
Patient Design, czy to rewolucja, czy raczej „złoty standard”, który powinien obowiązywać w opiece zdrowotnej oraz w procesie tworzenia nowych technologii i usług medycznych?

Patient Design, czyli projektowanie z uwzględnieniem potrzeb pacjenta, było tematem przewodnim 15. edycji MEDmeetsTECH, która odbyła się 18 maja 2023 r. w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Patient Design, czyli projektowanie z uwzględnieniem potrzeb pacjenta, było tematem przewodnim XV edycji MEDmeetsTECH, która odbyła się 18 maja 2023 w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

W 2023 r. nawet 50% zabiegów radykalnej prostatektomii (red. metoda leczenia raka prostaty, polegająca na całkowitym usunięciu gruczołu krokowego) będzie wykonana przy użyciu robota - szacuje Joanna Szyman - prezeska zarządu Grupy NEO Hospital, wiceprezeska zarządu w Grupie Upper Finance oraz członkini Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali.

Wielkość światowego cyfrowego rynku opieki zdrowotnej oszacowano na ponad 332 mld USD w 2022 r. i przewiduje się, że do 2032 r. osiągnie on wartość około 1694 mld USD, rosnąc w CAGR 19,4% w okresie prognozy 2023-2032.

Technologie medyczne, robotyka jaka rozwija się na polskich uczelniach musi być bezpieczna, wygodna i mało inwazyjna.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zanieczyszczenie powietrza każdego roku przyczynia się do 4,2 miliona przedwczesnych zgonów na świecie, a całkowite koszty opieki zdrowotnej związane ze zmianą klimatu i zanieczyszczeniem, szacuje się na 820 miliardów dolarów rocznie.

Patient design to popularny trend na świecie. Oznacza w praktyce rosnącą rolę pacjentów, wymuszającą zmiany w opiece zdrowotnej.

Gdzie jest pacjent – czyli wdrażanie wyrobu medycznego zorientowanego na potrzeby użytkownika. To tylko niektóre z pytań, na które znajdziesz odpowiedź podczas najbliższej edycji MEDmeetsTECH.

Od 1 kwietnia zabieg usunięcia prostaty wykonywany w asyście robota chirurgicznego jest w pełni refundowany, a zabiegi te są lepiej wycenione dla szpitali.

Jakie nowe wartości do procesu rozwoju produktów wnosi trend Patient Design? Dlaczego pacjenci nie słuchają lekarzy, a lekarze pacjentów?

Podczas Światowego Kongresu Szpitali w Barcelonie w 2021 roku NEO Hospital zdobył trzecią nagrodę w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management, tym samym będąc uznanym za jeden z najlepszych szpitali na świecie.

Szpital na Klinach włącza się w Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji pacjentki mogą skorzystać z bezpłatnych badań cytologicznych. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dr n. med. Paweł Wisz, kierownik Centrum Chirurgii Robotycznej w NEO Hospital, wykonał już ponad 1000 operacji z pomocą systemów robotycznych. Rozmawiamy o chirurgicznej dokładności maszyn.

W ciągu czterech lat Grupa NEO Hospital zbudowała w Krakowie jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali w tej części Europy, opierając strategię rozwoju o nowe technologie medyczne, w tym robotykę.

Robotyka chirurgiczna w Polsce rozwija się w Polsce znacznie szybciej niż na rynkach zachodnich i tak też może być w kolejnych latach – wynika z raportu Upper Finance i Polskiej Federacji Szpitali.

W dniach 17 i 18 października br. w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach odbył się 4. Kongres Zdrowie Polaków 2022 pod hasłem „Profilaktyka zdrowotna i innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia”.

W Polsce systematycznie zwiększa się liczba kobiet chorujących na raka endometrium. Główną przyczyną jest narastający problem nadwagi i otyłości. Poza tym otyłość zwiększa śmiertelność z powodu tego nowotworu. Wpływa też negatywnie na wyniki leczenia operacyjnego pacjentek z tą chorobą, co wyjaśnia w rozmowie dr n. med. Maciej Olszewski.

Marzena Tataj: Prowadzi pani nowoczesną placówkę medyczną na europejskim poziomie, o czym świadczą międzynarodowe nagrody. W jaki sposób dochodzi się do takich wyników w ciągu zaledwie trzech lat działalności?

O tym, że ma raka, dowiedziała się przez przypadek. Co dwa lata wykonywała profilaktyczne badania, pomimo że nie miała żadnych objawów.

Do końca roku w polskich szpitalach będzie pracowało już 25 robotów da Vinci. Czy to dobra wiadomość dla pacjentów?

Pacjent zyskuje krótszy okres rekonwalescencji i pobytu w szpitalu oraz lepszą jakość życia po zabiegu, bo to procedury małoinwazyjne.

— Kiedy usłyszałam od lekarza diagnozę — rak trzonu macicy G2 — od razu się rozpłakałam — wspomina pani Halina.

Lekarze z krakowskiego Szpitala na Klinach (Grupa Neo Hospital) przeprowadzili skomplikowany zabieg leczenia zaawansowanej endometriozy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: rozszerzonej rzeczywistości CarnaLife Holo i robota chirurgicznego da Vinci.

Zmniejszenie żołądka to skuteczna metoda na leczenie otyłości, ale po raz pierwszy na świecie chirurdzy z Krakowa przeprowadzili operację z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Założyli specjalne gogle, by widzieć więcej.

Listopad to najlepszy czas, aby zająć się męskim zdrowiem - zachęca krakowski Szpital na Klinach. Od 14 do 19 listopada, mężczyźni po 45 r.ż. mogą wykonać bezpłatne badania PSA.

W chirurgii te operacje są jednymi z najczęściej wykonywanych. Nie da się uniknąć zabiegu, bo tylko on jest skuteczny. Ćwiczenia czy masaże nie pomogą, a zwlekanie może doprowadzić do groźnej niedrożności jelit.

Listopad to szczególny miesiąc dla mężczyzn, podczas którego są zachęcani do korzystania z programów profilaktyki zdrowotnej.

Endometrioza to problem, który może dotykać w Polsce znacznie większej liczby kobiet niż szacowane 15 procent. Choroba ta ma bowiem ukryty charakter, a diagnoza jest złożona i zajmuje 8-10 lat.

Nieleczona otyłość, oprócz tego, że niesie ze sobą szereg negatywnych skutków dla zdrowia, to co najgorsze odpowiada za blisko 3 mln zgonów rocznie na świecie.

Nieleczona otyłość, oprócz tego, że niesie ze sobą szereg negatywnych skutków dla zdrowia, to co najgorsze odpowiada za blisko 3 mln zgonów rocznie na świecie. Dla części pacjentów jedynym ratunkiem jest operacja bariatryczna.

W dniach 17 i 18 października w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach odbywał się 4. Kongres „Zdrowie Polaków” 2022 pod hasłem „Profilaktyka zdrowotna i innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia” .

W Szpitalu na Klinach rozszerzona rzeczywistość wspiera pracę chirurgów bariatrycznych i pacjentów z otyłością.

Nieleczona otyłość, oprócz tego, że niesie ze sobą szereg negatywnych skutków dla zdrowia, odpowiada za blisko 3 mln zgonów rocznie na świecie.

Rach-ciach i po problemie - sporo osób wierzy, że właśnie tak działa chirurgiczne leczenie otyłości.

Wygląda na to, że już niedługo wiele operacji wykonywanych metodą tradycyjną stanie się historią.

Poznajcie historię pani Marii, 60-lat, która zachorowała na raka endometrium.

NEO Hospital wykonał laparoskopową operację rewizyjną z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości HoloLens 2 firmy Microsoft oraz dedykowanego oprogramowania.

NEO Hospital wykonał laparoskopową operację rewizyjną z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości HoloLens 2 firmy Microsoft oraz dedykowanego oprogramowania.

Profilaktyka i nowoczesne leczenie jest kluczowe, aby poprawić niepokojące wyniki u kobiet, wśród których nowotwory są najczęstszą przyczyną zgonów przed 65. rokiem życia.

Jest ponurym rekordzistą Polski. Próbuje co roku zabić kilkanaście tysięcy mężczyzn nad Wisłą, zaatakował także Krzysztofa - w wieku, można rzec, typowym.

Jeśli boli, to znaczy że żyjesz – głosi ludowa „mądrość”. Niestety, takich przesądów jest więcej.

Rak jest jak wróg z pierwszej linii frontu — może zabić, dlatego trzeba się przed nim skutecznie bronić — mówi pan Krzysztof, który ma za sobą 35 lat służby wojskowej.

Pani Barbara ma 61 lat i raka trzonu macicy. O możliwości operacji robotem dowiedziała się z internetu, czytając historię swojej prawie rówieśniczki Elżbiety z drugiego końca Polski, która usłyszała w szpitalu: — Jest pani zbyt otyła na operację endoskopową.

Już 90 pacjentek z rakiem endometrium i szyjki macicy zostało zoperowanych z użyciem robota da Vinci w Szpitalu na Klinach. Dzięki unijnemu grantowi kobiety mają szansę na leczenie bezpieczne i nieodpłatne

Program operowania niektórych nowotworów ginekologicznych robotem da Vinci właśnie znalazł się na półmetku.

Innowacyjne narzędzia wkraczają na sale operacyjne całego świata. Najważniejsze, by chirurdzy mogli korzystać z nich wtedy, gdy są w stanie udowodnić, że zostali odpowiednio przeszkoleni do biegłego posługiwania się nimi - tłumaczy prof. Alexandre Mottrie, pionier urologii robotycznej.

Nowotwory ginekologiczne i rak piersi to prawie połowa wszystkich nowotworów dotykających Polki. A do tego dochodzi jedna z najwyższych w Unii Europejskiej śmiertelność spowodowana tymi nowotworami. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego na tle innych krajów europejskich polskie statystyki wciąż wyglądają bardzo słabo?

Szacowana wartość polskiego rynku robotyki chirurgicznej w roku 2022 wynosi 310 mln zł. Oznacza to 32 proc. wzrost w stosunku do roku 2021. Na taką dynamikę, jak czytamy w raporcie "Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce w 2022 roku.

W Polsce działa już 19 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, pojawiały się również instalacje kolejnych systemów chirurgicznych: CorPath GRX w obszarze kardiologii, Versius w chirurgii, Cori w ortopedii, czy ExcelsiusGPS w neurochirurgii.

W Polsce do września działało już 19 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, pojawiały się również instalacje kolejnych systemów chirurgicznych: CorPath GRX w obszarze kardiologii, Versius w chirurgii, Cori w ortopedii, czy ExcelsiusGPS w neurochirurgii.

W Polsce działa już 19 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, pojawiały się również instalacje kolejnych systemów chirurgicznych: CorPath GRX w obszarze kardiologii, Versius w chirurgii, Cori w ortopedii, czy ExcelsiusGPS w neurochirurgii.

W Polsce działa już 19 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, pojawiały się również instalacje kolejnych systemów chirurgicznych: CorPath GRX w obszarze kardiologii, Versius w chirurgii, Cori w ortopedii, czy ExcelsiusGPS w neurochirurgii.

W kolejnym odcinku "Technicznie Rzecz Biorąc" gościem Macieja Kaweckiego byli Joanna Szyman, prezes zarządu NEO Hospital, dr Paweł Wisz, specjalista z zakresu urologii robotycznej i Bartłomiej Lubiatowski, prezes RSQ Technologies. Tematem rozmów było wykorzystanie najnowszych zdobyczy technologii w polskich szpitalach.

Festiwal Bomba Megabitowa startuje już w ten weekend, a gościem specjalnym będzie założyciel Wikipedii – Jimmy Wales.

Kiedy po raz pierwszy napisałam o tym, że zmniejszyłam piersi, wywołałam burzę. Poza zalewem miłych komentarzy i pytań uaktywniło się bardzo wielu mężczyzn, którzy zaczęli rozpaczać nad piersiami obcej dla nich dziewczyny z internetu.

W kolejnym odcinku "Technicznie Rzecz Biorąc" gościem Macieja Kaweckiego byli Joanna Szyman, prezes zarządu NEO Hospital, dr Paweł Wisz, specjalista z zakresu urologii robotycznej i Bartłomiej Lubiatowski, prezes RSQ Technologies.

W Polsce działa już 19 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, pojawiały się również instalacje kolejnych systemów chirurgicznych: CorPath GRX w obszarze kardiologii, Versius w chirurgii, Cori w ortopedii, czy ExcelsiusGPS w neurochirurgii.

W Polsce działa już 19 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, pojawiały się również instalacje kolejnych systemów chirurgicznych: CorPath GRX w obszarze kardiologii, Versius w chirurgii, Cori w ortopedii, czy ExcelsiusGPS w neurochirurgii.

Rozszerzona rzeczywistość to już nie tylko świat gier komputerowych. System łączący świat rzeczywisty z tym generowanym komputerowo wszedł także do medycyny.

Torbiele na jajnikach, kolejne `operacje, które miały na celu je usunąć, aż w końcu zabieg chirurgicznego usunięcia macicy. To historia pani Eweliny zmagającej się z endometriozą – chorobą, która przez ból odbierała jej chęci do życia i pozbawiła szans na urodzenie dzieci.

Gogle rozszerzonej rzeczywistości Microsoft, oprogramowanie firmy Med App i robot da Vinci - specjaliści z krakowskiego Szpitala na Klinach przeprowadzili pierwszą w Polsce operację usunięcia endometriozy z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości.

Nawracające torbiele na jajnikach, ich operacyjne usuwanie, a na końcu usunięcie macicy.

Źródło: Puls Biznesu
Treść chroniona prawem autorskim. Całość przeczytasz tu: https://www.pb.pl/wyzwania-z-ktorymi-mierzymy-sie-w-biznesie-1158635
Obecny rok to kolejny czas wyzwań i trudnych decyzji. Biznes mierzy się z nowymi warunkami działania, ustanawia nowe zasady i przetasowuje priorytety. Najważniejszym zasobem stali się ludzie i to nie tylko pracownicy, ale i klienci. Jedni i drudzy wy

Na endometriozę w Polsce cierpi nawet co 10 kobieta w wieku rozrodczym. Schorzenie utrudnia nie tylko zajście w ciąże, ale i często wiąże się z ogromnym bólem oraz cierpieniem psychicznym.

Lekarze z krakowskiego Szpitala na Klinach (Grupa NEO Hospital) przeprowadzili skomplikowany zabieg leczenia zaawansowanej endometriozy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: rozszerzonej rzeczywistości CarnaLife Holo i robota chirurgicznego da Vinci. Pacjentka, która przez lata odczuwała ogromny ból, obecnie czuje się bardzo dobrze i cieszy się nową jakością życia.

Lekarze z krakowskiego Szpitala na Klinach (Grupa NEO Hospital) przeprowadzili skomplikowany zabieg leczenia zaawansowanej endometriozy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: rozszerzonej rzeczywistości CarnaLife Holo i robota chirurgicznego da Vinci. Pacjentka, która przez lata odczuwała ogromny ból, obecnie czuje się bardzo dobrze i cieszy się nową jakością życia.

Lekarze z krakowskiego Szpitala na Klinach (Grupa NEO Hospital) przeprowadzili skomplikowany zabieg leczenia zaawansowanej endometriozy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: rozszerzonej rzeczywistości CarnaLife Holo i robota chirurgicznego da Vinci.

Lekarze z krakowskiego Szpitala na Klinach (Grupa NEO Hospital) przeprowadzili skomplikowany zabieg leczenia zaawansowanej endometriozy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii: rozszerzonej rzeczywistości i robota chirurgicznego da Vinci.

Obecny rok to kolejny czas wyzwań i trudnych decyzji. Biznes mierzy się z nowymi warunkami działania, ustanawia nowe zasady i przetasowuje priorytety.

