Rozszerzona rzeczywistość pomaga edukować pacjentów chorych na raka prostaty

contact header

Szpital na Klinach jako pierwsza jednostka w Polsce oferuje rozwiązania rozszerzonej rzeczywistości (AR) do świadczenia w pełni zaangażowanej opieki medycznej pomagając pacjentom ze zdiagnozowanym rakiem prostaty zmienić ich doświadczenia związane z chorobą nowotworową. Wykorzystanie podczas konsultacji rozszerzonej rzeczywistości prowadzi do głębszego zrozumienia potrzeb pacjentów a także ułatwia ich edukację.

Poruszanie się po diagnozie jaką jest rak i podejmowanie decyzji dotyczących leczenia nowotworu jest trudnym wyzwaniem dla wielu pacjentów. Indywidualne plany leczenia są różne i zależą od rodzaju nowotworu, stadium zaawansowania choroby, jak również chorób współistniejących. Pacjenci mają prawo i chcą odgrywać coraz większą rolę w podejmowaniu decyzji medycznych dotyczących ich zdrowia.

Według badań 92,5% mężczyzn z nowo zdiagnozowanym rakiem prostaty chce odgrywać aktywną lub wspólną rolę w podejmowaniu decyzji ze swoimi lekarzem. Komunikacja między lekarzem a pacjentem jest kluczem do osiągnięcia wysokiej jakości opieki medycznej. Rozszerzona rzeczywistość ułatwia pacjentom zrozumienie struktur anatomicznych i mechanizmów fizjologicznych. Pacjent zostaje lepiej wyposażony w zaufanie do procesu terapeutycznego, co wzmacnia reakcję na leczenie. – podkreśla dr Paweł Wisz.

Badania przeprowadzone wśród pacjentów z rakiem gruczołu krokowego, poddawanych radykalnej prostatektomii wspomaganej robotem wykazały, że pacjenci, którym prezentowano obrazowanie 3D w rozszerzonej rzeczywistości na etapie planowania przedoperacyjnego mieli lepsze zrozumienie choroby, rozmiaru raka, lokalizacji raka, planu leczenia i komfort związany z planem leczenia.

wstecz dalej
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..