Szpital na Klinach zbiera krew dla pacjentów

szpital na klinach zbiera krew dla pacjentow

17 sierpnia  br. w Szpitalu na Klinach odbędzie się zbiórka krwi w ramach Akcji Krwiodawstwa, której partnerem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Opatkowicach. To ważna inicjatywa, dzięki której można uratować życie nie tylko ofiarom wypadków, ale również pacjentom na oddziałach chirurgicznych oraz chorym na nowotwory hematologiczne.

Jak podkreśla Józefa Job Dyrektor Szpitala – Naszą akcją chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, jak ważne jest dawstwo krwi, szczególnie w dobie pandemii i w obliczu problemów wynikających z jej braku. W Polsce tylko w ubiegłym roku w wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa liczba dawców krwi spadła o ponad połowę. Krew jest potrzebna wielu pacjentom, tym po przeszczepach, chorym onkologicznie oraz pacjentom po zabiegach operacyjnychKrew jest potrzebna każdego dnia i warto pamiętać, że jedna osoba jednorazowo w tracie trwania akcji może oddać 450 ml, czyli 10% krwi znajdującej się w organizmie dorosłego człowieka, która może uratować czyjeś życie.

Osoby chętne do udziału w akcji oddawania krwi serdecznie zapraszamy i prosimy o zgłoszenie chęci udziału w akcji do 13 sierpnia 2021 r., pod nr telefonu 12 267 40 64 lub drogą elektroniczną na adres: [email protected].

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64