O konferencji

W dniach 11 – 12 marca 2022 r. odbędzie się pierwsza w Krakowie konferencja poświęcona wykorzystaniu robotyki w ginekologii onkologicznej. Konferencja została przygotowana we współpracy Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Oddziału Ginekologii Onkologicznej krakowskiego Szpitala na Klinach. Przewodnim tematem wydarzenia będzie efektywność postępowania chirurgicznego z wykorzystaniem robota podczas zabiegów histerektomii w leczeniu operacyjnych nowotworów trzonu macicy i szyjki macicy. Zabiegi będą przeprowadzone w ramach projektu B+R finansowanego ze środków „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego”. Uczestnicy otrzymają 19 punktów edukacyjnych. Konferencja skierowana jest do ginekologów onkologów, ginekologów, lekarzy w trakcie specjalizacji  z zakresu  ginekologii, ginekologii onkologicznej oraz studentów medycyny.

Osoby prowadzące

W ramach konferencji przygotowano 5 sesji tematycznych, prowadzonych przez 12 prelegentów. Nie zabraknie aspektów praktycznych takich jak kwalifikacja pacjentek do leczenia operacyjnego, aspektów związanych z jakością życia pacjentek po zastosowaniu chirurgii robotycznej, a przede wszystkim najnowszych Rekomendacji Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO) z zakresu wykorzystania nowych technologii w ginekologii onkologicznej.

• MUDr Radovan Pilka
  • dr hab. n. med. Kazimierz Pityński
  • dr hab. n. med Paweł Knapp
  • dr  hab. n. med. Tomasz Rogula
  • dr n. med. Krzysztof Mawlichanów
  • dr n. med. Maciej Olszewski
  • dr n. med. Magdalena Bizoń
  • dr n. med. Marcin Opławski
  • dr n. med. Maciej Chruściel
  • mgr inż. Joanna Siudek
  • Agnieszka Cera
  • Artur Ostrowski Dyrektor Zarządzający Synektik S.A.

Udział w konferencji

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji w dniu 12 marca prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 4 marca drogą mailową: [email protected] lub telefonicznie pod nr telefonu 785 051 411.

Pobierz szczegółowy plan konferencji

Format pliku: PDF (2,29 MB)