Krakowski Szpital na Klinach podsumowuje pierwszy rok działalności

contact header

Szpital na Klinach jest najnowszym prywatnym projektem szpitalnym w Polsce. W ciągu pierwszego roku działalności udało się zbudować jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W dużej mierze dzięki jednemu z niewielu w Polsce systemów robotycznych. W ciągu zaledwie kilku miesięcy od otwarcia Szpital przyjął prawie 7 tys. pacjentów.

Szpital na Klinach oferuje personalizowaną i innowacyjną opiekę medyczną na poziomie ambulatoryjnym, diagnostycznym i zabiegowym m. in. w zakresie ginekologii, urologii, ortopedii i chirurgii: ogólnej, naczyniowej, onkologicznej oraz chirurgii plastycznej.

– Szpital na Klinach jest innowacyjną organizacją opartą o procesy oraz koncepcje lean managment. Nasze DNA to idea ciągłego doskonalenia, tworzymy kulturę otwartości na zmiany, elastyczność adaptacji, wykraczamy poza schematy. Nasz zespół pobudzamy do kreatywności i twórczego myślenia, a satysfakcja i komfort Pacjentów są naszym priorytetem. Dziękuję z całego serca wszystkim osobom, które zdecydowały wybrać się z nami w tę niezwykłą podróż, za ten niesamowity, fantastyczny, twórczy i bardzo owocny pierwszy rok. Wierzę, że kolejne lata będą przynosiły kolejne sukcesy, bazujące na rozwoju nowych technologii medycznych oraz otwartości na to co nowe i doskonalsze. Bo nie da się wymyślić niczego nowego, rozwijając zaledwie stare schematy, aby tworzyć coś niezwykłego trzeba bardzo często wyjść, poza to, co wydaje się komfortowe i dobrze znane. Tak powstał Szpital na Klinach. I tak rośnie budowany ciągłym poszukiwaniem lepszych rozwiązań, lepszej jakości, nowych pomysłów, aby być najbliżej pacjentów – mówi Joanna Szyman Prezes Grupy Neo Hospital, do której należy Szpital na Klinach.

Szpital tworzy blisko 170-osobowy zespół specjalistów i lekarzy, którzy stosują kliniczne praktyki na bazie doświadczeń zbytych w polskich i zagranicznych ośrodkach.

– Pracujemy w oparciu o interdyscyplinarne zespoły, wśród których z lekarzami specjalistami są również dietetycy, psycholodzy oraz rehabilitanci. Tworzymy nowoczesne, komfortowe i ergonomiczne środowisko pracy dla zespołu specjalistów i lekarzy. Harmonia działania, koordynacja pracy oraz personalizowane plany leczenia, są źródłem sukcesów medycznych szpitala – mówi Józefa Job Dyrektor Szpitala na Klinach.

Celem szpitala jest maksymalizacja wartości dla Pacjentów. Wartość tę widzimy jako najszybszy powrót do zdrowia oraz do pełni aktywności życiowej oraz zawodowej.

– Wiele uwagi i aktywności poświęcamy również edukacji prozdrowotnej i profilaktyce. Przygotowaliśmy dla naszych Pacjentów programy bezpłatnych badań, spoty edukacyjne, blog o zdrowiu, a już niebawem zaproponujemy nową formę komunikacji, jakim jest vlog medyczny – mówi Monika Ziobro-Motylewska Dyrektor ds. Rozwoju Szpitala na Klinach.

Infrastruktura szpital jest zrównoważona i ergonomiczna, posiada nowoczesne rozwiązania w zakresie wykorzystania energii naturalnej, wtórnego wykorzystania energii, jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

– Wartość inwestycji poniesionych na sprzęt i wyposażenie szpitala w ciągu tego roku to aż 12 mln PLN. Rozwijamy naszą infrastrukturę w sposób, który jest przyjazny dla ludzi i środowiska. A decyzje zakupowe, które podejmujemy, charakteryzuje orientacja strategiczna, tzn. dział zakupów proaktywnie uczestniczy w tworzeniu wartości dodanej sprzedaży a pierwszeństwo przed oszczędzaniem ma optymalizacja kosztowa, rozumiana jako wartość dla szpitala –  mówi Aneta Sowińska Dyrektor ds. Zakupów i Infrastruktury Szpitala na Klinach.

W szpitalu stworzono unikalne w skali Polski Centrum Chirurgii Robotycznej i wdrożono szeroki program zabiegów z wykorzystaniem robota. Szpital rutynowo wykorzystuje robota w zabiegach z zakresu: urologii, ginekologii, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, czy bariatrii.

Dzięki bardzo zaawansowanej technologii, w tym symulacji wirtualnej i sztucznej inteligencji powstał jeden z najbardziej zaawansowanych ośrodków kształcenia podyplomowego lekarzy w Polsce. Z kursów w Szpitalu skorzystało już 32 lekarzy. Działa także program staży podyplomowych dla pielęgniarek, z których skorzystało już 17 osób.

Ponadto, w ciągu tego okresu Szpital zyskał status szpitala klinicznego dzięki współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w zakresie odbywania przez studentów kierunku lekarskiego zajęć klinicznych oraz praktyk, tworzenia oddziałów klinicznych i prowadzenia badań naukowych.

Plany na przyszłość Szpital opiera o strategię zrównoważanego rozwoju, by jak najlepiej odpowiadać na oczekiwania pacjentów, interesariuszy oraz wyzwania rynku.

wstecz dalej
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..