Obecny rok to kolejny czas wyzwań i trudnych decyzji. Biznes mierzy się z nowymi warunkami działania, ustanawia nowe zasady i przetasowuje priorytety.

Rak endometrium, znany również jako rak trzonu macicy, jest aktualnie najczęstszym nowotworem ginekologicznym w Polsce. Rocznie w naszym kraju diagnozowanych jest ok. 6 tys. nowych zachorowań, a z jego powodu co roku umiera ponad 1,8 tys. kobiet.


Krakowski Szpital na Klinach od stycznia br. realizuje program operacyjnego leczenia nowotworów ginekologicznych (raka endometrium i raka szyjki macicy) z wykorzystaniem robota da Vinci. Placówka podsumowała ten czas i wskazuje na jego skuteczność.

NEO Hospital jako pierwszy w Polsce wykona jeszcze w lipcu laparoskopową operację rewizyjną z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości Microsoft HoloLens oraz oprogramowania stworzonego przez firmę technologiczną RSQ Technologies.

52-letnia Elżbieta, u której lekarze zdiagnozowali złośliwy nowotwór trzonu macicy, opowiada, że w krytycznym momencie życia wielce pomógł jej artykuł w „Dzienniku Polskim”.

Rocznie rak endometrium diagnozowany jest u ok. 6 tys. Polek, ponad 1,8 tys. umiera z jego powodu. Prognozy nie są optymistyczne – zachorowań będzie coraz więcej, a jednym z kluczowych czynników tego wzrostu jest otyłość.

Rak endometrium, znany również jako rak trzonu macicy, jest aktualnie najczęstszym nowotworem ginekologicznym w Polsce. Rocznie diagnozowanych jest ok. 6 tys. nowych zachorowań, a z jego powodu co roku umiera ponad 1,8 tys. kobiet.

Pani Elżbieta ma 52 lata. W sylwestra 2022 roku poszła zrobić kontrolną cytologię, bo przez COVID nie robiła jej od 2019 r.

27 lipca 2022 roku w krakowskim Szpitalu na Klinach zostanie przeprowadzona pierwsza w Polsce laparoskopowa operacja rewizyjna z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości HoloLens firmy Microsoft oraz oprogramowania stworzonego przez firmę technologiczną RSQ HOLO.

Nowoczesna technologia jest coraz bardziej popularna w ochronie zdrowa. Przykładów nie trzeba daleko szukać.

52-letnia Elżbieta, u której lekarze zdiagnozowali złośliwy nowotwór trzonu macicy, opowiada, że w krytycznym momencie życia wielce pomógł jej artykuł w „Dzienniku Polskim”.

Na temat nowoczesnego leczenia operacyjnego raka endometrium z wykorzystaniem robota da Vinci mówi dr n.med. Magdalena Bizoń specjalistka z zakresu ginekologii onkologicznej krakowskiego Szpitala na Klinach.

Rak endometrium, znany również jako rak trzonu macicy, jest aktualnie najczęstszym nowotworem ginekologicznym w Polsce. Rocznie w naszym kraju diagnozowanych jest ok. 6 tys. nowych zachorowań, a z jego powodu co roku umiera ponad 1,8 tys. kobiet.

W większości przypadków rak endometrium, we wczesnych stadiach choroby, kwalifikuje się do leczenia chirurgicznego, którego skuteczność potwierdzają bardzo dobre wyniki pod postacią 5-letnich przeżyć.

Rak endometrium zagraża przede wszystkim kobietom otyłym, ponieważ nadmierna ilość tkanki tłuszczowej koreluje ze zwiększonym stężeniem estrogenów. Przez lekarzy bywa więc nazywany "chorobą dobrobytu".

Rak endometrium, znany również jako rak trzonu macicy, jest aktualnie najczęstszym nowotworem ginekologicznym w Polsce. Rocznie w naszym kraju diagnozowanych jest ok. 6 tys. nowych zachorowań, a z jego powodu co roku umiera ponad 1,8 tys. kobiet.

Jakie istotne wyzwania w systemie ochrony zdrowia może rozwiązać technologia? Jak efektywnie wykorzystać zdobycze technologiczne? I jakiego rodzaju nowinek technologicznych możemy spodziewać się do końca tej dekady? Na te i inne pytania odpowiadali eksperci podczas debaty zorganizowanej przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego na Kongresie 590.

Na naszych oczach zmienia się sposób zarządzania szpitalem - ocenili uczestnicy debaty "Szpital efektywnie zarządzany", która rozpoczęła pierwszą edycję Innovation Day, wydarzenia organizowanego przez Politykę Zdrowotną i Warsaw New Tech University Foundation. Dziś nowoczesny szpital powinien być słuchany i słyszany.

O aktualnej działalności i planach na przyszłość rozmawiam z Joanną Szyman - prezeską Grupy NEO Hospital, wiceprezeską zarządu w Grupie Upper Finance oraz członkinią Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali.

O roli nowoczesnych metod leczenia raka prostaty oraz ich wpływu na efekty zabiegów, stan zdrowia i kondycję pacjentów – mówi dr n. med. Paweł Wisz, kierownik Centrum Chirurgii Robotycznej Neo Hospital w Krakowie, międzynarodowy trener w chirurgii robotycznej w Orsi Academy, członek zarządu sekcji robotycznej European Association of Urology.

Innovation Day 2022 za nami. Podczas pierwszej odsłony cyklicznej imprezy, organizowanej przez Politykę Zdrowotną oraz Warsaw New Tech University Foundation, najwyższej klasy autorytety, decydenci i praktycy rozmawiali o innowacyjnym zarządzaniu szpitalem, kadrach oraz nowoczesnych sposobach prowadzenia pacjenta.

Prestiżowy tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki 2022 powędrował w tym roku do rekordowej liczby przedsiębiorców z Małopolski.

Wywiad Gospodarczy telewizji WPolsce.pl
Gościem Grażyny Raszkowskiej jest Joanna Szyman, prezes Neo Hospital

NEO Hospital wraz z RSQ Technologies uruchomiły nowy projekt z obszaru diagnostyki ortopedycznej, biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała u pacjentów będących po zabiegach osseointegracji. Wdrażane w krakowskim szpitalu rozwiązanie rodzi wiele ważnych pytań.

NEO Hospital wraz z RSQ Technologies uruchomiły nowy projekt z obszaru diagnostyki ortopedycznej, biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała u pacjentów będących po zabiegach osseointegracji.

Endoskopowe operacje kręgosłupa zrewolucjonizowały ortopedię i wyzwoliły pacjentów od nieznośnego bólu.

Jest bardzo powszechną dolegliwością zdrowotną, a jej usunięcie – rutynowe. Może dlatego niektórzy pacjenci traktują ją jak problem estetyczny, z którym można sobie poradzić bez lekarza. A to błąd! Z czasem powiększa się, jej objawy się nasilają i ryzyko powikłań jest coraz większe. To przepuklina. Sposobem na jej pozbycie się jest zabieg chirurgiczny.

Ze wsparciem zaawansowanych technologii, w tym robotów chirurgicznych, rozwiązań z obszaru AI (sztucznej inteligencji) oraz AR (rozszerzonej rzeczywistości) w NEO Hospital wykonywanych jest 98% zabiegów.

Leczenie otyłości jest trudne i w przypadku niektórych pacjentów skuteczne są dopiero metody operacyjne. Na czym polegają i jakie rodzaje zabiegów stosuje się najczęściej?

"Mój mąż sam z siebie niechętnie się dzieli tym, przez co przeszliśmy, gdy zachorował na raka prostaty. Gdy rozmawiał ze swoim urologiem dr Pawłem Wiszem już po operacji, musiałam dodać ważne szczegóły. Np. że w kilka dni po operacji erekcja mu wróciła"

NEO Hospital wraz z RSQ Technologies uruchomiły nowy projekt z obszaru diagnostyki ortopedycznej, biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała u pacjentów będących po zabiegach osseointegracji.

Blisko 18 tysięcy mężczyzn w Polsce słyszy co roku diagnozę: rak prostaty. To dziś najczęściej dotykający panów nowotwór. Z jego powodu umiera ok. 6 tysięcy Polaków rocznie, a przecież nie musi tak być. Rak prostaty to nie wyrok: współczesna medycyna oferuje wiele możliwości skutecznego leczenia!

Zespół ginekologów z krakowskiego Szpitala na Klinach wykonał w ciągu 12 godzin sześć zabiegów z zakresu ginekologii onkologicznej ze wsparciem dwóch robotów da Vinci.

Histerektomia czyli usunięcie macicy jest zabiegiem poważnym i nieodwracalnym. Wskazania są onkologiczne, a także nieonkologiczne. Przy wskazaniach nieonkologicznych warto pytać, czy są inne oszczędzające metody leczenia. Gdy jednak trzeba usunąć macicę, to pytanie jaką metodą? I co będzie się działo w naszym życiu po takiej operacji?

Czy polski system ochrony zdrowia jest przygotowany na trwającą już rewolucję technologiczną medycynie? - Nie mamy innego wyboru.

"Niech pani zapomni o macierzyństwie, profilaktycznie wycinamy wszystko" – usłyszała od onkologa 34-letnia Aneta, przy okazji dowiadując się, że ma raka szyjki macicy.

Histerektomia, czyli zabieg usunięcia macicy należy do najczęściej wykonywanych operacji w ginekologii. Nie zawsze jest to konieczne i w wielu przypadkach schorzeń nieonkologicznych, takich jak mięśniaki macicy czy endometrioza, można wykonać zabieg oszczędzający.

Jeszcze przez 14 miesięcy kobiety z rakiem trzonu i szyjki macicy będą operowane z użyciem robota da Vinci za darmo - zabiegi dofinansowuje Unia Europejska.

Patrząc na potrzeby współczesnego świata można zaryzykować twierdzenie, że nauka bez praktycznych zastosowań nie ma większego sensu. Z drugiej jednak strony zaawansowane technologie, zielona transformacja czy rozwój kompetencji społecznych wydają się nam czymś tak naturalnym, że rzadko myślimy o sztabie naukowców, którzy za nimi stoją.

Czy się bałam? Oczywiście – i wojny i wyjazdu do Polski, ale przede wszystkim tego raka – mówi 56-letnia Ałła, którą zoperowano w krakowskim Szpitalu na Klinach.

Grupa Neo Hospital na terenie krakowskiego Szpitala na Klinach uruchomiła American Clinic Cracow. Oferta placówki dedykowana jest głównie pacjentom z zagranicy, którzy cenią sobie indywidualne podejście i personalizowaną opiekę medyczną.

Zagraniczni turyści nie odwiedzają już tak chętnie Polski, ponieważ boją się wojny. Na sytuacji politycznej za naszą wschodnią granicą stracił też Kraków, choć jest to miasto nadal bezpieczne i otwarte. Jeśli więc nie podróże dla relaksu, to może dla poratowania zdrowia? Tu jest dużo lepiej!

Grupa Neo Hospital uruchomiła na terenie krakowskiego Szpitala na Klinach American Clinic Cracow.

Przed wybuchem pandemii Polskę odwiedzało w każdym roku od 150 tys. do nawet 400 tys. osób poszukujących oferty medycznej. Wartość krajowego rynku szacowano na co najmniej 100 mln dolarów.

Czy turystyka zdrowotna stanie się jednym z kół napędowych Krakowa i krakowskiej gospodarki?

Czy czeka nas rewolucja technologiczna w medycynie i czy jesteśmy na nią przygotowani? Medtech i healthtech, jak wykorzystujemy nowe technologie? Kim jest lekarz przyszłości?

Czasami tylko pobolewał mnie krzyż i dół brzucha. Obwiniałam o to siedzącą pracę, okazało się, że to rak endometrium. "Musi pani jak najszybciej znaleźć szpital i to usunąć", powiedział mi lekarz wprost.

Połowa kobiet ma w tarczycy zmiany ogniskowe, czyli guzki poniżej jednego centymetra. Podobne zmiany ma tylko 20 proc. mężczyzn.

Oto nasze małe (?) tabu: wycięcie macicy należy do najczęściej wykonywanych operacji, choć w większości wypadków nieonkologicznych nie jest konieczne.

Zespół ginekologów z krakowskiego Szpitala na Klinach wykonał w ciągu 12 godzin 6 zabiegów z zakresu ginekologii onkologicznej ze wsparciem dwóch robotów da Vinci. Bezpłatną pomoc otrzymały pacjentki z Polski i z Ukrainy chore na raka endometrium i raka szyjki macicy.

Zespół ginekologów z krakowskiego Szpitala na Klinach wykonał w ciągu 12 godzin 6 zabiegów z zakresu ginekologii onkologicznej ze wsparciem dwóch robotów da Vinci.

Zespół ginekologów z krakowskiego Szpitala na Klinach w ciągu 12 godzin wykonał 6 zabiegów z zakresu ginekologii onkologicznej ze wsparciem dwóch robotów da Vinci. Bezpłatną pomoc otrzymały pacjentki z Polski i z Ukrainy chore na raka endometrium i raka szyjki macicy.

Zespół ginekologów z krakowskiego Szpitala na Klinach w ciągu 12 godzin wykonał sześć zabiegów z zakresu ginekologii onkologicznej ze wsparciem dwóch robotów da Vinci.

Zespół ginekologów z krakowskiego Szpitala na Klinach wykonał w ciągu 12 godzin wykonał 6 zabiegów z zakresu ginekologii onkologicznej ze wsparciem dwóch robotów da Vinci. Bezpłatną pomoc otrzymały pacjentki z Polski i z Ukrainy chore na raka endometrium i raka szyjki macicy.

Obywatele Ukrainy, którzy uciekli do Polski przed wojną, mają prawo do opieki medycznej w naszym kraju na takich samych zasadach jak Polacy.

Sześć pacjentek z Polski i Ukrainy, dwa roboty da Vinci - w krakowskim Szpitalu na Klinach pacjentki chore na raka endometrium i raka szyjki macicy zostały bezpłatnie zoperowane w ramach programu finansowanego przez Unię Europejską.

Szpital na Klinach jako jedyny w Polsce i jeden z nielicznych ośrodków na świecie wykonuje zabiegi osseointegracji u osób po amputacji kończyn.

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w krakowskim Prokocimiu są już leczeni pierwsi mali pacjenci z Ukrainy.

Neo Hospital jest całym sercem z obywatelami Ukrainy, dlatego przygotowaliśmy następujący pakiet świadczeń, z których można skorzystać we współpracy z naszą placówką i naszymi pracownikami.

Niektóre schorzenia "lubią" do nas wracać. Tak jest m.in. z kamicą nerkową, czyli chorobą, podczas której w układzie moczowym z substancji zawartych w moczu powstają złogi.

Neo Hospital jest całym sercem z obywatelami Ukrainy, dlatego przygotowaliśmy następujący pakiet świadczeń, z których można skorzystać we współpracy z naszą placówką i naszymi pracownikami.

Ze wsparciem zaawansowanych technologii, w tym robotów chirurgicznych, rozwiązań z obszaru AI (sztucznej inteligencji) oraz AR (rozszerzonej rzeczywistości) w NEO Hospital wykonywanych jest 98% zabiegów.

Ze wsparciem zaawansowanych technologii, w tym robotów chirurgicznych, rozwiązań z obszaru AI (sztucznej inteligencji) oraz AR (rozszerzonej rzeczywistości) w NEO Hospital wykonywanych jest 98% zabiegów.

Robot chirurgiczny jest w Polsce nowoczesnym i wciąż mało dostępnym narzędziem. Proces kształcenia w chirurgii robotycznej trwa długo i jest bardzo precyzyjny.

Czy kobiety są dobrymi chirurgami? Znakomitymi! Czy potrafią obsługiwać roboty? Oczywiście! Na co dzień muszą się jednak mierzyć z nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością stereotypami i pokonywać bariery nieznane kolegom.

