Zabieg mikropigmentacji brodawki piersiowej w Szpitalu na Klinach

Mikropigmentacja brodawki to szansa dla Amazonek na powrót do normalnego życia, poczucie się kobiecą i pewną siebie. O zabiegu, który odbył się 31 maja 2019 r. w Szpitalu na Klinach, opowiada Agnieszka Zapała – twórczyni autorskiego projektu Motyle Świadomości.

Mikropigmentacja brodawki piersiowej jest nieinwazyjnym zabiegiem polegającym na odwzorowaniu („namalowaniu”) brodawki w miejscu, gdzie jej nie ma lub gdzie zrekonstruowana przy pomocy zabiegu chirurgicznego brodawka nie ma odpowiedniego kolorytu, albo nie jest tak kształtna, jak  naturalnatłumaczy Agnieszka Zapała.

Zabieg całkowitego lub częściowego usunięcia piersi po przebytej chorobie nowotworowej jest dla większości kobiet równoznaczny z utratą atutów kobiecości, a co się z tym wiąże – pacjentki często wstydzą się swojego ciała i niechętnie spoglądają w lustro. To właśnie z myślą o Amazonkach Agnieszka Zapała, założycielka projektu Motyle Świadomości, wykonała w Szpitalu na Klinach zabieg mikropigmentacji brodawki piersiowej na zrekonstruowanej chirurgicznie piersi.

Zabieg zaliczany jest do estetyki plastycznej, a jak wyjaśnia Agnieszka Zapała, jest także połączeniem odpowiedniej techniki oraz wyczucia artystycznego. Polega na wiernym odwzorowaniu naturalnego koloru, a także kształtu brodawki sutkowej za pomocą odpowiednich pigmentów, oraz umieszczeniu ich w przemyślany, estetyczny sposób. Dzięki temu zazwyczaj już po 1,5h pacjentka może cieszyć się odzyskanymi atutami kobiecości.

Cztery lata temu zachorowałam na raka piersi. Mój świat się zawalił. Dzięki takim ludziom jak pani Agnieszka  wraz  z  całym  zespołem  mogę  znów  czuć  się  w  100%  kobietą.  Otrzymałam  bardzo profesjonalną pomoc, miłą obsługę i przyjazną atmosferę. Ja podobnie  jak  i  wiele  kobiet  w  mojej sytuacji nie jesteśmy świadome tego, iż są ludzie, którzy oferują pomoc i sprawiają, że uśmiech znów gości na ustach Amazonek. Monika Szlęk

Mikropigmentacja brodawki piersiowej odbyła się wczoraj, 31 maja br. w Szpitalu na Klinach. Jak relacjonuje Agnieszka Zapała, zabieg udał się, a pacjentka czuje się bardzo dobrze.

Choć z możliwości odtworzenia brodawki korzystają najczęściej kobiety po zabiegu mastektomii, a następnie po rekonstrukcji piersi, zalecany jest również pacjentkom po zwiększaniu lub zmniejszaniu piersi, a także mężczyznom, którzy utracili sutki w wyniku, na przykład, poparzeń.

wstecz dalej
Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..