą liczyć zwłaszcza osoby ze skomplikowaną historią choroby, licznymi chorobami towarzyszącymi oraz po nieudanych, wykonanych wcześniej zabiegach bariatrycznych.

Leczenie otyłości w Szpitalu na Klinach

Program leczenia otyłości w Szpitalu na Klinach został oparty na amerykańskich i europejskich standardach oraz zaleceniach.

klinika leczenia otyłości w Krakowskim Szpitalu na Klinach

Kluczowym jego punktem jest zagwarantowanie pacjentowi maksimum bezpieczeństwa oraz prewencja powikłań, co udaje się nam osiągnąć poprzez stosowanie efektywnego systemu Metabolic and Bariatric Surgery Accreditation and Quality Improvement, stworzonego przez Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów i Amerykańskie Towarzystwo Chirurgii Bariatrycznej i Metabolicznej.

Stawiamy na najnowocześniejsze rozwiązania chirurgiczne, dlatego jako jedyny ośrodek w Polsce.

Oferujemy pacjentom, oprócz operacji laparoskopowych, także możliwość przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci.

Wykorzystanie robota da Vinci w zabiegach bariatrycznych nie tylko maksymalizuje bezpieczeństwo chorych podczas zabiegu oraz redukuje liczbę powikłań, ale przede wszystkim gwarantuje lepszą jakość zespolenia, które jest kluczowym elementem każdego zabiegu bariatrycznego.

Nasz zespół

prof. dr hab. Tomasz Rogula

prof. dr hab. Tomasz Rogula Dyrektor Kliniki Leczenia Otyłości w Szpitalu na Klinach, specjalista chirurgii metabolicznej, bariatrycznej, laparoskopowej oraz robotowej
Zespół Bariatryczny Szpitala na Klinach

Dyrektor Kliniki Leczenia Otyłości w Szpitalu na Klinach, specjalista chirurgii metabolicznej, bariatrycznej, laparoskopowej oraz robotowej

Od samego początku założeniem Kliniki Leczenia Otyłości było prowadzenie działalności medycznej, zgodnej ze światowymi standardami, dlatego nasz multidyscyplinarny zespół składa się z praktyków, posiadających wieloletnie doświadczenie w zachowawczym oraz operacyjnym leczeniu otyłości w najlepszych ośrodkach w Polsce i za granicą.

Niewątpliwą zaletą podjęcia leczenia w naszej klinice jest fakt, że wielospecjalistyczną opieką otaczamy pacjentów bariatrycznych od samego początku leczenia, czyli wytyczenia planu działania, poprzez wykonanie zabiegu, jak i okres pooperacyjny oraz ten związany z rekonwalescencją.

Gwarantem bezpieczeństwa pacjentów jest obecność lekarza prowadzącego oraz pozostałych członków zespołu na miejscu – w Krakowie, co sprawia, że w przypadku pojawienia sią jakichkolwiek wątpliwości czy niepojących objawów jesteśmy do dyspozycji Pacjentów niemal w każdej chwili.

Dyrektorem Kliniki Leczenia Otyłości w Szpitalu na Klinach, a zarazem lekarzem prowadzącym wszystkich pacjentów, jest prof. dr hab. Tomasz Rogula, specjalista chirurgii metabolicznej, bariatrycznej, laparoskopowej oraz robotowej, który przez prawie 10 lat pełnił funkcję Dyrektora Centrum Chirurgii Metabolicznej i Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej w Cleveland Clinic, jednego z dwóch najlepszych szpitali w USA.

Nadzór nad całą ścieżką leczenia pełni Indywidualny Opiekun Medyczny, co dodatkowo sprawia, że Pacjenci mogą skoncentrować się na tym co najważniejsze, czyli współpracy z lekarzem prowadzącym i członkami zespołu, celem skutecznej realizacji wyznaczonego planu działania i uzyskania optymalnego efektu leczenia.

Zespół Bariatryczny Szpitala na Klinach

mgr Maria Brzegowy,
dietetyk

Zespół Bariatryczny Szpitala na Klinach

dr Aleksander Kania,
pulmunolog

Zespół Bariatryczny Szpitala na Klinach

Monika Włoskowicz Majsak,
psycholog

Zespół Bariatryczny Szpitala na Klinach

dr n.med. Jacek Pachota,
anestezjolog

Zespół Bariatryczny Szpitala na Klinach

Dr n. med. Paweł Nastałek,
specjalista chorób wewnętrznych

Zespół Bariatryczny Szpitala na Klinach

dr Mariusz Wiśniewski,
kardiolog

Chirurgiczne leczenie otyłości

W ramach chirurgicznego leczenia otyłości w naszej klinice wykonujemy następujące operacje bariatryczne:

sleew gastrectomy rękawowa resekcja żołądka

Sleeve Gastrectomy
rękawowa resekcja żołądka

Dowiedz się więcej ikona
gastric bypass chirurgiczna metoda leczenia otyłości

Gastric Bypass

Dowiedz się więcej ikona

Umów się na konsultację online

Dzięki konsultacji online każda osoba, która rozważa operację bariatryczną, ma możliwość omówienia swojego przypadku z lekarzem prowadzącym. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające na odbycie wstępnej konsultacji kwalifikującej do zabiegu, jak i zasięgnięcie informacji niezależnie od miejsca swojego zamieszkania w Polsce i za granicą.

Umów się na konsultację ikona

Masz pytania?

Skontaktuj się z Indywidualnym Opiekunem Pacjenta!

W trosce o komfort naszych pacjentów bariatrycznych, zarówno z Polski jak i z zagranicy, oraz z myślą o konieczności zagwarantowania im kompleksowej oraz wielospecjalistycznej opieki medycznej, wprowadziliśmy usługę Indywidualnego Opiekuna Pacjenta.

Indywidualnego Opiekuna Pacjenta nie tylko zapewni Państwu skrupulatny nadzór nad całą ścieżką leczenia, ale także pomoże w stworzeniu dogodnego harmonogramu wszystkich wymaganych przed zabiegiem konsultacji lekarskich i badań. Podczas hospitalizacji nasi Pacjenci mogą liczyć z jej strony na koordynację całego pobytu w naszym Szpitalu, a po zakończonym procesie leczenia na telefon z pytaniem o stan zdrowia i informacje dotyczące dalszego postępowania w przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań z Państwa strony.

Dzięki Indywidualnemu Opiekunowi Pacjenta pacjenci bariatryczni Szpitala na Klinach są zaopiekowaniu już od początku procesu leczenia, dzięki czemu mogą skoncentrować się na tym co najważniejsze, czyli współpracy z lekarzem prowadzącym i członkami zespołu celem skutecznej realizacji wyznaczonego planu działania i uzyskania optymalnego efektu leczenia.

Sprawdź czy jesteś kandydatem do leczenia bariatrycznego

Wypełnij poniższy kwestionariusz pacjenta. Uzyskane informacje pozwolą nam ocenić, czy kwalifikujesz się do operacji bariatrycznej.

Do 14 dni roboczych skontaktuje się z Tobą Indywidualny Opiekun Pacjenta, który przedstawi Ci zalecenia dotyczące dalszej diagnostyki lub umówi na konsultację do lekarza prowadzącego.

Array ( )

Informacje o Tobie

Kwestionariusz pacjenta

Choroby towarzyszące

Możesz dołączyć dokumenty w formie skanów.

Nie jest to obowiązkowe, ale znacząco pomoże lekarzowi w ocenie Twojego stanu zdrowia.