Joanna Szyman: Dlaczego warto wybrać nasz szpital

Nowoczesny szpital XXI w. to sprawne i twórcze połączenie dwóch podstaw: ludzi i technologii. Należący do grupy NEO HOSPITAL Szpital na Klinach łączy najwybitniejszych w swoich specjalizacjach lekarzy z ultranowoczesnym sprzętem, budując jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj więcej
Zdrowie kobiet. Nie zwlekaj, zrób cytologię!

Karteczka przypominająca o wizycie u ginekologa wisiała u niej cztery lata. Kiedy w końcu zrobiła cytologię, diagnoza była jednoznaczna: rak. By zmobilizować kobiety do badań, zdecydowała się na terapię szokową: na fotografiach ze szczegółami pokazuje chorobę i etapy jej leczenia.

Czytaj więcej
Rak piersi. Szansa na normalne życie dzięki nowym technologiom

Na raka piersi choruje w Polsce około 17 tys. kobiet rocznie. Dr Wioletta Szepieniec ze Szpitala na Klinach w Krakowie apeluje do pacjentek: "Chodźcie na kontrolę do lekarza i badajcie swoje piersi!". I podkreśla, że w przypadku choroby współczesna medycyna daje kobietom coraz lepsze możliwości powrotu do zdrowia i normalnego życia.

Czytaj więcej
Robot da Vinci pomocny w walce z rakiem

Dla kobiet cierpiących na raka szyjki czy trzonu macicy do niedawna sukcesem było uniknięcie najgorszego. Dziś celem jest nie tylko powrót do zdrowia, lecz także odzyskanie pełnej jakości życia we wszystkich obszarach - społecznym, zawodowym czy seksualnym. O tym, co może osiągnąć lekarz dzięki wsparciu nowoczesnego robota da Vinci, opowiada dr Paweł Szymanowski z krakowskiego Szpitala na Klinach.

Czytaj więcej
Jak najlepiej wykorzystać roboty chirurgiczne, by przynosiły korzyść pacjentom? Co jest ważniejsze: precyzja czy wygoda

Najświeższy sondaż „The Future of Health”, przeprowadzony w dziewięciu krajach Europy, ujawnił, że ponad połowa Polaków nie widzi przeszkód, by w razie konieczności poddać się operacji z zastosowaniem robota medycznego.

Czytaj więcej
Odzyskaj kontrolę nad trzymaniem moczu. Neuromodulator to przełom

Nietrzymanie moczu to dolegliwość wstydliwa, utrudniająca codzienne funkcjonowanie. Nowatorska metoda stosowana przez specjalistów z Krakowa daje nadzieje dla pacjentów z uszkodzeniami rdzenia.

Czytaj więcej
Kraków: Centrum Gyneka łączy się ze Szpitalem na Klinach

Centrum Zdrowia Kobiety Gyneka z Krakowa od maja 2019 funkcjonuje w krakowskim Szpitalu na Klinach, działającym od listopada 2018 roku przy ulicy Kostrzewskiego, w krakowskiej dzielnicy Kliny Zacisze.

Czytaj wiecej
Aga Szuścik w portalu Facebook

Często pytacie mnie, 👨‍⚕️ który ginekolog jest profesjonalny, a jednocześnie miły, ciepły i taktowny, 🗺 gdzie iść na wizytę, by nie czekać całego dnia w kolejce, 🙋‍♀️ do kogo zgłosić się z niepokojącym objawem, 🗣 kto wyjaśni wszystko dokładnie i pozwoli zadać dowolną ilość pytań, 🚫 w którym gabinecie znajdziecie intymność, profesjonalizm, jednorazowe kapcie i spódniczki... 👗

Zobacz w portalu Facebook
Kraków. Bezpłatne konsultacje z zakresu ginekologii onkologicznej w Szpitalu na Klinach

Szpital na Klinach wraz z zespołem Kliniki Ginekologii i Uroginekologii Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego organizują bezpłatne konsultacje z zakresu ginekologii onkologicznej.

Czytaj więcej
Roboty medyczne. Przedłużenie rąk chirurga

Większa precyzja, niewielkie blizny, krótsza rekonwalescencja - to tylko kilka przewag robotów chirurgicznych da Vinci nad tradycyjnymi operacjami. Od kwietnia z jednego z nich korzystają pacjenci krakowskiego Szpitala na Klinach.

Czytaj więcej
Nowy sprzymierzeniec w walce z rakiem prostaty

Mężczyźni kochają zaawansowane technologie? Zapewne nie wszyscy. Ale ci, którzy zmagają się z rakiem prostaty, bez wątpienia docenią możliwości, jakie dają roboty chirurgiczne da Vinci.

Czytaj więcej
Chirurgia bardziej precyzyjna. Robot ułatwia operacje.

Chirurgia bardziej precyzyjna. Robot ułatwia operacje ginekologiczne i urologiczne – również w Polsce

Roboty medyczne tworzą cenną alternatywę dla wykorzystywanych dotąd technik w chirurgii – zarówno otwartej, jak i laparoskopowej w jej dotychczasowej odsłonie. Do najpopularniejszych na świecie należy obecnie robot da Vinci, od niedawna dostępny szerzej także w Polsce. Od kwietnia br. wspomaga terapię raka prostaty i raka trzonu macicy w krakowskim Szpitalu na Klinach.