Zwiększenie dostępu kobiet do kształcenia i rozwoju umiejętności zawodowych w specjalizacjach chirurgicznych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii jest głównym celem połączenia sił Fundacji Kobiety w Chirurgii i NEO Hospital.

Wszyscy cierpiący z powodu przepuklin mogą skorzystać z pomocy otwartego w Krakowie w Szpitalu na Klinach Europejskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Przepuklin. Centrum posiada akredytację prestiżowej amerykańskiej organizacji International Hernia Collaboration i na stałe współpracuje z najlepszymi europejskimi i amerykańskimi klinikami.

Zwiększenie dostępu kobiet do kształcenia i rozwoju umiejętności zawodowych w specjalizacjach chirurgicznych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii jest głównym celem połączenia sił Fundacji Kobiety w Chirurgii i NEO Hospital.

Nie od dziś wiadomo, że to, co i jak jemy, rzutuje na funkcjonowanie całego organizmu. Dieta ma ogromne znaczenie w profilaktyce chorób, także nowotworowych. Czy jednak istnieje sposób odżywiania, który ochroni nas przed zachorowaniem?

Otyłość jest uznanym czynnikiem ryzyka ciężkiej infekcji COVID-19. Do tej pory nie wiadomo jednak było, czy utrata masy ciała u osób otyłych oznacza, że ryzyko ciężkich powikłań covidowych spada? Naukowcy znaleźli odpowiedź na to pytanie.

​W krakowskim Szpitalu na Klinach przeprowadzono pierwsze w Polsce zabiegi osseointegracji u dwóch osób po amputacji podudzia. To szansa na zmianę jakości życia i powrót do normalności.

Szpital na Klinach jako jedyny w Polsce i jeden z nielicznych ośrodków na świecie wykonuje zabiegi osseointegracji u osób po amputacji kończyn. W styczniu br. szpital wykonał pierwsze w kraju zabiegi osseointegracji u dwóch pacjentów po amputacji podudzia.

Szpital na Klinach jako jedyny w Polsce i jeden z nielicznych ośrodków na świecie wykonuje zabiegi osseointegracji u osób po amputacji kończyn. W styczniu br. szpital wykonał pierwsze w kraju zabiegi osseointegracji u dwóch pacjentów po amputacji podudzia.

​W krakowskim Szpitalu na Klinach przeprowadzono pierwsze w Polsce zabiegi osseointegracji u dwóch osób po amputacji podudzia. To szansa na zmianę jakości życia i powrót do normalności.

W Krakowie w Szpitalu na Klinach powstało Europejskie Centrum Kompleksowego Leczenia Przepuklin. Centrum zajmuje się operacyjnym leczeniem przepuklin z wykorzystaniem metod małoinwazyjnych, takich jak laparoskopia i chirurgia robotyczna, które są szczególnie przydatne w leczeniu skomplikowanych przepuklin nawrotowych (po poprzednich operacjach) oraz jako alternatywa do tradycyjnych operacji „otwartych” wymagających masywnych nacięć

Nie pomogą ćwiczenia, nic nie dadzą masaże. Jedyny skuteczny sposób na przepuklinę to zabieg. W Polsce wciąż dominują operacje otwarte: łatwiejsze dla lekarzy, ale trudniejsze dla pacjentów. Jaka jest alternatywa? - w Krakowie powstało centrum małoinwazyjnego leczenia tych dolegliwości.

Wykorzystanie nowoczesnych robotów w chirurgii przynosi znaczące korzyści zarówno dla pacjentów i szpitali, jak i dla płatnika. Jednak niskie wyceny procedur oraz brak wykwalifikowanej kadry stanowią istotne bariery dla placówek chcących wdrażać tę technologię - podkreślali uczestnicy debaty podczas Jesiennej Konferencji Programowej Polskiej Federacji Szpitali.

Odsetek kobiet, które regularnie robią cytologię, jest w Polsce dwa razy niższy niż w krajach Europy Zachodniej. Profilaktyka nie jest naszą mocną stroną, co skutkuje jedną z najwyższych liczbą zachorowań i zgonów z powodu raka szyjki macicy.

Wystarczy zadzwonić do rejestracji pod nr telefonu 12 267 40 64, by zarezerwować termin na bezpłatne badanie - cytologię płynną. 20 stycznia zaprasza na nie krakowski Szpital na Klinach, w godz. od 8 do 15.

Od kilku miesięcy w krakowskim Szpitalu na Klinach pacjentki chorujące na raka szyjki macicy oraz na raka trzonu macicy mogą skorzystać z bezpłatnych zabiegów wykonywanych ze wsparciem robota da Vinci oraz technologii Carna Life Holo.

Szpital na Klinach jako jedyny w Polsce i jeden z nielicznych ośrodków na świecie wykonuje zabiegi osseointegracji u osób po amputacji kończyn. W styczniu br. szpital wykonał pierwsze w kraju zabiegi osseointegracji u dwóch pacjentów po amputacji podudzia.

​W krakowskim Szpitalu na Klinach przeprowadzono pierwsze w Polsce zabiegi osseointegracji u dwóch osób po amputacji podudzia. To szansa na zmianę jakości życia i powrót do normalności.

W krakowskim Szpitalu na Klinach powstało Europejskie Centrum Kompleksowego Leczenia Przepuklin. Zajmuje się operacyjnym leczeniem przepuklin z wykorzystaniem metod małoinwazyjnych takich, jak laparoskopia i chirurgia robotyczna. To wielki cywilizacyjny skok w tej dziedzinie, a zarazem ogromna szansa dla pacjentów.

Grupa NEO Hospital zwiększyła przychody w 2021 r. o ponad 30%. W ciągu trzech lat Grupa NEO Hospital, kierowana przez Joannę Szyman, zbudowała w Krakowie jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali w tej części Europy, opierając strategię rozwoju o nowe technologie medyczne, w tym robotykę.

W Krakowie w Szpitalu na Klinach powstało Europejskie Centrum Kompleksowego Leczenia Przepuklin. Centrum zajmuje się operacyjnym leczeniem przepuklin z wykorzystaniem metod małoinwazyjnych...

Od kilku miesięcy w krakowskim Szpitalu na Klinach pacjentki chorujące na raka szyjki macicy oraz na raka trzonu macicy mogą skorzystać z bezpłatnych zabiegów wykonywanych ze wsparciem robota da Vinci oraz technologii Carna Life Holo.

Robot da Vinci, jedno z najbardziej precyzyjnych i małoinwazyjnych narzędzi chirurgicznych, będzie wykorzystywany już nie tylko do operacji onkologicznych. Krakowski Szpital na Klinach zwiększa skalę wykonywanych zabiegów uruchamiając Europejskie Centrum Leczenia Przepukli

W Szpitalu na Klinach w Krakowie powstało Europejskie Centrum Kompleksowego Leczenia Przepuklin, które oferuje leczenie operacyjne z wykorzystaniem metod małoinwazyjnych takich jak laparoskopia i chirurgia robotyczna.

To słowa pani Marzeny, która przez wiele lat zmagała się z zaawansowaną i coraz bardziej rujnującą jej zdrowie otyłością. Dziś jednak wszystkie związane z tym przykre problemy są już dla niej tylko wspomnieniem.

Doniesienia Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że 1. miejsce wśród najczęstszych nowotworów złośliwych u kobiet zajmuje rak piersi. W 2020 r. ponad 19 tysięcy Polek otrzymało rozpoznanie tej choroby.

Pacjenci i lekarze NEO Hospital zyskują nowe narzędzie do przesyłania, wyświetlania i przechowywania badań obrazowych typu MRI, TK czy RTG.

Kobiety troszczą się o cały świat i w najmniejszym stopniu o siebie”, mówi Joanna Szyman, prezeska zarządu niepublicznego Szpitala na Klinach w Krakowie. Szyman opowiada Oh! Me o darmowych operacjach dla kobiet z nowotworami endometrium lub szyjki macicy.

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Co czwarty uczeń ma problem z nadwagą lub otyłością. Dlatego na operacje bariatryczne trafia coraz więcej młodych osób - poniżej 18. roku życia!

Co roku miliony Polaków zmagają się z komplikacjami medycznymi takimi jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, choroby układu sercowo – naczyniowego spowodowanymi niezdrową masą ciała.

Co roku miliony Polaków zmagają się z komplikacjami medycznymi, takimi jak cukrzyca typu 2 czy nadciśnienie tętnicze. To choroby układu sercowo-naczyniowego spowodowane niezdrową masą ciała.

Według Światowej Organizacji Zdrowia najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet jest rak piersi.

Pacjenci i lekarze NEO Hospital zyskują nowe narzędzie do przesyłania, wyświetlania i przechowywania badań obrazowych typu MRI, TK czy RTG. Rozwiązanie Medtransfer wspiera placówki medyczne, lekarzy oraz zapewnia dużą wygodę i użyteczność po stronie pacjenta.

Szpital na Klinach w Krakowie w dalszym ciągu realizuje, rozpoczęty w tym roku, program bezpłatnych zabiegów operacyjnych z wykorzystaniem robota da Vinci dla pacjentek dotkniętych rakiem szyjki macicy oraz rakiem trzonu macicy.

Szpital na Klinach jako jedyny w Polsce i jeden z 8 ośrodków na świecie wykonuje zabiegi osseointegracji. Na normalne, codzienne funkcjonowanie bez uciążliwej protezy lejowej mogą liczyć pacjenci będący po amputacji kończyn. Osseointegracja to nowoczesna metoda operacyjna pozwalająca na trwałe zakotwiczenie protezy w układzie kostnym człowieka.

Tradycyjne protezy są uciążliwe i zawsze pozostają czymś obcym dla ciała. Jest jednak metoda, która na stałe łączy kość i nowoczesną protezę. Takie zabiegi wykonuje tylko jeden szpital w Polsce i znajduje się w Krakowie.

Szpital na Klinach jako jedyny w Polsce i jeden z 8 ośrodków na świecie wykonuje zabiegi osseointegracji. Na normalne, codzienne funkcjonowanie bez uciążliwej protezy lejowej mogą liczyć pacjenci będący po amputacji kończyn.

Joanna Szyman była gościem Iwony Kutyny w "Onet Rano. #WIEM".

Firma Intuitive Surgical, lider na rynku chirurgii robotycznej, odnotowała w wynikach za III kwartał 2021 r. wzrost przychodów o 30% rok do roku (r/r). Wzrosła również liczby zabiegów na całym świecie o 20% rok do roku przy użyciu systemu da Vinci.

Lekarze alarmują: od początku pandemii z powodu ograniczenia ruchu i nadmiaru jedzenia przeciętny dorosły Polak „zyskał” kilka kilogramów – tracąc szanse na życie w dobrym zdrowiu.

Chirurgiczne leczenie otyłości za pomocą operacji bariatrycznych jest coraz bardziej popularne i potrzebne, bo coraz więcej ludzi cierpi na tzw. otyłość olbrzymią.

Chirurgiczne leczenie otyłości za pomocą operacji bariatrycznych jest coraz bardziej popularne i potrzebne, bo coraz więcej ludzi cierpi na tzw. otyłość olbrzymią.

Szpital na Klinach jako jedyny w Polsce i jeden z 8 ośrodków na świecie wykonuje zabiegi osseointegracji. Na normalne, codzienne funkcjonowanie bez uciążliwej protezy lejowej mogą liczyć pacjenci będący po amputacji kończyn.

zpital na Klinach jako jedyny w Polsce i jeden z 8 ośrodków na świecie wykonuje zabiegi osseointegracji.

Rak prostaty – najczęściej diagnozowany męski nowotwór w Polsce. Prawie 19 tysięcy pacjentów rocznie. Co robić, jeśli okaże się, że wskazane jest leczenie operacyjne?

Barcelonie, podczas 44. Światowego Kongresu Szpitali, wręczono nagrody dla najlepszych na świecie szpitali.

Doświadczenie operującego nim lekarza, to kwestia kluczowa dla optymalnej skuteczności leczenia – mówi dr n. med. Paweł Wisz, kierownik Centrum Chirurgii Robotycznej NEO Hospital, członek zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS).

W krakowskim Szpitalu na Klinach wykorzystywana jest innowacyjna technologia CarnaLife Holo, która pozwala prowadzącemu zabieg chirurgiczny operatorowi na dokładne zaplanowanie, zobrazowanie i zlokalizowanie zmian nowotworowych. Wpływa to znacząco na dokładność i bezpieczeństwo zabiegu.

Usłyszałam diagnozę: rak trzonu macicy. Za długo zwlekałam z wizytą u ginekologa, ale dobrze, że mam mądrych synów... - opowiada 56-letnia pani Maria.

Zostaliśmy docenieni za to, że potrafiliśmy tak zorganizować szpital, by jego największą wartością stało się zapewnienie możliwie najlepszej opieki pacjentowi.

Po raz pierwszy polski szpital - należący do Grupy NEO Hospital Szpital na Klinach w Krakowie - otrzymał prestiżową nagrodę w konkursie International Hospital Federation.

Dwa polskie szpitale otrzymały nagrody w prestiżowym konkursie organizowanym przez Międzynarodową Federacją Szpitali. Brało w nim udział 38 krajów z całego świata, nadesłano 250 prac. Wyłoniono 50 finalistów, wśród nich znalazły się Szpital na Klinach w Krakowie (NEO Hospital) oraz krakowski Szpital Uniwersytecki.

Po raz pierwszy w historii nagroda w prestiżowym konkursie organizowanym przez Międzynarodową Federację Szpitali trafiła do polskiej placówki. Za zarządzanie w służbie zdrowia został nagrodzony NEO Hospital funkcjonujący w Krakowie pod nazwą "Szpital na Klinach"

Po raz pierwszy w historii nagroda w prestiżowym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) trafiła do polskiego szpitala. NEO Hospital zdobył III nagrodę w kategorii ACentrum Chirurgii Robotycznej i Nowych Technologi.

Polski szpital – NEO Hospital – po raz pierwszy w historii z nagrodą w konkursie International Hospital Federation

Zdecydowałam się opowiedzieć moją historię, ponieważ dzisiaj już wiem, że takie choroby jak rak przydarzają się, są w życiu po coś...

Po raz pierwszy w historii, dwie placówki z Polski, a dokładniej dwa szpitale z Krakowa otrzymały prestiżową nagrodę w konkursie International Hospital Federation - największą federację szpitali na świecie. Laureatami zostali Szpital Uniwersytecki oraz Szpital na Klinach (Neo Hospital).

Modernizacja Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice" – pierwszego uzdrowiska na ziemiach polskich.

Dwa dni siedziałam pogrążona w rozpaczy, po tym jak otrzymałam diagnozę "rak trzonu macicy". I jeszcze słowa ginekologa w moim miejskim szpitalu: jest pani zbyt otyła na operację endoskopową.

W USA i Azji niedługo nie będzie już innych zabiegów niż robotyczne. W Szwecji też już się z tą myślą oswajamy. Gdy ostatnim razem byłem w USA, dowiedzieliśmy się, że rząd amerykański dał dotacje w wysokości ponad 30 mld dolarów po to, żeby w 2034 roku na rynek USA wszedł robot, który dzięki sztucznej inteligencji sam wykona zabieg.

Kamienie w nerkach to dla niektórych tylko jeden epizod w życiu. Inni skłonność do ich powstawania dziedziczą.

Chirurgia robotyczna może pomóc medycynie. Zabiegi z udziałem robotów są skuteczniejsze i krótsze niż w przypadku klasycznych zabiegów. Ale żeby móc korzystać z zalet robotyki, ważne są zmiany w kształceniu lekarzy.

