Podsumowanie 2022 roku: Grupa NEO Hospital przekroczyła 30 mln zł przychodów!

podsumowanie roku grupa neo hospital przekroczyla mln zl przychodow

W ciągu czterech lat Grupa NEO Hospital zbudowała w Krakowie jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali w tej części Europy, opierając strategię rozwoju o nowe technologie medyczne, w tym robotykę. Przychody Grupy NEO Hospital w 2022 roku przekroczyły 30 mln zł, co oznacza ponad 40-proc. średnie tempo wzrostu w okresie całej działalności.

Szpital tworzy 270-osobowy zespół specjalistów i lekarzy. NEO Hospital oferuje personalizowaną i innowacyjną opiekę medyczną, m.in. w zakresie ginekologii, urologii i chirurgii onkologicznej. 98% zabiegów szpital wykonuje metodami małoinwazyjnymi, w tym laparoskopowo i z wykorzystaniem robota.

– Specjalizujemy się między innymi w leczeniu chorób onkologicznych, takich jak rak prostaty, rak tarczycy oraz rak endometrium, a także chorób cywilizacyjnych takich, jak otyłość. Operacje i procedury, które kiedyś wymagały dużych nacięć i tygodni rekonwalescencji, są teraz minimalnie inwazyjne, bardziej precyzyjne i pozwalają pacjentom na powrót do normalnej aktywności życiowej w znacznie krótszym czasie. Dotychczas przyjęliśmy ponad 50 tys. pacjentów. Oferta szpitala cieszy się rosnącym zaufaniem nie tylko pacjentów z Polski, ale również z zagranicy. Ponad 30% naszych pacjentów pochodzi spoza województwa małopolskiego – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.

Szpital pracuje w oparciu o rozwiązania cyfrowe wykorzystując elektroniczną dokumentację medyczną, elektroniczny obieg dokumentów oraz nowoczesne technologie, w tym roboty chirurgiczne, algorytmy sztucznej inteligencji oraz rzeczywistość rozszerzoną w procesie diagnostycznym i terapeutycznym.

Grupa NEO Hospital prowadzi również pierwszy w Polsce program badawczo-rozwojowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej z wykorzystaniem systemu robotycznego. Uruchomienie programu było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Wartość dofinansowania wynosi 7,3 mln PLN. Od momentu rozpoczęcia realizacji programu zgłosiło się do nas ponad 200 kobiet, spośród których zoperowaliśmy ponad 100. Uzyskane do tej pory wyniki wskazują, że zastosowane metody operacyjne, przeprowadzone w asyście robota, przyczyniają się do poprawy jakości leczenia operacyjnego chorych.

– W Polsce dramatycznie zwiększa się liczba kobiet chorujących na raka endometrium. Główną przyczyną jest narastający problem nadwagi i otyłości. Zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO) w leczeniu chirurgicznym preferowane jest podejście małoinwazyjne, czyli laparoskopia lub zabieg w asyście robota chirurgicznego. Jestem dumna z tego, że w NEO Hospital blisko 100% zabiegów raka endometrium jest wykonywana z wykorzystaniem robota. W krajach, które wdrożyły robotykę w leczeniu raka endometrium, wskaźnik zabiegów małoinwazyjnych wzrósł znacząco, co przyniosło korzyści związane ze skróceniem pobytu w szpitalu i zmniejszeniem częstości powikłań. Ufam, że upowszechnienie robotyki przyniesie takie efekty również w naszym kraju – dodaje Joanna Szyman.

Analiza bazy danych American College of Surgeons National Surgical Quality Improvement Program (ACS-NSQIP) wykazała, że ​zabiegi małoinwazyjne skracają pobyt w szpitalu o 2,4 dnia i wiążą się ze znacznym zmniejszeniem powikłań pooperacyjnych i ryzyka zgonu okołooperacyjnego. Analiza z 2018 r. pokazuje, że wdrożenie zabiegów ze wsparciem robota w Stanach Zjednoczonych spowodowało bezwzględny wzrost zabiegów małoinwazyjnych w raku endometrium o 47,3% w latach 2008-2015 (z 9,48% do 56,82%). Z kolei w niedawnym ogólnokrajowym badaniu w Danii, obejmującym 5 654 pacjentów z wczesnym stadium raka endometrium wykazano, że wprowadzenie chirurgii robotycznej spowodowało znaczny wzrost częstości zabiegów małoinwazyjnych z 3% do 95% i wiązało się ze zmniejszeniem częstości ciężkich powikłań.

W nadchodzącym 2023 roku będziemy mierzyć się z coraz większymi wyzwaniami, przed którymi staną system opieki zdrowotnej. Będziemy potrzebować działań, które w pierwszej kolejności będą minimalizowały skutki trudnej sytuacji gospodarczej i rosnącego długu zdrowotnego. Większe niż kiedykolwiek jest dziś znaczenie współpracy i współdzielenia zasobów w ramach systemu. Niezbędny kierunek zmian to koncentracja na pacjencie, ewolucja systemu w kierunku oceny efektów a nie rozliczenia procedur. Potrzebujemy zmian ukierunkowanych na poprawę z uwzględnieniem znaczącej roli sektora prywatnego. Dziś wydatki prywatne Polaków na zdrowie to ok. 70 mld PLN te pieniądze zostają w systemie, to jest realne wsparcie. Istotna rola sektora prywatnego była widoczna w całym okresie pandemii a także w zakresie wsparcia dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Sektor prywatny to nie tylko usługi medyczne, to także badania i rozwój, to inwestycje w innowacje, to nowe miejsca pracy, inwestycje w rozwój i szkolenie kadr. Wyzwań, z którymi mierzy się system opieki medycznej jest wiele, dlatego potrzebne jest partnerstwo i współpraca, aby optymalizować szanse na sprostanie im.

wstecz dalej
Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..