Biopsja fuzyjna prostaty – nowoczesna technika diagnostyczna nowotworu gruczołu krokowego w Szpitalu na Klinach

biopsja fuzyjna prostaty gruczołu krokowego w krakowskim szpitalu na klinach

Szpital na Klinach jako pierwsza placówka medyczna w Małopolsce posiada w swojej ofercie najnowocześniejszy system do biopsji fuzyjnej prostaty Koelis Trinity. Biopsja fuzyjna jest badaniem, które aktualnie z największym prawdopodobieństwem pozwala na potwierdzenie nowotworu prostaty. Polega ona na pobraniu tkanki prostaty z miejsc, które w rezonansie magnetycznym zostały ocenione jako podejrzane, a następnie na poddaniu materiału analizie histopatologicznej. Zastosowana technika umożliwia nałożenie obrazów rezonansu magnetycznego, które dokładnie pokazują położenie guza, na badanie USG w czasie rzeczywistym, co pozwala na precyzyjne pobranie materiału z obszarów zmienionych. Badanie jest bezpieczne dla pacjenta, odbywa się w warunkach szpitalnych, a łączny czas pobytu wynosi z reguły ok. 2,5 godziny. Ta metoda diagnostyczna dedykowana jest mężczyznom, u których stwierdzono podwyższone stężenie PSA, w wykonanym mpMRI stwierdzono podejrzane zmiany, wykryto nieprawidłowości w badaniu palpacyjnym – DRE (np. wyczuwalne guzki), wynik badania 4K SCORE, SelectMDx lub PCA3 budzi podejrzenie obecności istotnego klinicznie raka prostaty lub w sytuacji kiedy wcześniejsza biopsja nie wykazała komórek nowotworowych, ale stwierdzono komórki o nieprawidłowej budowie.

– Stworzenie dostępu dla najnowszych światowych technologii diagnostycznych stanowi realizację naszej wizji Szpitala XXI wieku. Wyrównujemy szansę w dostępnie dla Pacjentów z terenu Małopolski, a także Polski południowo-wschodniej do precyzyjnej diagnostyki raka prostaty. Dzięki biopsji fuzyjnej, łatwiej uwidocznić ogniska złośliwe, co daje większą szansę szybkiego rozpoczęcia leczenia. Biopsja fuzyjna pozwala na większą precyzję badania – zwiększa dokładność trafienia w małe ognisko nowotworowe z dokładnością do 2-3 mm. Jesteśmy przekonani, że nowe możliwości diagnostyczne w naszym szpitalu będą dobrze służyły pacjentom – mówi Joanna Szyman Prezes Zarządu Szpitala na Klinach

Biopsję fuzyjną prostaty można wykonać w Szpitalu na Klinach przy ul. Kostrzewskiego 47 w Krakowie, rejestrując się pod numerem telefonu  12 267 40 64.

Dowiedz się więcej o biopsji fuzyjnej prostaty

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64