Co powstrzymuje mężczyzn przed badaniami? Jak skutecznie namówić mężczyznę do wykonania badań profilaktycznych w kierunku raka prostaty? - odpowiada urolog Paweł Wisz, kierownik Centrum Chirurgii Robotycznej w krakowskim Szpitalu na Klinach.

Już pół miliarda ludzi na całym świecie uskarża się na bóle i dysfunkcje kręgosłupa. To wynika z naszego stylu życia. Mało się ruszamy i za długo siedzimy.

Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej do przyszłego roku w krakowskim Szpitalu na Klinach robotyczne operacje chirurgiczne nowotworów ginekologicznych u kobiet będą bezpłatne.

Podczas konferencji po raz pierwszy w Polsce odbyła się transmisja na żywo zabiegów z zakresu ginekologii onkologicznej z wykorzystaniem robota da Vinci, a uczestnicy konferencji mieli możliwość skorzystania na miejscu z warsztatów z robotem da Vinci.

Innowacyjny program leczenia nowotworów ginekologicznych w krakowskim Szpitalu na Klinach przyciąga pacjentów i medyków z całej Polski oraz z zagranicy.

Innowacyjny program leczenia nowotworów ginekologicznych w krakowskim Szpitalu na Klinach przyciąga pacjentów i medyków z całej Polski oraz z zagranicy.

Szpital prowadzi leczenie raka szyjki macicy i raka endometrium z wykorzystaniem robota da Vinci oraz przy wsparciu technologii CarnaLife Holo. Program jest rozwijany dzięki dotacji z Funduszy Europejskich.

Innowacyjny program leczenia nowotworów ginekologicznych w krakowskim Szpitalu na Klinach przyciąga pacjentów i medyków z całej Polski oraz z zagranicy.

Po raz pierwszy w Polsce odbyła się na żywo transmisja zabiegów ginekologicznych z wykorzystaniem systemu robotycznego da Vinci. Miało to miejsce podczas XXV Konferencji Naukowej Postępy w Ginekologii Onkologicznej w Zakopanem.

W onkologii kluczowa jest profilaktyka i diagnostyka. Tym bardziej że chorują coraz młodsi mężczyźni - zapadają na niego już po 40. roku życia.

Lekarze na Ukrainie dowiedzieli się, że w Krakowie ich chore na raka pacjentki mogą być operowane na najwyższym światowym poziomie, i to bezpłatnie, więc wykorzystujemy tę szansę - mówi prof. Svetlana Yaremchuk, prezes Gromadzkiej Organizacji Ukraińsko-Polskiej Rady Medycznej.

Po tej operacji najszybciej chudnie się przez pół roku – nawet 10 kg w czasie pierwszego miesiąca. A po roku można być lżejszym nawet o 100 kilogramów!

Wszczepienie protezy prącia jest ostateczną formą leczenia zaburzeń erekcji w postaci zabiegu operacyjnego, w sytuacji kiedy problemu zaburzenia erekcji nie da się rozwiązać w inny sposób oraz kiedy istnieją ku temu wskazania medyczne.

Jeśli nie da się inaczej rozwiązać problemu braku erekcji, to implant prącia jest jedyną szansą. Szkoda, że to zabieg nie refundowany przez polski NFZ.

Szpital na Klinach w Krakowie uruchomił program leczenia raka jelita grubego z wykorzystaniem robota da Vinci. To kolejny program dla pacjentów onkologicznych dostępny w tym szpitalu.

Ruszyła kolejna odsłona akcji „Onkoodpowiedzialni” poświęconej edukacji onkologicznej, profilaktyce i promocji zdrowia. Tym razem dotyczy ona raka jelita grubego, który jest jednym z najpoważniejszych problemów onkologicznych w Polsce.

Rusza kolejna odsłona akcji ONKOODPOWIEDZIALNI mającej na celu edukację i zwiększenie świadomości zdrowotnej, zwrócenie uwagi na profilaktykę onkologiczną i wskazanie sposobów leczenia chorób onkologicznych. Projekt zainicjowany przez krakowski NEO HOSPITAL wspierają uznane marki m.in. Segafredo, SMYK, Mix Electronics, COMARCH, Allianz oraz jako pierwsza z branży okienno-drzwiowej firma PAGEN.

Ruszyła kolejna odsłona akcji „Onkoodpowiedzialni” poświęconej edukacji onkologicznej, profilaktyce i promocji zdrowia. Tym razem dotyczy ona raka jelita grubego, który jest jednym z najpoważniejszych problemów onkologicznych w Polsce.

Rusza kolejna odsłona akcji ONKOODPOWIEDZIALNI mającej na celu edukację i zwiększenie świadomości zdrowotnej, zwrócenie uwagi na profilaktykę onkologiczną i wskazanie sposobów leczenia chorób onkologicznych.

Raka jelita grubego, który jest jednym z najpoważniejszych problemów onkologicznych w Polsce. Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Krajowy Rejestr Nowotworów w Polsce odpowiada on za ok. 20,5 tys. zachorowań w 2020 r. a dynamika wzrostu zachorowań w ostatnich latach jest bardzo wysoka ponieważ wynosi ok. 4-5% w skali roku.

To kolejny program dla pacjentów onkologicznych dostępny w krakowskim szpitalu. Zabiegi wykonuje dr n. med. Jerzy Draus, który na swoim koncie ma ponad 1000 operacji kolorektalnych z wykorzystaniem robota da Vinci.

Temu nowotworowi sprzyjają między innymi papierosy, alkohol, duża ilość mięsa i tłuszczów zwierzęcych, brak ruchu i błonnika w diecie oraz dziedziczenie w rodzinie.

Coraz więcej kobiet chorych na raka zoperowanych za unijne dotacje

Polskie szpitale przez długi czas miały ograniczone możliwości w zakresie rozwoju chirurgii robotycznej. Pierwsza instalacja robota da Vinci pojawiła się w Polsce w 2010 r. i do listopada 2018 r. była jedyną autoryzowaną.

Krakowski Szpital na Klinach mocno przyczynił się do dynamicznego rozwoju robotyki chirurgicznej w Polsce.

Endometrioza to druga, co do częstotliwości występowania choroba młodych kobiet. Cierpieć z jej powodu może w Polsce aż 2 mln kobiet!

Edyta mieszka w Szwecji od 30 lat. Mimo to leczyć się przyjeżdża do Polski. Prywatnie, bo ze szwedzkiej pensji ją na to stać. Do szwedzkich lekarzy chodzi tylko w nagłych wypadkach.

W Polsce działa już 15 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, pojawiały się również instalacje nowych systemów chirurgiczne CorPath GRX w obszarze kardiologii i ExcelsiusGPS w neurochirurgii. W najbliższych latach liczba robotów chirurgicznych w Polsce ma szansę dynamicznie rosnąć – średnioroczny wzrost wartości (CAGR) tego segmentu wyniesie aż 23% – wynika z raportu „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2021” opublikowanego przez Upper Finance i PMR.

Jest wielkości orzecha włoskiego czy kasztana. Gdy działa prawidłowo, mężczyźni nie zwracają na niego uwagi. Ale z wiekiem gruczoł krokowy może przysporzyć problemów zdrowotnych. Najpoważniejszym jest rak prostaty. Szanse w walce z nim znacząco zwiększa robot chirurgiczny da Vinci.

W Polsce działa już 15 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, pojawiały się również instalacje nowych systemów chirurgiczne CorPath GRX w obszarze kardiologii i ExcelsiusGPS w neurochirurgii.

Rak jest zjawiskiem globalnym, podobnie jak pandemia koronawirusa. Europejczycy stanowią mniej niż 10% ludności świata, ale aż jedna czwarta wszystkich przypadków zachorowań na raka przypada właśnie na Europę. To obrazuje, jak dużym zagrożeniem dla naszego społeczeństwa są nowotwory.

Mniej zabiegów kardiologicznych i onkologicznych, mniej wydanych Kart Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego, potężna zwyżka nadmiarowych zgonów. Dług zdrowotny, jaki Polska zaciągnęła przez pandemię koronawirusa, jest potężny. Chociaż jego pełnej skali jeszcze nie jesteśmy w stanie oszacować, już wiadomo, że będziemy spłacać go przez długie lata.

Czas oczekiwania na zdiagnozowanie endometriozy – drugiej co do częstotliwości występowania choroby młodych kobiet – wynosi w Polsce ok. 10 lat od wystąpienia pierwszych objawów. Kobiety cierpią latami, bezskutecznie szukając pomocy i często tracąc szansę na macierzyństwo.

Rak endometrium inaczej rak błony śluzowej trzonu macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet.

To jedyne miejsce w południowej Polsce, gdzie endometriozę można leczyć nowoczesnym robotem da Vinci. W krakowskim Szpitalu na Klinach stosuje się metodę skuteczną i mniej inwazyjną, niż laparoskopia lub laparotomia. Wystarczy kilka niewielkich nacięć, by usunąć ogniska choroby. Sprawdź, na czym polega leczenie endometriozy metodą da Vinci.
Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Ginekologia/Usuwanie-endometriozy-robotem-da-Vinci.-Na-czym-polega-ta-metoda-leczenia

To jedyne miejsce w południowej Polsce, gdzie endometriozę można leczyć nowoczesnym robotem da Vinci. W krakowskim Szpitalu na Klinach stosuje się metodę skuteczną i mniej inwazyjną, niż laparoskopia lub laparotomia. Wystarczy kilka niewielkich nacięć, by usunąć ogniska choroby. Sprawdź, na czym polega leczenie endometriozy metodą da Vinci.

Endometrioza to druga co do częstotliwości występowania choroba, która dotyka młode kobiety. Cierpieć z jej powodu może w Polsce aż 2 mln kobiet!

Nie każdego stać na komercyjne zabiegi ginekologiczne przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci, bo to koszt około 40 tysięcy złotych. Tymczasem w krakowskim Szpitalu na Klinach można je teraz wykonać za darmo. Zapłaci za nie Unia Europejska.

Dzięki dotacji ze środków Unii Europejskiej w krakowskim Szpitalu na Klinach nowoczesne zabiegi da Vinci dla pacjentek onkologicznych są dostępne całkowicie bezpłatnie.

Krakowski Szpital na Klinach zachęca pacjentki, u których zdiagnozowano raka trzonu macicy, na bezpłatne operacje z wykorzystaniem robota da Vinci. Zabiegi są w pełni bezpłatne dzięki dotacji ze środków unijnych.

Ruszyła akcja „Onkoodpowiedzialni” poświęcona edukacji onkologicznej, profilaktyce i promocji zdrowia. Pierwsza odsłona akcji skierowana jest do kobiet dotkniętych nowotworem ginekologicznym.

Ruszyła akcja „Onkoodpowiedzialni” poświęcona edukacji onkologicznej, profilaktyce i promocji zdrowia. Organizator, NEO Hospital, w pierwszej odsłonie akcji chce pomóc kobietom dotkniętym nowotworem ginekologicznym.

Zaawansowane technologie medyczne w chirurgii kręgosłupa wymagają odpowiedniego przygotowania kadr medycznych, bowiem to jakość wykonania zabiegu i bezpieczeństwo pacjenta jest ostatecznym wyznacznikiem sukcesu.

W Szpitalu Wojewódzkim nr 1 przy ul. Chopina w Rzeszowie pod koniec maja przeprowadzono dwie pierwsze w regionie operacje przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci. Podkarpackie Centrum Chirurgii Robotycznej to już 15 autoryzowany ośrodek wykorzystujący robota da Vinci w Polsce.

W Szpitalu Wojewódzkim nr 1 przy ul. Chopina w Rzeszowie przeprowadzono dwie pierwsze w regionie operacje przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci.

W krakowskim Szpitalu na Klinach dr Horst Aschoff wykonał pierwsze w Polsce zabiegi osseointegracji u pacjentów będących po amputacji kończyn. Osseointegracja to nowoczesna metoda protezowania, polegająca na śródkostnym wszczepieniu implantu (endoprotezy), który następnie mocuje się bezpośrednio do zewnętrznych elementów protezy (egzoprotezy).

Ruszyła inicjatywa z misją „Onkoodpowiedzialni” poświęcona edukacji onkologicznej, profilaktyce i promocji zdrowia. Organizator, NEO Hospital, w pierwszej odsłonie akcji chce pomóc kobietom dotkniętym nowotworem ginekologicznym.



Z użyciem robota da Vinci i przy wsparciu francuskich i czeskich ginekologów specjalizujących się w operacjach robotycznych ruszamy z nowym programem usuwania endometriozy- informuje krakowski Szpital na Klinach.

Dla pacjentki z endometriozą, która w procesie leczenia niepłodności doszła do etapu leczenia chirurgicznego, zmniejszone prawdopodobieństwo wystąpienia zrostów jest wystarczającym argumentem, żeby proponować jej zabieg z użyciem robota - wyjaśnia ginekolog Mateusz Lipski, który pracuje w Paryżu.

Szpital na Klinach ma wolne terminy - można się zapisywać! - na robotyczne operacje chirurgiczne raka szyjki macicy i endometrium. Zabiegi są bezpłatne dla pacjentek, bo dofinansowywane przez Unię Europejską.

W Szpitalu Wojewódzkim nr 1 przy ul. Chopina w Rzeszowie przeprowadzono pierwsze w regionie operacje przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci. Operacje przeprowadził dr n. med. Paweł Wisz, specjalista w zakresie urologii robotycznej. Na potrzeby operacji robotycznych w tej części kraju powstało Podkarpackie Centrum Chirurgii Robotycznej.

W Szpitalu Wojewódzkim nr 1 przy ul. Chopina w Rzeszowie przeprowadzono w czwartek dwie pierwsze w regionie operacje przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci. Operacje przeprowadził dr n. med. Paweł Wisz, wybitny specjalista w zakresie urologii robotycznej. Na potrzeby operacji robotycznych w tej części kraju powstało Podkarpackie Centrum Chirurgii Robotycznej.

Niemiecki lekarz specjalista przeprowadził w Krakowie zabieg, którego w Polsce jeszcze nie było.

W Szpitalu Wojewódzkim nr 1 przy ul. Chopina w Rzeszowie przeprowadzono w czwartek dwie pierwsze w regionie operacje przy użyciu robota chirurgicznego da Vinci.


W krakowskim Szpitalu na Klinach dr Horst Aschoff wykonał pierwsze w Polsce zabiegi osseointegracji u pacjentów będących po amputacji kończyn.

W krakowskim Szpitalu na Klinach dr Horst Aschoff wykonał pierwsze w Polsce zabiegi osseointegracji u pacjentów będących po amputacji kończyn.

W krakowskim Szpitalu na Klinach dr Horst Aschoff wykonał pierwsze w Polsce zabiegi osseointegracji u pacjentów będących po amputacji kończyn. Osseointegracja to nowoczesna metoda protezowania, polegająca na śródkostnym wszczepieniu implantu (endoprotezy), który następnie mocuje się bezpośrednio do zewnętrznych elementów protezy (egzoprotezy).

W Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie przeprowadzono dwie pierwsze w regionie operacje z zastosowaniem robota chirurgicznego da Vinci.

W krakowskim Szpitalu na Klinach przeprowadzono pierwsze w Polsce zabiegi osseointegracji. To innowacyjna metoda protezowania, która zapewnia lepszą mobilność osobom po amputacji kończyn dolnych lub górnych.

Zdaniem prof. Tomasza Roguły, chirurga bariatry ze Szpitala na Klinach w Krakowie, pandemia wpłynęła na problem otyłości dwutorowo. Z jednej strony lockdown, ograniczenie aktywności i "zajadanie" stresu spowodowały, że społeczeństwo zaczęło tyć.

Przed wybuchem pandemii Polskę odwiedzało w każdym roku od 150 tys. do nawet 400 tys. turystów, dla których wizyta w Polsce była związana z korzystaniem z usług medycznych.

