Międzynarodowy kurs robotyki chirurgicznej da Vinci dla lekarzy

Miło nam poinformować, że jesteśmy pierwszym szpitalem w Polsce, który realizuje otwarty program szkoleń dla lekarzy w zakresie technik robotycznych. Już od sierpnia w naszym szpitalu rusza program szkoleniowy dla lekarzy w zakresie zabiegów wykonywanych przy wsparciu robota chirurgicznego da Vinci.

Kurs obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną polegającą na pracy na trenażerach jak i symulatorze robota da Vinci. Dodatkowo każdemu uczestnikowi kursu oferujemy możliwość osobistego uczestnictwa i obserwowania zabiegu operacyjnego wykonywanego metodą robotyczną. Cześcią szkolenia jest trening wirtualny, lekarze będą mieli do dyspozycji najnowszej generacji symulator SimNow. Kurs kończy egzamin sprawdzający nabyte umiejętności praktyczne oraz test z wiedzy teoretycznej.

Wykładowcą kursu jest prof. Tomasz Rogula, specjalista chirurgii metabolicznej, bariatrycznej, laparoskopowej, robotowej i ogólnej.

– Szpital Na Klinach w Krakowie dołączył do światowej elity klinik, wykonujących operacje chirurgiczne przy pomocy robotów. Chirurg, chcąc operować robotem powinien odbyć specjalne szkolenie, aby wykorzystać w pełni jego możliwości oraz poznać zasady bezpieczeństwa. Dla wielu chirurgów, mających doświadczenie w zabiegach laparoskopowych, operacje robotowe mogą stanowić naturalne przejście do technologii o lepszej ergonomii i dużej precyzji, w tym bardziej intuicyjnej obsługi narzędzi chirurgicznych. Dzięki bardzo zaawansowanej technologii, w tym symulacji wirtualnej i sztucznej inteligencji, proces nauki techniki robotowej może być znacznie przyspieszony. Jednak wciąż niezbędne jest nadzorowanie przez doświadczonych lekarzy. Poprzez uruchomienie szkoleń robotycznych Da Vinci, Krakowski Szpital na Klinach stał się europejskim liderem w szkoleniu lekarzy w ramach Międzynarodowych Kursów Chirurgii Robotowej, a młodym lekarzom daje niecodzienna szansę na uzyskanie wiedzy i doświadczenia w operowaniu przy użyciu sprzętów robotycznych – mówi prof. Tomasz Rogula.

Zapraszamy na pierwsze szkolenie, które odbędzie się już:

16-18.08.2019 r. – szkolenia dla chirurgów

Zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu należy kierować do Pani Kamili Krawczuk telefon: 785 053 200 mail: kamila.krawczuk@neohospital.pl

O udziale w kursie decyduje kolejność zgłoszeń – liczba miejsc ograniczona!