Szpital na Klinach rozszerza swoją ofertę o małoinwazyjne zabiegi na kręgosłupie!

zabiegi z zakresu chirurgii kręgosłupa dostępne w krakowskim szpitalu na klinach

Już od listopada br. i Szpital na Klinach do  swojej oferty dołącza małoinwazyjne zabiegi z zakresu chirurgii kręgosłupa, które realizować będzie chirurg z wieloletnim doświadczeniem klinicznym dr Daniel Płomiński. Te charakteryzujące się przede wszystkim wysoką skutecznością i szybkim powrotem do zdrowia zabiegi to odpowiedź na potrzeby coraz większej grupy pacjentów cierpiących na bóle kręgosłupa. Jak donoszą badania już co czwarta osoba codziennie zmaga się z bólem kręgosłupa. Szacuje się, że jest to również jedna z najczęściej aktualnie występujących chorób cywilizacyjnych. Brak aktywności ruchowej, wymuszona pozycja ciała głównie przez spędzanie wielu godzin przed komputerem, a także narażenie na ciągły stres sprawiają, że zwyrodnienia kręgosłupa stają się coraz powszechniejsze.

Zastosowanie małoinwazyjnych, przezskórnych metod operacji w chirurgii kręgosłupa, to szereg korzyści dla pacjenta takich jak eliminacja bólu pooperacyjnego, minimalizacja ryzyka krwawienia śródoperacyjnego, infekcji rany czy  powstania blizny w kanale kręgowym. Ponadto, tego typu operacje to maksymalne zaoszczędzenie struktur stabilizujących kręgosłup – więzadeł, mięśni a co za tym idzie to w efekcie również krótki okres hospitalizacji, szybka rehabilitacja, powrót do zdrowia i aktywności życiowych.

Małoinwazyjne operacje kręgosłupa, które będziemy oferować w Szpitalu na Klinach, to nie tylko szansa dla pacjentów cierpiących na bóle kręgosłupa, mających problemy z poruszaniem się i codziennym funkcjonowaniem. To również rozprawienie się z mitami, że operacje na kręgosłupie są niebezpieczne, dlatego lepiej ich unikać. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym technologiom chirurgicznym, możemy oferować naszym pacjentom małoinwazyjne, a tym samym bardzo bezpieczne zabiegi. Dzięki temu przywracamy im komfort życia. Bo kręgosłup, jako główny stabilizator naszego ciała, musi nam dobrze służyć przez całe życie. Zadbajmy zatem o niego – wyjaśnia dr Daniel Płomiński. – Dzięki niewielkim rozmiarom narzędzi, świetnie zintegrowanych z nawigacją chirurgiczną oraz optymalnemu zaplanowaniu dostępu śródoperacyjnemu, możemy dziś wykonywać skomplikowane operacje na kręgosłupie poprzez niewielkie, parocentymetrowe nacięcia skóry. Obecnie techniki małoinwazyjne znajdują zastosowanie w leczeniu większości schorzeń kręgosłupa takich, jak choroby degeneracyjne, dyskopatie, choroby zwyrodnieniowe, czy wady nabyte takie, jak skolioza – dodaje lekarz.