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że w 2020 r. ubezpieczenia miało już ponad 3 mln Polaków. To o 10,6% więcej niż rok wcześniej. Pandemia wywołała nowe otwarcie na rynku ubezpieczeń zdrowotnych i życiowych.

Według ZUS, w I półroczu 2020 r. najczęstszą przyczyną chorobową absencji Polaków zaraz po porodzie i ciąży były choroby układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej, które stanowiły 16,7 proc.

Otyłość może zwiększyć ryzyko śmierci z powodu koronawirusa nawet o połowę – wynika z raportu opublikowanego niedawno w czasopiśmie Obesity Reviews.

W czasie epidemii szpitale – podobnie jak wcześniej przychodnie – nauczyły się funkcjonować w reżimie sanitarnym. Coraz więcej procedur wykonuje się zdalnie, pomijając bezpośredni kontakt lekarza z pacjentem.

Światowy lider robotyki chirurgicznej Intuitive Surgical zaraportował, że w pierwszym kwartale 2021 r.


Zgodnie z Global Surgical Robot Market wielkość globalnego rynku robotów chirurgicznych została oszacowana na około 5,4 mld USD w 2020 r. Szacowane w 2021 r. roku tempo wzrostu to ok. 17%, zatem wartość rynku w 2021 r. powinna przekroczyć 6,3 mld USD.

Na raka trzonu macicy w województwie małopolskim zapada 746 kobiet rocznie, co plasuje nasze województwo na niechlubnym drugim miejscu zaraz po Śląsku. W przypadku raka szyjki macicy mamy 294 zachorowania i również zajmujemy dramatycznie wysoką drugą lokatę.

Już przed pandemią onkologia borykała się z niewystarczającym finansowaniem, deficytem kadry, nierównym dostępem do świadczeń na terenie Polski.

Czy po przechorowaniu COVID-19 wróciłeś do zdrowia, czy może jednak koronawirus zostawił po sobie ślady? Część ozdrowieńców, szukając odpowiedzi na to pytanie, decyduje się na kompleksowe badania.

Na raka trzonu macicy w województwie małopolskim zapada 746 kobiet rocznie, co plasuje nasze województwo na niechlubnym drugim miejscu zaraz po Śląsku.

Zgodnie z Global Surgical Robot Market wielkość globalnego rynku robotów chirurgicznych została oszacowana na około 5,4 mld USD w 2020 r. Szacowane w 2021 r. roku tempo wzrostu to ok. 17%, zatem wartość rynku w 2021 r. powinna przekroczyć 6,3 mld USD.

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń w 2020 r. ubezpieczenia miało już ponad 3 mln Polaków. To o 10,6% więcej niż rok wcześniej.

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń w 2020 r. ubezpieczenia miało już ponad 3 mln Polaków. To o 10,6% więcej niż rok wcześniej. Pandemia wywołała nowe otwarcie na rynku ubezpieczeń życiowych i zdrowotnych.

Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej będące Międzynarodową Fundacją Badawczą zawarło porozumienie o współpracy z NEO Hospital. Celem jest współpraca na polu badań naukowych i projektów badawczo-rozwojowych. Będzie ona zmierzać do opracowania nowych technologii nakierowanych na zastosowanie w ochronie zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem personalizowanej medycyny obliczeniowej.

NEO Hospital i Sano Centrum Medycyny Obliczeniowej nawiązały współpracę. W ramach porozumienia jednostki będą wspólnie pracować w kierunku rozwoju nowych technologii i medycyny personalizowanej.

NEO Hospital i Sano Centrum Medycyny Obliczeniowej łączą siły w kierunku rozwoju nowych technologii i medycyny personalizowanej. „Jednym ze skutków pandemii jest rosnący dług zdrowotny, z którym będziemy musieli się zmierzyć po jej zakończeniu. Niestety na chwile obecną nie wiemy z jakiej skali zjawiskiem będziemy mieć do czynienia.

Krakowski Szpital na Klinach uruchamia program badań “Twoje Zdrowie po COVID-19” przeznaczony dla ozdrowieńców. W ramach tego programu oferuje celowaną diagnostykę laboratoryjną i obrazową.

Już ponad 2,5 miliona Polaków przeszło infekcję COVID-19. Duża część z nich doświadcza utrzymujących się powikłań, często bardzo poważnych. Mimo wyszczególnionej grupy o zwiększonym ryzyku, powikłania, mniej lub bardziej poważne, mogą spotkać absolutnie każdego.

Już ponad 2,5 miliona Polaków przeszło infekcję COVID-19. Duża część z nich doświadcza utrzymujących się powikłań, często bardzo poważnych. Mimo wyszczególnionej grupy
o zwiększonym ryzyku, powikłania, mniej lub bardziej poważne, mogą spotkać absolutnie każdego.

Należy upatrywać kilku przyczyn obecnej sytuacji. Chociażby zbyt niskie nakłady na technologie cyfrowe, czy pozycja polskich firm w łańcuchu wartości, często oparta na przewadze niskich kosztów pracy. Największym wyzwaniem w cyfryzacji firm jest zbudowanie kultury organizacji sprzyjającej zmianom i opartej na zrozumieniu roli nowych technologii.

Rak endometrium jest jednym z najczęstszych nowotworów ginekologicznych w Polsce, a według danych Krajowego Rejestru Nowotworów z 2020 r. choroba ta dotknęła ponad 6,6 tys. Polek. Na przestrzeni lat 2005-2017 zachorowalność wzrosła o 44%, a umieralność ponad 120%.

Do 2025 roku likwidacji może ulec 85 milionów miejsc pracy. Powstaną zupełnie nowe stanowiska, wynikające z zapotrzebowania na nowy rodzaj specjalistów. Jakie zawody oznaczają sukces i bezpieczeństwo na lata?

W ramach projektu operacyjnego leczenia nowotworów szyjki i trzonu macicy, Diagnostyka CONSILIO Sp. z o.o. zawarła umowę ze spółką NEO Hospital na wykonanie badań histopatologicznych, do którego realizacji będzie wykorzystany robot da Vinci.

Od lat to właśnie branża medyczna jest jedną z najbardziej innowacyjnych dziedzin technologii w naszym kraju. Prym wiodą uczelnie, firmy farmaceutyczne i startupy medtechowe.

W procesie tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla medycyny istotne jest, by odwoływać się do realnych okoliczności, realnego środowiska czy kontekstu użycia produktu lub usługi.

W krakowskim Szpitalu na Klinach powstało laboratorium innowacji (Living lab), które umożliwia testowanie innowacyjnych rozwiązań dla medycyny z udziałem ich użytkowników w naturalnym otoczeniu.

Zwisa aż do ud, rozlewa się po ciele, drażni w trakcie chodzenia - osoby otyłe, które schudły, borykają się z problemem nadmiaru skóry na brzuchu, piersiach, udach czy ramionach.

Leczenie otyłości to proces złożony i rozciągnięty w czasie. Szansę na wyjście z choroby mają pacjenci silnie zmotywowani, którzy są gotowi wziąć odpowiedzialność za własne życie.

Rak prostaty to najczęstszy męski nowotwór złośliwy w Polsce. - W pandemii pacjenci przestali regularnie wykonywać badania kontrolne, co może negatywnie odbić się na ich zdrowiu - ostrzegają lekarze.

Przełomowe zabiegi operacyjne, wybudowane lub zmodernizowane oddziały, nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna oraz alternatywne źródła energii – dzięki środkom unijnym małopolskie szpitale przeżywają prawdziwą rewolucję.

W ramach projektu badawczo-rozwojowego krakowski Szpital na Klinach wykona 200 zabiegów, w tym 100 w grupie pacjentek z rakiem szyjki macicy oraz 100 u chorych na raka trzonu macicy. Dla osób zakwalifikowanych do programu zabiegi będą całkowicie bezpłatne. Koszt przedsięwzięcia to ponad 12,5 mln zł.

Neo Hospital/Szpital na Klinach w Krakowie realizuje innowacyjny projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy z wykorzystaniem robota da Vinci. W ramach projektu wykona 200 zabiegów, w tym 100 w grupie pacjentek z rakiem szyjki macicy oraz 100 w grupie pacjentek z rakiem trzonu macicy.

Pandemia pokazuje, że szczególnie kobiety muszą być gotowe, żeby całkowicie zmienić swoją zawodową drogę. Jak to zrobić?

8 stycznia br. weszły w życie przepisy warunkujące wystawianie wszystkich skierowań jedynie w postaci elektronicznej. Dzięki tej zmianie pacjent otrzyma skierowanie do szpitala lub poradni specjalistycznej w postaci cyfrowej, w związku z czym przestaną funkcjonować dotychczasowe papierowe dokumenty.

MedApp S.A., zacieśnia współpracę z Grupą NEO Hospital. W ramach podpisanej umowy, należący do Grupy Szpital na Klinach, wykorzysta technologię trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych medycznych CarnaLife Holo przy realizacji nowego projektu badawczo-rozwojowego.

Krakowski Szpital na Klinach zaprasza pacjentki, u których zdiagnozowano raka trzonu macicy, na bezpłatne operacje z wykorzystaniem robota da Vinci. Zabiegi są dofinansowane przez Unię Europejską.

W krakowskim Szpitalu na Klinach zainaugurowano innowacyjny program badawczy leczenia raka szyjki i trzonu macicy z wykorzystaniem robota da Vinci.

W krakowskim Szpitalu na Klinach rusza projekt badawczo-rozwojowy który jest szansą na nowoczesne i mało inwazyjne z wykorzystaniem robota da Vinci leczenie dla pacjentek cierpiących na złośliwe nowotwory narządów rodnych – raka szyjki macicy i rak trzonu macicy.

W piątek (29 stycznia) wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, zainaugurował w krakowskim Szpitalu na Klinach projekt badawczo-rozwojowy małoinwazyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy z wykorzystaniem robota da Vinci.

Krakowski Szpital na Klinach oferuje mało inwazyjne operacje raka szyjki i trzonu macicy, które zostaną przeprowadzone nowoczesną metodą z wykorzystaniem robota da Vinci. Dla 200 zakwalifikowanych pacjentek zabiegi będą bezpłatne.

Krakowski Szpital na Klinach oferuje mało inwazyjne operacje raka szyjki i trzonu macicy, które zostaną przeprowadzone nowoczesną metodą z wykorzystaniem robota da Vinci. Dla 200 zakwalifikowanych pacjentek zabiegi będą bezpłatne.

W piątek 29 stycznia Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka uroczyście zainaugurował w krakowskim Szpitalu na Klinach projekt badawczo-rozwojowy pod nazwą „Przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych (B+R) nad nową metodą terapeutyczną oraz walidacja wraz z wdrożeniem operacji robotycznej TMMR w leczeniu raka szyjki macicy i robotycznej PMMR w leczeniu raka trzonu macicy”.

W piątek 29 stycznia Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka uroczyście zainaugurował w krakowskim Szpitalu na Klinach projekt badawczo-rozwojowy pod nazwą „Przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych (B+R) nad nową metodą terapeutyczną oraz walidacja wraz z wdrożeniem operacji robotycznej TMMR w leczeniu raka szyjki macicy i robotycznej PMMR w leczeniu raka trzonu macicy”.

W piątek 29 stycznia Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka uroczyście zainaugurował w krakowskim Szpitalu na Klinach projekt badawczo-rozwojowy pod nazwą „Przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych (B+R) nad nową metodą terapeutyczną oraz walidacja wraz z wdrożeniem operacji robotycznej TMMR w leczeniu raka szyjki macicy i robotycznej PMMR w leczeniu raka trzonu macicy”.

Krakowski Szpital na Klinach oferuje mało inwazyjne operacje raka szyjki i trzonu macicy, które zostaną przeprowadzone nowoczesną metodą z wykorzystaniem robota da Vinci. Dla 200 zakwalifikowanych pacjentek zabiegi będą bezpłatne.

W dniach 20-26 stycznia obchodzimy Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy.
Według najnowszych danych wskazanych w raporcie „Nowotwory złośliwe w Polsce” wynika, że zachorowalność na raka szyjki macicy dotyczy 2,3 tys. Polek.

Szpital na Klinach i Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zapraszają na bezpłatne badania cytologiczne. Kilka minut wystarczy żeby zadbać o swoje zdrowie i życie.

W dniach 20-26 stycznia obchodzimy Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy.
Według najnowszych danych wskazanych w raporcie „Nowotwory złośliwe w Polsce” wynika, że zachorowalność na raka szyjki macicy dotyczy 2,3 tys. Polek.

Grupa NEO Hospital , zarządzająca krakowskim Szpitalem na Klinach, zwiększyła przychody w 2020 roku o ponad 80 procent, w porównaniu do roku poprzedniego.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rocznie z powodu chorób związanych z nadwagą i otyłością umiera ponad 2,5 mln osób na świecie. Jak wyliczyli eksperci, choroby związane z otyłością w ciągu najbliższych 30 lat pochłoną ponad 90 mln istnień ludzkich.

NEO Hospital uzyskał dofinansowanie z RPO WM. Tym samym krakowski Szpital na Klinach będzie realizował przełomowy projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota da Vinci.

Szpital na Klinach z Krakowa będzie realizował projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota da Vinci. Projekt jest dofinansowany z funduszy unijnych, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Usunięcie macicy to ostateczność? W teorii. W praktyce nierzadko niepotrzebnie dochodzi do tej operacji, czemu sprzyjają systemy finansowania ochrony zdrowia – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Ponad 7 mln zł dofinansowania trafi do NEO Hospital ze środków RPO WM. Firma w ramach projektu będzie realizować operacje nowotworów szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota da Vinci.

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczął się innowacyjny projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota da Vinci.

Już od stycznia pacjentki z Polski Południowej mają szansę na bezpłatne zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci. Dzięki unijnemu wsparciu Krakowski Szpital na Klinach będzie realizował przełomowy projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy.

NEO Hospital uzyskał dofinansowanie z RPO województwa małopolksiego. Tym samym krakowski Szpital na Klinach będzie realizował przełomowy projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota da Vinci.

NEO Hospital uzyskał dofinansowanie z RPO WM. Krakowski Szpital na Klinach będzie realizował projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota da Vinci.

Grupa NEO Hospital rozpocznie realizację projektu operacji z wykorzystaniem robota da Vinci nowotworów szyjki i trzonu macicy z dofinansowaniem ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (RPO WM) - podaje spółka w komunikacie prasowym.

NEO Hospital uzyskał dofinansowanie z RPO WM. Tym samym krakowski Szpital na Klinach będzie realizował przełomowy projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota da Vinci.

Już od stycznia pacjentki z Polski Południowej mają szansę na bezpłatne zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci – dzięki unijnemu wsparciu Krakowski Szpital na Klinach będzie realizował przełomowy projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy.

Już od stycznia pacjentki z Polski Południowej mają szansę na bezpłatne zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci. Dzięki unijnemu wsparciu Krakowski Szpital na Klinach będzie realizował przełomowy projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy.

Grupa NEO Hospital rozpocznie realizację projektu operacji z wykorzystaniem robota da Vinci nowotworów szyjki i trzonu macicy z dofinansowaniem ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (RPO WM) - podaje spółka w komunikacie prasowym.

Krakowski szpital na Klinach będzie realizował przełomowy projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota da Vinci.

Tym samym krakowski Szpital na Klinach będzie realizował przełomowy projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota da Vinci.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 7,3 mln zł, jakie Grupa NEO Hospital uzyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, należący do niej krakowski Szpital na Klinach zrealizuje projekt operacyjnego leczenia raka szyjki i trzonu macicy metodą TMMR/PMMR z wykorzystaniem robota da Vinci.

