Szpital na Klinach uruchamia program leczenia raka jelita grubego z wykorzystaniem robota

contact header

Szpital na Klinach uruchomił program leczenia raka jelita grubego z wykorzystaniem robota. To kolejny program dla pacjentów onkologicznych dostępny w naszym szpitalu. Zabiegi wykonuje dr n. med. Jerzy Draus, który na swoim koncie ma ponad 1000 operacji kolorektalnych z wykorzystaniem robota, jak również w charakterze proktora szkoli i ocenia pracę chirurgów onkologicznych używających systemu robotycznego  w ponad 40 klinikach na terenie Europy m.in. w Francji, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii i Finlandii.

Rak jelita grubego to jeden z najpoważniejszych problemów onkologicznych w Polsce. Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Krajowy Rejestr Nowotworów liczba zachorowań na nowotwory złośliwe jelita grubego w 2020r. to ok. 20,5 tys. a dynamika wzrostu zachorowań w ostatnich latach jest bardzo wysoka i wynosi ok. 4-5%. Podstawą leczenia raka jelita grubego jest chirurgia. Obecnie coraz częściej stosowane są również metody małoinwazyjne laparoskopowe lub z użyciem robota.

Techniki małoinwazyjne pozwalają na uzyskanie dobrego wyniku onkologicznego, a jednocześnie maksymalizują szansę na dobra jakość życia pacjentów po zabiegu.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64