Pionierskie zabiegi osseointegracji w Krakowie

pionierskie zabiegi osseointegracji w krakowie

Za nami kolejna sesja unikalnych w skali Polski zabiegów z zakresu osseointegracji. Zabiegi osseointegracji stanowią jeden z największych kroków ewolucyjnych w operacyjnym zaopatrywaniu pacjentów po amputacjach. Są nowoczesną alternatywą dla zastosowania konwencjonalnej protezy z lejem, umożliwiającą pacjentom po amputacji sprawniejsze chodzenie, poruszanie się po nierównym terenie oraz zapewniającą przekazywanie bodźców z podłoża w sposób zbliżony do tego, jak ma to miejsce w zdrowej kończynie, co zapewnia czucie podłoża zbliżone do naturalnego.

– Przy konwencjonalnych protezach pacjenci często skarżą się na ból, otarcia czy owrzodzenia. W przypadku osseointegracji takich problemów nie ma, a mięśnie, które zachowały się w pozostałości kończyny, używane są w o wiele większym zakresie. Pacjent może rozróżnić np., po jakim podłożu chodzi – czy jest to beton, czy może piasek, czy też trawa. Można również w o wiele większym zakresie używać mięśnia pośladkowego, co w tradycyjnej metodzie jest po prostu niemożliwe. – wyjaśnia dr n. med. Horst Aschoff.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64