W krakowskim Szpitalu na Klinach rusza program badawczy współfinansowany z pieniędzy unijnych, dzięki któremu 200 pacjentek, u których zdiagnozowano raka szyjki i trzonu macicy, zostanie zoperowanych z wykorzystaniem robota da Vinci.

Grupa NEO Hospital rozpocznie realizację projektu operacji z wykorzystaniem robota da Vinci nowotworów szyjki i trzonu macicy z dofinansowaniem ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (RPO WM).

Grupa NEO Hospital rozpocznie realizację projektu operacji z wykorzystaniem robota da Vinci nowotworów szyjki i trzonu macicy z dofinansowaniem ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (RPO WM).

W Polsce ponad 5 tysięcy mężczyzn rocznie umiera z powodu raka gruczołu krokowego. To przede wszystkim odzwierciedlenie braku świadomości oraz obawy przed badaniem.

Dr Paweł Wisz został pierwszym w Polsce chirurgiem, który otrzymał uprawnienia do przeprowadzania szkoleń z lekarzami przygotowującymi się do stosowania systemu robotycznego da Vinci - informuje firma Synektik, dystrybutor sprzętu.

Jedną z konsekwencji pandemii koronawirusa jest kolejny skok technologiczny w medycynie. Na blokach operacyjnych i w opiece nad pacjentami coraz większą rolę odgrywają systemy robotyczne.

mienia się rzeczywistość na blokach operacyjnych, na których obok lekarzy, pielęgniarek, pracują również bioinżynierowie i robotycy, często także zdalnie wspierając zespoły medyczne współpracujące z robotami, mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Neo Hospital.

Pandemia COVID-19 doprowadziła do globalnego zagrożenia zdrowia, w szczególności u osób z chorobami onkologicznymi, chociażby takimi jak rak prostaty.

Należący do Grupy NEO HOSPITAL krakowski Szpital na Klinach jest jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W swojej pracy wykorzystuje kompleksowy system informatyczny Optimed NXT firmy Comarch Healthcare S.A., który został we wrześniu tego roku przeniesiony do chmurowej infrastruktury Oracle Cloud Infrastructure.

Należący do Grupy NEO HOSPITAL krakowski Szpital na Klinach jest jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W swojej pracy wykorzystuje kompleksowy system informatyczny Optimed NXT firmy Comarch Healthcare S.A., który został we wrześniu tego roku przeniesiony do chmurowej infrastruktury Oracle Cloud Infrastructure.

Należący do Grupy NEO HOSPITAL krakowski Szpital na Klinach jest jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W swojej pracy wykorzystuje kompleksowy system informatyczny Optimed NXT firmy Comarch Healthcare S.A., który został we wrześniu tego roku przeniesiony do chmurowej infrastruktury Oracle Cloud Infrastructure.

Należący do Grupy NEO HOSPITAL, krakowski Szpital na Klinach jest jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W swojej pracy wykorzystuje kompleksowy system informatyczny Optimed NXT firmy Comarch Healthcare S.A., który został we wrześniu tego roku przeniesiony do chmurowej infrastruktury Oracle Cloud Infrastructure.

MedApp, polska spółka technologiczna specjalizująca się w sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości w medycynie, poszerzyła współpracę z Grupą NEO Hospital, prowadzącą krakowski Szpital na Klinach.

Grupą NEO Hospital rozszerzyła współpracę z MedApp, polską spółką technologiczną o rozwiązanie telemedyczne do zdalnego monitorowania stanu zdrowia pacjenta oraz zarządzania procesem leczenia – CarnaLife System. Pilotażowo systemu zostanie wykorzystany w opiece nad pacjentami dotkniętymi otyłością.

Chorzy na raka, obciążeni dodatkowo chorobami współistniejącymi, mają zwiększone ryzyko zachorowania i śmierci z powodu zakażenia SARS-CoV-2. Dlatego w razie niepokojących sygnałów należy jak najszybciej zgłosić się na badania.

MedApp podpisał umowę z Grupą NEO Hospital, prowadzącą krakowski Szpital na Klinach, na pilotażowe wykorzystanie technologii CarnaLife System, podała spółka. Pilotażowo system zostanie wykorzystany w opiece nad pacjentami dotkniętymi otyłością.

Cieszymy się, że potencjał naszych technologii został doceniony. Wdrożenie rozwiązania CarnaLife System wpłynie na jakość leczenia i obsługi pacjenta, mówi Mędrala.

MedApp podpisał umowę z Grupą NEO Hospital, prowadzącą krakowski Szpital na Klinach, na pilotażowe wykorzystanie technologii CarnaLife System, podała spółka. Pilotażowo system zostanie wykorzystany w opiece nad pacjentami dotkniętymi otyłością.

MedApp podpisał umowę z Grupą NEO Hospital, prowadzącą krakowski Szpital na Klinach, na pilotażowe wykorzystanie technologii CarnaLife System, podała spółka. Pilotażowo system zostanie wykorzystany w opiece nad pacjentami dotkniętymi otyłością.

Diagnozę “rak piersi” każdego roku słyszy nawet 16 tys. Polek. Niestety wiele kobiet dowiaduje się także o niszczycielskiej obecności innych nowotworów ginekologicznych (rak macicy czy jajnika), to liczba nawet 11 tys. pacjentek rocznie.

Otyłość negatywnie wpływa na przebieg zakażenia COVID-19 oraz na ewentualne powikłania tej choroby - wynika z metaanalizy opublikowanej w "Obesity Reviews".

Jakie korzyści mogą odnieść kobiety, obarczone wysokim ryzykiem rozwoju nowotworu, z zabiegów profilaktycznego usunięcia macicy (histerektomii) oraz gruczołów piersiowych, przedstawił prof. nadzw. dr n. med. Paweł Szymanowski w rozmowie z „Pulsem Medycyny”.

Nadwaga czy otyłość mają olbrzymi wpływ na działanie całego organizmu. Badania pokazują, że dodatkowe kilogramy mają bezpośrednie przełożenie na przebieg infekcji wywołanej przez nowego koronawirusa, a także zwiększają ryzyko wystąpienia groźnych powikłań.

Nadmiar kilogramów ma decydujący, negatywny wpływ na nasze zdrowie. W dobie pandemii koronawirusa WHO dodatkowo podkreśla, że otyłość również znacząco wpływa na przebieg zakażenia COVID-19 oraz na ewentualne powikłania.

W krakowskim Szpitalu na Klinach zespół dr. n. med. Jarosława Felusia przeprowadził u 22-letniego pacjenta z konfliktem udowo-panewkowym zabieg osteotomii okołopanewkowej miednicy z jednoczasowym chirurgicznym zwichnięciem stawu biodrowego.

W dobie pandemii koronawirusa WHO podkreśla, że otyłość i nadmiar dodatkowych kilogramów wpływają na przebieg zakażenia COVID-19 oraz na ewentualne powikłania.

Otyłość zwiększa ryzyko pojawienie się cięższych objawów i powikłań w przypadku zarażenia koronawirusem – mówi prof. Tomasz Rogula, specjalista chirurgii metabolicznej, który w Szpitalu na Klinach zajmuje się operacyjnym leczeniem otyłości.

Stenoza kanału kręgowego, zwana także jego zwężeniem lub ciasnotą, to schorzenie wynikające najczęściej ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Dotyka ono głównie osób po 50. roku życia, zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

O chorobach tarczycy w ostatnim czasie jest coraz głośniej. Choć często mówi się, że cierpią na nie kobiety, należy wiedzieć, że borykają się z nimi także mężczyźni oraz dzieci. Kiedyś leczenie owych dolegliwości związane było z pobytem w szpitalu, teraz jednak nowoczesne metody nie wykluczają pacjenta z normalnego życia.
Czytaj więcej na: https://dziendobry.tvn.pl/a/niedoczynnosc-a-nadczynnosc-tarczycy-nowoczesne-metody-leczenia-tarczycy?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=paste

Krakowski Szpital na Klinach wprowadził nowoczesną metodę leczenia stenozy kanału kręgowego i wykonuje małoinwazyjne zabiegi tzw. odbarczenia stenozy czyli poszerzenia kanału kręgowego poprzez plastykę łuków kręgowych techniką endoskopową.

Pomimo pandemii koronawirusa rynek operacji robotycznych w Polsce rośnie - to najważniejszy wniosek, jaki płynie z drugiego raportu o "Rynku robotyki chirurgicznej w Polsce", przygotowanego przez Upper Finance i PMR.

Łąkotki pełnią funkcję amortyzatorów w stawie kolanowym. Umożliwiają ruchy obrotowe (w zgięciu), stabilizują drgania, minimalizują skutki wstrząsów i obciążeń. Odpowiadają również za prawidłowe rozmieszczenie płynu stawowego i chronią przed niekontrolowanymi ruchami w stawie, mogącymi spowodować jego uszkodzenie.

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, której symbolem jest różowa wstążeczka. Co roku 15 października obchodzony jest też Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Entezopatia nadkłykcia bocznego kości ramiennej – zwana też potocznie łokciem tenisisty – jest chorobą zaliczaną do zespołów przeciążeniowych okolicy stawu łokciowego. Dotyczy mięśni prostowników przedramienia, przyczepiających się do nadkłykcia kości ramiennej.

Co roku 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, mający na celu m.in. zachęcenie kobiet do regularnej samokontroli piersi oraz wykonywania regularnych badań profilaktycznych – mammografii i USG. Dlaczego to takie ważne?

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, której symbolem jest różowa wstążeczka. Co roku 15 października obchodzony jest też Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, której symbolem jest różowa wstążeczka. Co roku 15 października obchodzony jest też Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, której symbolem jest różowa wstążeczka. Co roku 15 października obchodzony jest też Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

To schorzenie dotyka najczęściej osoby między 30. a 50. rokiem życia, nie tylko sportowców. Na szczęście można je leczyć.

Szacuje się, że 2% kobiet na całym świecie boryka się z rakiem trzonu macicy. Jest to drugi najczęściej spotykany nowotwór złośliwy dróg rodnych, tuż po raku szyjki macicy.

Jedną z konsekwencji pandemii koronawirusa jest kolejny skok technologiczny w medycynie. Na blokach operacyjnych i w opiece nad pacjentami coraz większą rolę odgrywają systemy robotyczne.

Rak prostaty jest jednym z najczęstszych nowotworów występujących u mężczyzn. Śmiertelność z powodu raka prostaty w Unii Europejskiej maleje, a w Polsce w ciągu pięciu lat wzrosła o blisko 20 proc. Liczba zachorowań stale rośnie.

edną z konsekwencji pandemii koronawirusa jest kolejny skok technologiczny w medycynie. Na blokach operacyjnych i w opiece nad pacjentami coraz większą rolę odgrywają systemy robotyczne.

Wartość światowego rynku urządzeń robotyki chirurgicznej rok rocznie przybiera na wartości. Według analityków, w ciągu najbliższych 5 lat, rynek ten w Polsce, wart będzie niemal 570 mln zł. To wzrost ze 166 mln zł obecnie.

5 września obchodzimy, ustanowiony przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne, Europejski Dzień Prostaty.

W Polsce 11 placówek medycznych posiada roboty da Vinci, w Małopolsce tylko krakowski Szpital na Klinach. Operacje raka prostaty z jego wykorzystaniem to nowość, dlatego pacjenci mają wiele pytań. Odpowie na nie dr. Paweł Wisz - urolog specjalizujący się w operacjach robotycznych

Liczba zachorowań na raka prostaty stale wzrasta. Jest on obecnie najczęstszym nowotworem wśród mężczyzn w Polsce, powodującym rocznie ponad 5 tysięcy zgonów. Jak go rozpoznawać i jak skutecznie leczyć?

Macica odgrywa kluczową rolę w organizmie kobiety. Podczas ciąży rozwija się w niej płód dający początek nowemu życiu.

Zadaniem chirurga jest usunięcie nowotworu i pomoc pacjentowi w powrocie do pełnej sprawności życiowej.

Lek. Paweł Wisz, ekspert z zakresu urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach, został powołany do struktur zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS).


Prostata znajduje się tuż pod pęcherzem moczowym i przylega do ściany odbytu. W jej wnętrzu zlokalizowana jest cewka moczowa, która przechodzi przez cały narząd. Ze względu na te właściwości chirurgiczne leczenie raka prostaty wymaga niezwykłej precyzji.

Zaburzenia pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, w tym najczęstsze wśród nich choroby czynnościowe tarczycy jak jej nadczynność lub niedoczynność, a także guzy nienowotworowe i rak tarczycy to w ostatnich latach coraz powszechniej występujący problem, z którym pacjenci zwracają się do lekarzy specjalistów.

Bezpieczeństwo pracy jest jednym z najistotniejszych elementów prowadzonej przez NEO Hospital polityki personalnej. O przygotowaniu pracowników pod kątem BHP w szpitalu na Klinach opowiada Joanna Szyman, prezes zarządu NEO Hospital.

Robot da Vinci znacząco przesunął granice możliwości współczesnej medycyny. Zrobotyzowane systemy chirurgiczne w istotny sposób przyczyniły się do spopularyzowania technik małoinwazyjnych, a system chirurgiczny da Vinci stał się najdoskonalszym dostępnym systemem, który szczególnie dobrze spełnia swoje zadania w urologii, w walce z rakiem prostaty.

Każdego roku rak trzonu macicy, zwany również rakiem endometrium, diagnozowany jest u około 6 tysięcy kobiet w Polsce.

W krakowskim Szpitalu na Klinach powstało Centrum Leczenia Tarczycy, które oferuje diagnostykę oraz leczenie ambulatoryjne i operacyjne pacjentów ze schorzeniami układu endokrynnego (tarczycy, przytarczyc, nadnerczy oraz przysadki mózgowej), ze szczególnym uwzględnieniem onkologii endokrynologicznej.

Zaburzenia pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego, w tym najczęstsze wśród nich choroby czynnościowe tarczycy jak jej nadczynność lub niedoczynność, a także guzy nienowotworowe i rak tarczycy to w ostatnich latach coraz powszechniej występujący problem, z którym pacjenci zwracają się do lekarzy specjalistów.

Przy krakowskim Szpitalu na Klinach powstało Centrum Leczenia Chorób Tarczycy wraz z Poradnią Endokrynologiczną, których kadrę tworzą specjaliści chorób tarczycy – prof. dr hab. n. med. Filip Gołkowski i prof. dr hab. Marcin Barczyński.

Laserowa ablacja guza tarczycy z wykorzystaniem echolasera jest bezpiecznym i mikroinwazyjnym zabiegiem wykorzystywanym w leczeniu lito-płynowych i litych guzków objawowych zweryfikowanych w biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej jako łagodne (Bethesda II).

Ze względu na wczesne występowania objawów choroby, często nowotwór trzonu macicy jest rozpoznawany we wczesnym stadium rozwoju lub badanie histopatologiczne wskaże na tzw. stan przednowotworowy.

Czy można się bać, że za chwilę ktoś w naszym towarzystwie opowie żart i wybuchniemy śmiechem? Można. Doskonale wiedzą o tym osoby, które zmagają się z inkontynencją.

Czy można się bać, że za chwilę ktoś w naszym towarzystwie opowie żart i wybuchniemy śmiechem? Można. Doskonale wiedzą o tym osoby, które zmagają się z inkontynencją.

Endoskopowa metoda leczenia prostaty REZUM jest metodą wyboru pacjentów ze względu na brak ryzyka związanego z interwencją chirurgiczną.

W krakowskim Szpitalu na Klinach został wykonany skomplikowany zabieg chirurgii oszczędzającej staw biodrowy. Zabieg osteotomii okołopanewkowej miednicy z jednoczasowym chirurgicznym zwichnięciem stawu biodrowego był jednym z pierwszych tego typu zabiegów wykonanych w Polsce.

