Pierwsze w Polsce Międzynarodowe Kursy Urologii Robotycznej da Vinci

Już od grudnia w krakowskim Szpitalu na Klinach rusza program szkoleniowy dla lekarzy urologów w zakresie zabiegów wykonywanych z zastosowaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci. To, jak dotychczas, pierwsze w Polsce Międzynarodowe Kursy Urologii Robotycznej da Vinci, których kierownikiem jest europejskiej klasy ekspert z zakresu urologii robotycznej dr Paweł Wisz.

dr Paweł Wisz kieruje pierwszymi w Polsce Kursami Urologii robotycznej

W krakowskim Szpitalu na Klinach stworzono unikalne w skali Polski Centrum Chirurgii Robotycznej i wdrożono szeroki program zabiegów z wykorzystaniem systemu da Vinci. Dziś ośrodek posiada największy i najbardziej doświadczonych zespół chirurgów da Vinci w Polsce, którzy posiadają certyfikaty Intuitive Surgical, najwyższy poziom umiejętności, łącznie z uprawnieniem do prowadzenia szkoleń w zakresie technik operacyjnych z wykorzystaniem robota da Vinci.

– Proces kształcenia w chirurgii robotycznej jest długotrwały, usystematyzowany i niezmiernie precyzyjny. Już w fazie początkowej, która odbywa się poza salą operacyjną w ośrodku szkoleniowym, jesteśmy w stanie wyselekcjonować osoby mające predyspozycje do operowania robotem da Vinci na najwyższym poziomie – mówi dr Paweł Wisz, urolog i kierownik kursu w krakowskim Szpitalu na Klinach.

Kierownik kursu, dr Paweł Wisz, jest obecnie jedynym polskim międzynarodowym trenerem robotyki chirurgicznej w ośrodku ORSI ACADEMY, największym w Europie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej. ORSI ACADEMY jest tegorocznym zwycięzcą europejskiego konkursu REGIOSTARS, wyróżniającego wybitne projekty w obszarze polityki spójności. Centrum otrzymało wyróżnienie w kategorii „modernizacja służby zdrowia” za swoje działania w dziedzinie nowych technik wykorzystywanych w małoinwazyjnych operacjach oraz chirurgii robotycznej.

Warsztaty będą odbywać się w niewielkich, czteroosobowych grupach. Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym. Podczas trzydniowych warsztatów lekarze zapoznają się z zasadami pracy robota da Vinci, poznają instrumentarium oraz nawigację kamerą, będą mieli możliwość ćwiczeń na trenażerach oraz odbędą wirtualne treningi na najnowszej generacji symulatorze SimNow. Urządzenie jest produkowane i opatentowane przez amerykański koncern Intuitive Surgical. Symulator SimNow jest to pierwsze tej klasy urządzenie do treningu wirtualnego w Polsce.

Szpital na Klinach jest wpisany do Rejestru Podmiotów prowadzących Kształcenie Podyplomowe Lekarzy, prowadzonego przez Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie.

Szczegóły kursu

Termin pierwszego szkolenia: 13-15 grudnia 2019 r.;

Miejsce szkolenia: Szpital na Klinach, Kraków, ul. Kostrzewskiego 47;

Dla kogo: lekarze urolodzy  oraz lekarze rezydenci w trakcie specjalizacji;

Jak się zapisać:  pod numerem telefonu: 785 053 200 lub drogą mailową: kamila.krawczuk@neohospital.pl;

Więcej informacjihttps://zabiegidavinci.pl/szkolenia-robotyczne/

O udziale w kursie decyduje kolejność zgłoszeń – liczba miejsc jest ograniczona!

Zapraszamy!