Krakowski Szpital na Klinach podsumowuje pierwszy rok działalności

Szpital na Klinach jest najnowszym prywatnym projektem szpitalnym w Polsce. W ciągu pierwszego roku działalności udało się zbudować jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W dużej mierze dzięki jednemu z niewielu w Polsce systemów robotycznych da Vinci. W ciągu zaledwie kilku miesięcy od otwarcia Szpital przyjął prawie 7 tys. pacjentów.

Szpital na Klinach oferuje personalizowaną i innowacyjną opiekę medyczną na poziomie ambulatoryjnym, diagnostycznym i zabiegowym m. in. w zakresie ginekologii, urologii, ortopedii i chirurgii: ogólnej, naczyniowej, onkologicznej oraz chirurgii plastycznej.

– Szpital na Klinach jest innowacyjną organizacją opartą o procesy oraz koncepcje lean managment. Nasze DNA to idea ciągłego doskonalenia, tworzymy kulturę otwartości na zmiany, elastyczność adaptacji, wykraczamy poza schematy. Nasz zespół pobudzamy do kreatywności i twórczego myślenia, a satysfakcja i komfort Pacjentów są naszym priorytetem. Dziękuję z całego serca wszystkim osobom, które zdecydowały wybrać się z nami w tę niezwykłą podróż, za ten niesamowity, fantastyczny, twórczy i bardzo owocny pierwszy rok. Wierzę, że kolejne lata będą przynosiły kolejne sukcesy, bazujące na rozwoju nowych technologii medycznych oraz otwartości na to co nowe i doskonalsze. Bo nie da się wymyślić niczego nowego, rozwijając zaledwie stare schematy, aby tworzyć coś niezwykłego trzeba bardzo często wyjść, poza to, co wydaje się komfortowe i dobrze znane. Tak powstał Szpital na Klinach. I tak rośnie budowany ciągłym poszukiwaniem lepszych rozwiązań, lepszej jakości, nowych pomysłów, aby być najbliżej pacjentówmówi Joanna Szyman Prezes Grupy Neo Hospital, do której należy Szpital na Klinach.

Szpital tworzy blisko 170-osobowy zespół specjalistów i lekarzy, którzy stosują najlepsze kliniczne praktyki na bazie bogatych doświadczeń zbytych w polskich i zagranicznych ośrodkach.

– Pracujemy w oparciu o interdyscyplinarne zespoły, wśród których z lekarzami specjalistami są również dietetycy, psycholodzy oraz rehabilitanci. Tworzymy nowoczesne, komfortowe i ergonomiczne środowisko pracy dla zespołu specjalistów i lekarzy. Harmonia działania, koordynacja pracy oraz personalizowane plany leczenia, są źródłem sukcesów medycznych szpitalamówi Józefa Job Dyrektor Szpitala na Klinach.

Celem szpitala jest maksymalizacja wartości dla Pacjentów. Wartość tę widzimy jako najszybszy powrót do zdrowia oraz do pełni aktywności życiowej oraz zawodowej.

– Wiele uwagi i aktywności poświęcamy również edukacji prozdrowotnej i profilaktyce. Przygotowaliśmy dla naszych Pacjentów programy bezpłatnych badań, spoty edukacyjne, blog o zdrowiu, a już niebawem zaproponujemy nową formę komunikacji, jakim jest vlog medyczny – mówi Monika Ziobro-Motylewska Dyrektor ds. Rozwoju Szpitala na Klinach.

Infrastruktura szpital jest zrównoważona i ergonomiczna, posiada nowoczesne rozwiązania w zakresie wykorzystania energii naturalnej, wtórnego wykorzystania energii, jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

– Wartość inwestycji poniesionych na sprzęt i wyposażenie szpitala w ciągu tego roku to aż 12 mln PLN. Rozwijamy naszą infrastrukturę w sposób, który jest przyjazny dla ludzi i środowiska. A decyzje zakupowe, które podejmujemy, charakteryzuje orientacja strategiczna, tzn. dział zakupów proaktywnie uczestniczy w tworzeniu wartości dodanej sprzedaży a pierwszeństwo przed oszczędzaniem ma optymalizacja kosztowa, rozumiana jako wartość dla szpitala –  mówi Aneta Sowińska Dyrektor ds. Zakupów i Infrastruktury Szpitala na Klinach.

W szpitalu stworzono unikalne w skali Polski Centrum Chirurgii Robotycznej i wdrożono szeroki program zabiegów z wykorzystaniem systemu da Vinci. Szpital rutynowo wykorzystuje robota da Vinci w zabiegach z zakresu: urologii, ginekologii, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, czy bariatrii.

Dzięki bardzo zaawansowanej technologii, w tym symulacji wirtualnej i sztucznej inteligencji powstał jeden z najbardziej zaawansowanych ośrodków kształcenia podyplomowego lekarzy w Polsce. Z kursów w Szpitalu skorzystało już 32 lekarzy. Działa także program staży podyplomowych dla pielęgniarek, z których skorzystało już 17 osób.

Ponadto, w ciągu tego okresu Szpital zyskał status szpitala klinicznego dzięki współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w zakresie odbywania przez studentów kierunku lekarskiego zajęć klinicznych oraz praktyk, tworzenia oddziałów klinicznych i prowadzenia badań naukowych.

Plany na przyszłość Szpital opiera o strategię zrównoważanego rozwoju, by jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania pacjentów, interesariuszy oraz wyzwania rynku.