W tym miesiącu w krakowskim Szpitalu na Klinach dr Jarosław Feluś wraz z dr. hab. Bartłomiejem Kowalczykiem wykonali u 22-letniego pacjenta z konfliktem udowo-panewkowym kompleksowy zabieg osteotomii okołopanewkowej miednicy z jednoczasowym chirurgicznym zwichnięciem stawu biodrowego.

Krakowski Szpital na Klinach jako pierwsza placówka medyczna w Polsce południowej rozpoczął leczenie łagodnego przerostu prostaty metodą REZUM.

U 22-letniego pacjenta wykonano jeden z pierwszych w Polsce zabiegów osteotomii okołopanewkowej miednicy z jednoczasowym chirurgicznym zwichnięciem stawu biodrowego.

Zabieg osteotomii okołopanewkowej miednicy z jednoczasowym chirurgicznym zwichnięciem stawu biodrowego wykonany w Szpitalu na Klinach w Krakowie

A hospital in Kraków has become the first in Poland to use holograms when planning and performing surgeries on liver and pancreatic tumours.

Pierwsze takie operacje w Polsce w Szpitalu na Klinach w Krakowie. Mieszana rzeczywistość CarnaLife Holo wsparła zabiegi guzów wątroby wykonane techniką NanoKnife

Przykładem robota polskiego pomysłu i wdrożenia do pracy w placówkach zdrowia zarówno prywatnych, jak i finansowanych ze środków publicznych jest robot rehabilitacyjny Luna EMG firmy EGZOTech z Gliwic. W Polsce wykorzystywanych jest już ok. 50 takich urządzeń, ale także są one obecne na rynku europejskim i azjatyckim, jeden pracuje już w Australii.

W krakowskim Szpitalu na Klinach w ostatnich tygodniach zostały wykonane operacje guzów wątroby i trzustki z użyciem technologii NanoKnife przy wsparciu systemu CarnaLife Holo – zarówno na etapie planowania zabiegów oraz ich wykonania.

W Internecie, na wielu portalach poświęconych tematyce Zdrowia, znaleźć można informacje dotyczące szeroko rozumianej problematyki chorób nowotworowych. Warto Wiedzieć to miejsce, w którym prezentujemy wybrane artykuły, zasługujące naszym zdaniem na uwagę.

Przez pandemię przybyło nam otyłych pacjentów. Wszystkie badania pokazują, że strach o zdrowie najbliższych i stres o byt ekonomiczny objawiły się dodatkowymi kilogramami - mówi prof. Tomasz Rogula z krakowskiego Szpitala na Klinach.

Niestety, w Polsce wzrasta liczba osób otyłych, stąd u coraz większej liczby kobiet rozpoznawany jest rak trzonu macicy. Rozmowa z ginekologiem dr. n. med. Pawłem Szymanowskim.

Problemy z prostatą zaczynają się pojawiać u mężczyzn po 45. roku życia. Niestety strach i wstyd sprawiają, że wielu panów zwleka z wizytą u specjalisty. A szkoda, bo wczesne wykrycie choroby i nowe terapie pozwalają szybko rozwiązać wstydliwy problem. Jedną z nich jest metoda REZUM, którą stosują lekarze z krakowskiego Szpitala na Klinach. Na czym ona polega?

Supernowoczesne technologie coraz odważniej wchodzą do szpitali. Maszyny potrafią już precyzyjnie pobierać krew, opiekować się pacjentami, diagnozować rozmaite choroby i sugerować terapie. Szkolone są do coraz to nowych zadań, być może wkrótce asystowania przy kompleksowych zabiegach i operacjach.

Chcesz oddać krew, pomóc pacjentom i uratować czyjeś życie? Zgłoś się do krakowskiego Szpitala na Klinach, który 21 lipca organizuję charytatywną zbiórkę krwi w ramach akcji krwiodawstwa.

Chcesz oddać krew, pomóc pacjentom i uratować czyjeś życie? Zgłoś się do krakowskiego Szpitala na Klinach, który 21 lipca organizuję charytatywną zbiórkę krwi w ramach akcji krwiodawstwa.

21 lipca br. w krakowskim Szpitalu na Klinach odbędzie się charytatywna zbiórka krwi w ramach Akcji Krwiodawstwa, której partnerami będą również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Chcesz oddać krew, pomóc pacjentom i uratować czyjeś życie? Zgłoś się do krakowskiego Szpitala na Klinach, który 21 lipca organizuję charytatywną zbiórkę krwi w ramach akcji krwiodawstwa.

We wtorek, 21 lipca w krakowskim Szpitalu na Klinach odbędzie się charytatywna zbiórka. To ważna inicjatywa, dzięki której można uratować życie wielu potrzebującym pacjentom.

Sukcesy terapeutyczne zabiegów onkologicznych są determinowane m.in. dostępem do szybkiej wysokiej klasy diagnostyki oraz leczenia. Wiele nowoczesnych technologii, jak wykorzystanie robota da Vinci, nie posiada jednak refundacji z NFZ lub refundacja jest na zbyt niskim poziomie.

MedApp, rodzima spółka specjalizująca się w sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości (Mixed Reality) w medycynie, nawiązała współpracę z Grupą NEO Hospital, która prowadzi krakowski Szpital Na Klinach.

Zgodnie z danymi publikowanymi przez Krajowy Rejestr Nowotworów w 2017 r. zarejestrowano w Polsce 165 tys. zachorowań i stwierdzono 99,6 tys. zgonów z powodu nowotworów. Nowotwory złośliwe stanowią drugą przyczynę zgonów w Polsce, odpowiadając za 26,3% zgonów mężczyzn oraz 23,1% zgonów kobiet.

Pandemia koronawirusa uziemiła nas w domach, ale też zmotywowała do aktywności fizycznej, którą wcześniej odkładaliśmy z powodu braku czasu lub lenistwa. Ale uwaga: nieumiejętnie dobranym treningiem możemy sobie zaszkodzić.

Co druga kobieta zmaga się z problemem palucha koślawego. Halluksy to nie tylko nieestetyczny kłopot. Wraz z wiekiem to coraz bardziej bolesne schorzenie.

Ból kręgosłupa jest ogólnym objawem i najczęściej wiąże się z nieodpowiednim trybem życia, ale trzeba pamiętać, że są także inne, poważniejsze przyczyny, które mogą go wywoływać - mówi ortopeda, dr Aleksander Winiarski.

„Łagodzenie nadmiernego strachu”. Prezes PFSz Jarosław J. Fedorowski o akcji #niebójsięszpitala


Krakowski Szpital na Klinach w całym okresie pandemii utrzymywał ciągłość pracy. Nie byłoby to możliwe bez dodatkowo uruchomionych rozwiązań, takich jak telemedycyna i konsultacje online. To pozwoliło na przyjęcie w czasie pandemii ponad 2,5 tys. pacjentów, z których znaczną część to pacjenci onkologiczni.

Krakowski Szpital na Klinach nawiązał współpracę z firma MedApp i będzie pierwszym szpitalem w Małopolsce wykorzystującym rzeczywistość mieszaną podczas przygotowania do operacji nowotworów szyjki i trzonu macicy.

Badania opublikowane w 2014 r. przez Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie pokazały, że z około 130 tys. operacji usunięcia macicy wykonanych tylko jednego roku w Niemczech, aż 80 proc. było niepotrzebnie! - informuje ginekolog dr Paweł Szymanowski, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w krakowskim Szpitalu na Klinach.

Od początku pandemii koronawirusa Szpital na Klinach w Krakowie przyjął ponad 2,5 tys. pacjentów. Wśród nich znaczną grupę stanowili pacjenci onkologiczni.

Potrzeba oddalenia, zamknięcia, ochrony przed spotkaniem z drugim człowiekiem, jednocześnie tworzy potrzebę zweryfikowania sposobu wykonywania usług zdrowotnych i leczenia pacjentów mówi w rozmowie z PMR prof. Zbigniew Nawrat, ekspert robotyki medycznej.

Szpital na Klinach jako pierwsza placówka w południowo-wschodniej Polsce do swojej oferty wprowadził laserową metodę usuwania prostaty metodą HoLEP, stosowaną w operacyjnym leczeniu łagodnego przerostu prostaty.

8 maja obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Raka Jajnika. Rak jajnika jest jednym z najbardziej podstępnych nowotworów – rozwija się bowiem w ukryciu, często nie dając żadnych objawów.

Do grona ortopedów krakowskiego Szpitala na Klinach dołączył dr Aleksander Winiarski, specjalizujący się w endoskopowych operacjach kręgosłupa lędźwiowego.

Krakowski Szpital na Klinach rozpoczął wykonywanie operacji endoskopowych kręgosłupa lędźwiowego. W związku z tym do grona ortopedów placówki dołączył lekarz specjalizujący się w tego typu zabiegach.

Już przed wybuchem pandemii koronawirusa robotyka chirurgiczna była jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny na świecie.

Krakowski Szpital na Klinach rozszerzył zakres oferowanych konsultacji online o konsultacje dla pacjentek, u których istnieje podejrzenie lub już diagnozowano raka szyjki macicy. Konsultacje są bezpłatne.

Krakowski Szpital na Klinach rozszerzył zakres oferowanych konsultacji online o konsultacje dla pacjentek, u których istnieje podejrzenie lub już diagnozowano raka szyjki macicy. Konsultacje są bezpłatne.

Pandemia, choć groźna w swoich skutkach dla większości obszarów życia i gospodarki, ma też cechy wyzwalające, chociażby dla medycyny i rozwoju robotki chirurgicznej. Już przed wybuchem pandemii koronawirusa robotyka chirurgiczna była jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny na świecie.

Pandemia koronawirusa, choć groźna w swoich skutkach dla większości obszarów życia i gospodarki, to ma też cechy wyzwalające, chociażby dla medycyny i rozwoju robotki chirurgicznej.

Zamiast kolejek w przychodniach i przed gabinetami lekarskimi - konsultacje online, chaty z lekarzami, recepty na komórkę i e-zwolnienia. Na naszych oczach pandemia zmieniła tradycyjny sposób funkcjonowania opieki medycznej. Czy tak już zostanie?

Walka z koronawirusem wymogła na szpitalach zawieszenie przyjmowania pacjentów na planowane zabiegi operacyjne. Są jednak sytuacje wyjątkowe, w których operacja jest niezbędna. Nurtujące pytania pacjentów Onet zadał doktorowi Pawłowi Wiszowi ze Szpitala na Klinach.

W Szpitalu na Klinach można skorzystać z porad online u lekarzy 16 specjalizacji. Pacjent może z nimi omówić wyniki badań, otrzymać e-receptę lub zwolnienie, a także zalecenia dotyczące leczenia.

Pandemia stała się impulsem dla szybszego rozwoju cyfryzacji i robotyzacji medycyny na całym świecie. A w krakowskim Szpitalu na Klinach jedynie przyspieszyła procesy transformacji technologicznej, które były już w toku. Rozmowa z Joanną Szyman, prezesem zarządu Szpitala na Klinach w Krakowie.

Nowotwory jelita grubego powodują rocznie około 600 tys. zgonów na świecie. Niestety, polskie statystyki są jeszcze gorsze.

Paweł Wisz, wybitny specjalista z zakresu urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach, jedyny Polak z mistrzowskim certyfikatem w chirurgii robotycznej nowotworów prostaty, a od niedawna jedyny Polak w strukturach zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego.

Robot medyczny to tylko narzędzie pracy w rękach lekarza? Doktor Paweł Wisz, urolog z krakowskiego Szpitala na Klinach, ma - jako jedyny Polak - mistrzowskie certyfikaty w robotycznym operowaniu nowotworów prostaty.

Both American and European centres for training personnel to operate with medical robots currently have queues of several months waiting for a basic course.

Lek. Paweł Wisz, ekspert z zakresu urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach, został powołany do struktur zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS).

Dr Paweł Wisz z krakowskiego Szpitala na Klinach wszedł do zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS).

Paweł Wisz, wybitny specjalista z zakresu urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach, jest pierwszym Polakiem w europejskich strukturach Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS). „Cieszę się, że moje dotychczasowe działania i osiągnięcia zostały docenione. Będę chciał położyć znaczący nacisk na edukację robotyczną i szkolenie w tym zakresie młodych lekarzy, bo już dzisiaj dostrzegamy potrzebę szkolenia nowych kadr w tym obszarze” – mówi dr Wisz.

Paweł Wisz, specjalista z zakresu urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach, został powołany do struktur zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego. Jest pierwszym Polakiem w europejskich strukturach Towarzystwa.

Paweł Wisz, specjalista z zakresu urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach, został powołany do struktur zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego. To szczególna nobilitacja z uwagi na to, że to pierwszy Polak w europejskich strukturach Towarzystwa.

Lek. Paweł Wisz, ekspert z zakresu urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach, został powołany do struktur zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS).

Krakowski Szpital na Klinach, należący do Grupy Neo Hospital, rozwija swoją działalność. W styczniu uruchomił placówkę ambulatoryjną w Krakowie. Od marca, we współpracy z opolskim centrum rehabilitacji Rehamedica otwiera natomiast ośrodek ortopedyczny w Opolu.

Ultrasonografia jest badaniem obrazowym, dzięki któremu lekarz je wykonujący może ocenić budowę narządów wewnętrznych. - Możemy badać serce, gałkę oczną, tarczycę, piersi, stawy, brzuch, nerwy, płuca i kości - powiedział w naszym studiu doktor Piotr Sołtysiak.

Opolskie centrum rehabilitacji Rehamedica i krakowski Szpital na Klinach już w marcu otworzą swój pierwszy wspólny oddział w Opolu.

Opolskie centrum rehabilitacji Rehamedica razem z krakowskim Szpitalem na Klinach otworzą w Opolu pierwszy wspólny oddział zajmujący się specjalistyczną rehabilitacją.

W marcu 2020 opolskie centrum rehabilitacji Rehamedica i krakowski Szpital na Klinach otwierają swój pierwszy wspólny oddział w Opolu. W jego ramach będzie funkcjonowała poradnia chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz gabinet diagnostyczno-zabiegowy.

Już 10 lat temu ukazała się książka „Why Hospitals Should Fly?” autorstwa Johna Nance’s, pilota myśliwców podczas wojen w Wietnamie i Iraku, w której podkreślał jak wiele jest punktów stycznych pomiędzy chirurgią wspieraną przez robotykę a lataniem statkami powietrznymi.

Nietrzymanie moczu dotyka aż ok. 30 proc. Polek. To choroba, która znacząco obniża komfort ich życia, negatywnie wpływa na życie seksualne, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do wycofania się pacjentki z aktywności społecznych.

zpital na Klinach uruchamia nowe gabinety lekarskie przy ulicy Cechowej 12 w Krakowie. Pacjenci zyskają tam dostęp do licznych specjalistów oraz do kompleksowej diagnostyki ultrasonograficznej, kardiologicznej oraz pełnego zakresu badań analitycznych.

Szpital na Klinach uruchamia nowe gabinety lekarskie przy ulicy Cechowej 12 w Krakowie. Pacjenci zyskają tam dostęp do licznych specjalistów oraz do kompleksowej diagnostyki ultrasonograficznej, diagnostyki kardiologicznej oraz pełnego zakresu badań analitycznych.

Czy otyłość i niedożywienie mogą iść w parze? - Paradoksalnie tak. To wynik jednorodnej diety, wysokocukrowej i wysokotłuszczowej. Z tego powodu pacjenci mają niedobory białek, witamin, żelaza, wapnia i innych pierwiastków.

„Zależy nam na poprawie efektywności placówek na poziomie mikroekonomicznym. Zauważyliśmy, że dyskusja w Polsce skupiła się na zwiększaniu nakładów, podniesieniu poziomu PKB na zdrowie, a ‚znikł z radarów’ temat związany z efektywnością organizacyjną i zarządzaniem. A to jest ten obszar, który chcemy poprawiać. Kodeks dobrych praktyk jest dedykowany dyrektorom, menadżerom, właścicielom szpitali” – tłumaczył Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) podczas konferencji prasowej inaugurującej projekt.

Dobre przykłady zarządzania szpitalami, które będą służyć menedżerom oraz dyrektorom placówek, złożą się na Kodeks dobrych praktyk zarządczych w placówkach medycznych.

Narodowy Fundusz Zdrowia i Polska Federacja Szpitali stworzą Kodeks dobrych praktyk zarządzania placówkami medycznymi. Już w tej chwili menedżerowie mogą bezpłatnie korzystać z przykładów dobrych rozwiązań, umieszczonych na stronie NFZ.

Chirurg kręgosłupa dr n. med. Andrzej Smętkowski oraz mistrzyni świata kulturystyki i adwokatka Aleksandra Krzyworzeka rozmawiają o zdrowym kręgosłupie, schorzeniach i operacjach kręgosłupa oraz tym, czy duże mięśnie oznaczają dużo siły.

Wyjątkowo bolesna, w równym stopniu dotykająca kobiet i mężczyzn, zależna od klimatu, uwarunkowań genetycznych i diety. Mowa o kamicy nerkowej lub moczowej.


Czy dziś trzeba być człowiekiem-orkiestrą? Czy lekarz jest jak pilot, a muzyk jak psycholog? Czy istnieje męska więź? Czy faceci się boją? Jak dbać o męskie zdrowie? Na kaskadę pytań Agi Szuścik odpowiadają muzyk Patrick The Pan i urolog dr Paweł Wisz.

soby, które zmagają się z kamicą nerkową mówią, że ból podczas „rodzenia kamienia” jest nie do wytrzymania. Pacjenci ci często trafią z tego powodu na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Ratunkiem mogą być nowoczesne metody leczenia kamicy nerkowej.

Kamica to choroba układu moczowego powstająca w wyniku odkładania się tzw. złogów. Jej atak wiąże się najczęściej z silnymi dolegliwościami. - Nie ma większego bólu, jaki może przeżyć mężczyzna - potwierdził lekarz, Michał Swolkień. Jakie są powody powstawania kamieni w układzie moczowym? Jak można leczyć kamicę?
Czytaj więcej na: https://dziendobry.tvn.pl/a/atak-kamicy-nerkowej-bol-porownywalny-do-bolow-porodowych-jak-leczyc-chorobe?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=paste

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez Polskie Towarzystwo Urologiczne roboty chirurgiczne coraz częściej są wykorzystywane w Polsce. W 2019 roku było to ponad 600 operacji z zakresu urologii.

Za trzy lata wartość rynku robotyki chirurgicznej w Polsce wzrośnie pięciokrotnie i będzie warta pół miliarda złotych. Placówki medyczne w kraju, zwłaszcza te prywatne, już teraz mocno stawiają na zmianę technologiczną w medycynie.

Operacja bariatryczna, czyli operacja zmniejszenia żołądka, to chirurgiczne leczenie otyłości. Dla wielu osób patologicznie otyłych – a tych w Polsce jest ponad 0,5 mln - to szansa na nową jakość życia, które jest dłuższe i zdrowsze. Operacja bariatryczna działa przyczynowo i jest zabiegiem ratującym życie. Pozwala nie tylko na utratę wagi, lecz także zmniejszyć ryzyko chorób związanych z otyłością, takich jak nadciśnienie czy cukrzyca. Na czym polega operacja bariatryczna? Jakimi metodami się ją wykonuje? Jakie daje efekty?

Ważne! Chodzi o leczenie Polaków w Wielkiej Brytanii i dostęp do służby zdrowia!Refundacja leczenia za granicą to silnie rozwijająca się alternatywa dla osób, które poszukują szybkiego i profesjonalnego leczenia, niewiążącego się z tak wysokimi kosztami jak te w angielskich prywatnych klinikach.

Do przepukliny może dość w wielu częściach ciała. Najczęstsze są przepukliny brzuszne, a wśród nich przepuklina pachwinowa. Jak się one objawiają, w jaki sposób nowocześnie się je leczy – mówi gość „Oblicz Medycyny” lek. Robert Balawender, chirurg z krakowskiego Szpitala na Klinach.

Refundacja leczenia za granicą to silnie rozwijająca się alternatywa dla osób, które poszukują szybkiego i profesjonalnego leczenia, niewiążącego się z tak wysokimi kosztami jak te w angielskich prywatnych klinikach.

Szpital na Klinach z początkiem 2020 r. uruchomił nową pracownię, w której pacjenci będą mogli wykonywać badania gastroskopii i kolonoskopii. To kolejny krok w rozwijaniu oferty Szpitala, a jednocześnie wyjście na przeciw potrzebom regionalnej społeczności, nie tylko Małopolski ale i ościennych województw. Ponadto, w styczniu krakowski Szpital zaprasza na bezpłatne badania.

Szpital na Klinach rozszerza dostęp do swoich usług, otwierając nowe gabinety lekarskie działające poza szpitalem. Gabinety będą przyjmowały pacjentów od 1 stycznia 2020 roku. Zlokalizowane będą przy ulicy Cechowej 12 w Krakowie.

Histerektomia, czyli usunięcie macicy, jest najczęstszą po cięciu cesarskim operacją stosowaną w ginekologii i położnictwie. Wykonywana jest przeważnie z powodu mięśniaków macicy. Pacjentki ze wskazaniem do histerektomii nie są świadome, że wycięcie macicy to tylko jedna z możliwości – często ta najgorsza. Metoda ta powinna być ostatecznością. Dlaczego więc w praktyce nierzadko niepotrzebnie dochodzi do tej operacji?

Nie tylko Polacy leczą się za granicą. Medonet podaje, że turystyka medyczna kwitnie również w naszym kraju. Którzy obcokrajowcy przyjeżdżają najchętniej.

Europejskie Towarzystwo Urologiczne w przypadku podejrzenia raka prostaty aktualnie zaleca wykonanie rezonansu magnetycznego. Następny krok to biopsja, czyli pobranie wycinków do badań histopatologicznych. Krakowski Szpital na Klinach oferuje pacjentom najnowocześniejsze badanie tego typu, czyli biopsję fuzyjną, którą wykonuje tam dwoje specjalistów: Anna Katarzyna Czech oraz Tomasz Wiatr.

Polska liczy się na globalnym rynku usług turystyki medycznej. Niektóre województwa mają kliniki obsługujące przede wszystkim osoby z zagranicy. Najczęściej leczą się u nas Niemcy, ale do uzdrowisk i szpitali ściągają nawet pacjenci z krajów arabskich.

W dniach 13-15 grudnia br. w Szpitalu na Klinach rusza program szkoleniowy dla urologów oraz lekarzy rezydentów w trakcie specjalizacji, czyli pierwsze w Polsce Międzynarodowe Kursy Urologii Robotycznej da Vinci, których kierownikiem jest europejskiej klasy ekspert z zakresu urologii robotycznej - dr Paweł Wisz.

Robot medyczny to tylko narzędzie pracy w rękach lekarza? Doktor Paweł Wisz, urolog z krakowskiego Szpitala na Klinach, ma - jako jedyny Polak - mistrzowskie certyfikaty w robotycznym operowaniu nowotworów prostaty.

Pacjenci w Małopolsce zyskali dostęp do nowoczesnej metody diagnostycznej raka prostaty. Szpital na Klinach w Krakowie jako pierwsza placówka medyczna w Małopolsce udostępnił w swojej ofercie medycznej najnowocześniejszy system do biopsji fuzyjnej prostaty – Koelis Trinity.

Tarczyca jest niewielkim narządem położonym na szyi, ale odpowiadającym za wiele ważnych funkcji w naszym organizmie. Odpowiada chociażby za wytwarzanie i uwalnianie dwóch hormonów: trijodotyroniny oraz tyroksyny, regulujących funkcję większości tkanek organizmu oraz wpływających na metabolizm naszego organizmu.

W Stanach Zjednoczonych jeden robot chirurgiczny da Vinci przypada na 100 tys. mieszkańców, w Europie – na 800 tys. mieszkańców. W Polsce jest to natomiast aż 6,5 mln mieszkańców.

Na pytanie jak uciążliwe i bolesna może być kamica nerkowa odpowiedzieć mogą tylko te osoby, które jej doświadczyły. A w 2015 r. na całym świecie było to aż 22,1 mln osób. Kamica moczowa polega na wytrącaniu się z moczu kryształów, które łącząc się formują kamienie, które najczęściej powstają w górnych drogach moczowych, a konkretnie w nerkach lub w pęcherzu moczowym.

Niemcy i Włochy to europejscy liderzy chirurgii robotycznej. W każdym z tych krajów wykorzystuje się obecnie ponad sto nowoczesnych robotów.

Usunięcie macicy to ostateczność? W teorii. W praktyce nierzadko niepotrzebnie dochodzi do tej operacji, czemu sprzyjają systemy finansowania ochrony zdrowia – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Kompleksowa ochrona poufnych danych to jeden z priorytetów w nowoczesnych placówkach medycznych. W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa sieci, z której korzystają pracownicy oraz pacjenci placówki, krakowski Szpital na Klinach zdecydował się na wybór urządzeń z serii FortiGate.

Rak prostaty, nazywany również rakiem gruczołu krokowego i rakiem stercza, jest jednym z najbardziej śmiercionośnych nowotworów u mężczyzn

Od grudnia 2019 r. w krakowskim Szpitalu na Klinach rusza program szkoleniowy dla lekarzy urologów w zakresie zabiegów wykonywanych z zastosowaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci.

Lekarze urolodzy będą mogli uczyć się wykonywania zabiegów z wykorzystaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci - w krakowskim Szpitalu na Klinach w grudniu startuje pierwszy w Polsce kurs urologii robotycznej da Vinci.

Co roku ok. 35 tys. Polek z różnych wskazań przechodzi histerektomię, czyli wycięcie macicy. To dla każdej kobiety trudna decyzja, lecz nierzadko ze względów zdrowotnych, konieczna.

Źródło: Puls Medycyny
https://pulsmedycyny.pl/program-oblicza-medycyny-chirurg-i-robot-zgrany-duet-wideo-974079
Z roku na rok dynamicznie wzrasta liczba operacji przeprowadzanych przy wsparciu nowoczesnych technologii robotycznych. Szacuje się, że z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanego systemu robotycznego da Vinci tylko w 2019 r. na świecie wykonanych zostanie 1,25 mln operacji. Gościem programu „Oblicza Medycyny” jest lekarz Paweł Wisz, urolog, ekspert urologii robotycznej z krakowskiego Szpitala na Klinach.

Od listopada br. krakowski Szpital na Klinach do pakietu oferowanych usług dołącza małoinwazyjne zabiegi z zakresu chirurgii kręgosłupa. Małoinwazyjne, czyli charakteryzujące się przede wszystkim wysoką skutecznością i szybkim powrotem do zdrowia. To odpowiedź na potrzeby coraz większej grupy pacjentów cierpiących na bóle kręgosłupa.

Rak jajnika jest jednym z najbardziej podstępnych nowotworów – rozwija się bowiem w ukryciu, często nie dając żadnych objawów. Tymczasem jest on w Polsce drugim najczęściej występującym nowotworem żeńskich narządów płciowych. Rocznie zapada na ten nowotwór ponad 3,5 tys. Polek, a co roku ok. 2,5 tys. z nich umiera z tego powodu.

Bezpieczeństwo danych pacjentów powinno być priorytetem w nowoczesnych placówkach medycznych. W jaki sposób przychodnie i szpitale radzą sobie z zapewnieniem odpowiedniej ochrony poufnych informacji?

Co roku około 3,5 tys. Polek słyszy diagnozę: rak szyjki macicy. Problem najczęściej dotyka młodych, aktywnych kobiet.

Dieta cud nie istnieje, ale operacja cud jest faktem. To operacja chirurgicznego zmniejszania żołądka. Żeby ten cud nowej, szczupłej sylwetki się udał, trzeba mu pomóc. W krakowskim Szpitalu na Klinach nad tym wsparciem pracuje zespół ekspertów.

Sukces współczesnej chirurgii zdecydowanie opiera się na postępie technologicznym i doskonałości narzędzi, jakimi chirurdzy mogą się posługiwać. Właśnie dzięki coraz bardziej zaawansowanym i innowacyjnym narzędziom rozwinęła się chirurgia małoinwazyjna.

Chirurgiczne usunięcie macicy jest zabiegiem, który może przerazić każdą kobietę. Kiedy histerektomia jest konieczna i czy można jej uniknąć? Działania profilaktyczne mają tu ogromne znaczenie.

Histerektomia jest zabiegiem chirurgicznego usunięcia macicy. Stosuje się ją najczęściej podczas leczenia chorób nowotworowych. Czy można jej uniknąć?

zy pamiętasz kiedy robiłaś ostatnie badania cytologiczne? Rok, dwa lata temu, a może na tyle dawno, że nie pamiętasz? A samo badanie zajmuje nie więcej niż 15 minut i wykonywane raz w roku może uratować Ci życie. Dlatego krakowski Szpital na Klinach wraz Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zapraszają od 21 października br. na bezpłatne badania cytologiczne, organizowane w ramach październikowej akcji Różowej Wstążki.

Dla kobiet cierpiących na raka szyjki macicy czy trzonu macicy do niedawna sukcesem było uniknięcie najgorszego. Technologia medyczna robi jednak bardzo szybko postępy. Dziś celem w leczeniu pacjentek jest nie tylko powrót do zdrowia, ale też odzyskanie pełnej jakości życia we wszystkich obszarach – społecznym, zawodowym, czy seksualnym. To wszystko umożliwiają nowoczesne technologie robotyczne, z których polskie szpitale coraz częściej korzystają.

Marta Stronias z powodu raka jajników została poddana histerektomii, czyli operacji usunięcia macicy. Jakie są skutki tego zabiegu? W jakich sytuacjach, oprócz choroby onkologicznej, jest wykonywany? Kiedy histerektomia nie jest wskazana? Gościem Dzień Dobry TVN był ginekolog, dr. n. med. Paweł Szymanowski.

Nowotwory ginekologiczne zbierają śmiertelne żniwo wśród Polek. Prawie połowę ofiar stanowią młode, aktywne zawodowo kobiety. Zawodzi profilaktyka? Nie tylko. Na margines Europy spycha nas efektywność leczenia. Pacjentki, którym mogą pomóc tylko nowoczesne metody, znajdują się na przegranej pozycji.

Na raka piersi choruje w Polsce około 17 tys. kobiet rocznie. Co gorsze, prognozy są nieubłagane: co piąta kobieta, która w tym roku usłyszy w gabinecie lekarskim diagnozę nowotworu choruje na raka piersi. Wiele kobiet obserwowało, jak chorują ich matki, babcie czy ciocie.

Szpital na Klinach jest jedynym w Małopolsce, który posiada robota chirurgicznego da Vinci, a dr Paweł Wisz jednym z siedmiu urologów na świecie, który przeszedł pełny kurs chirurgii robotycznej pod okiem światowej sławy specjalisty. Teraz dr Wisz i da Vinci spotkali się na Klinach.

Przerost gruczołu krokowego u mężczyzn po 55. roku życia to jedna z najczęściej pojawiających się męskich dolegliwości. Szacuje się, że cierpi na nią nawet co drugi mężczyzna. Jak zatem rozpoznać przerost prostaty? Jak leczyć dolegliwości? Jakie szanse niosą nowe technologie w leczeniu prostaty?

W Krakowie z użyciem robota da Vinci wykonywane są operacje raka szyjki macicy metodą TMMR. Tym samym Szpital na Klinach w Krakowie potwierdził swoją międzynarodową pozycję w gronie autoryzowa