Czytaj więcej
Kraków: w Szpitalu na Klinach powstało Centrum Leczenia Żywieniowego

rakowski Szpital na Klinach we współpracy z Nutricare stworzył Centrum Leczenia Żywieniowego. Placówka posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia żywienia dojelitowego w warunkach domowych.

Czytaj więcej
Kraków. W Szpitalu na Klinach działa Centrum Leczenia Żywieniowego Nutricare

W Szpitalu na Klinach działa już Centrum Leczenia Żywieniowego finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dla osób przewlekłe chorych, mających trudności z połykaniem, normalne odżywianie doustne jest bardzo często niewystarczające. Tacy pacjenci wymagają żywienia z użyciem zgłębników nosowo-żołądkowych lub gastrostomii.

Czytaj więcej
Szpital na Klinach nawiązuje kontakty zagraniczne

Przedstawiciele krakowskiego Szpitala na Klinach odwiedzili St. Antonius Hospital oraz klinikę neurologii i urologii onkologicznej PZNW w Gronau, w Niemczech. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji dotyczących potencjalnych obszarów współpracy.

Dotyczy to szczególnie zabiegów z wykorzystaniem systemu wsparcia chirurgicznego da Vinci.

Czytaj więcej
Kraków: Centrum Chirurgii Robotycznej w Szpitalu na Klinach

W krakowskim Szpitalu na Klinach na początku kwietnia 2019 odbyło się otwarcie Centrum Chirurgii Robotycznej, które powstało w oparciu o działający w tej placówce, pierwszy w tej części kraju, robot chirurgiczny da Vinci.

Czytaj więcej
Lekarze w szpitalu na Klinach będą operować przy pomocy robota Da Vinci

Minimalizowanie ryzyka ludzkich błędów, większe bezpieczeństwo pacjentów i ich szybszy powrót do zdrowia - to część zalet operowania przy pomocy robota medycznego Da Vinci. Jeden z modeli właśnie trafił do krakowskiego Szpitala na Klinach.

Czytaj więcej
Kraków stawia na robotykę medyczną. W czwartek otwarcie nowego centrum

Mieszkańcy Krakowa i południa Polski uzyskali dostęp do najnowszej technologii leczenia operacyjnego. W Krakowie, w Szpitalu na Klinach rozpoczyna działalność Centrum Chirurgii Robotycznej, działające w oparciu o pierwszy w tej części kraju robot chirurgiczny da Vinci.

Czytaj więcej
Otwarcie Krakowskiego Ośrodka Chirurgii Robotycznej

Pacjenci z południowo – wschodniej Polski zyskali dostęp do innowacyjnej metody wykonywania operacji chirurgicznych. Krakowski Szpital na Klinach, należący do Grupy Neo Hospital zakupił najnowszej generacji robota medycznego da Vinci i już w kwietniu przeprowadzi pierwszą operację z jego wsparciem.

Czytaj więcej
Robot da Vinci w krakowskim Szpitalu na Klinach

Szpital na Klinach, należący do Grupy Neo Hospital z końcem marca odda do dyspozycji swoich pacjentów się najnowszej generacji robota medycznego da Vinci. Pierwsze zabiegi, do których zostanie użyty będą z obszaru ginekologii i urologii.

Czytaj więcej
Krakowski szpital zbroi się w nowoczesny sprzęt. Robot da Vinci dla pacjentów z południa Polski

Krakowski Szpital na Klinach, należący do Grupy Neo Hospital wzbogacił się o najnowszej generacji robota medycznego da Vinci. Pierwsze operacje ginekologiczne i urologiczne z wykorzystaniem robota placówka planuje przeprowadzić już pod koniec marca br.

Czytaj więcej
Kraków: tu także będą operować z wykorzystaniem robota da Vinci

Krakowski Szpital na Klinach, należący do Grupy Neo Hospital pozyskał najnowszej generacji robota medycznego da Vinci. To kolejne takie urządzenie w Polsce. Niedawno, bo w grudniu ub. roku da Vinci trafił także do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Śniadeckiego w Białymstoku. Pierwsze operacje w Krakowie z wykorzystaniem robota placówka planuje przeprowadzić pod koniec marca.

Czytaj więcej
Blaski i cienie leczenia żywieniowego. Spotkanie w szpitalu na Klinach

Co oznacza "kwalifikacja" do żywienia dojelitowego? Kiedy wytworzyć gastrostomię u pacjentów ze stwardnieniem bocznym zanikowym? Kiedy usunąć gastrostomię u pacjenta po udarze? Jak bezpiecznie karmić przez zgłębnik nosowo-żołądkowy? Czym różnią się preparaty do żywienia dojelitowego? Na te wszystkie pytania odpowiedzą dr Krzysztof Figuła oraz dr Tomasz Kowalczyk.

Czytaj więcej
Kraków. Szpital na Klinach organizuje cykl spotkań pn. „Przy kawie o zdrowiu”

Program „Przy kawie o zdrowiu” będzie poświęcony profilaktyce i edukacji zdrowotnej. Pierwsze spotkanie dotyczące nowotworów piersi, jajnika i jelita grubego zaplanowano na czwartek 31 stycznia.

Czytaj więcej
Kraków. Bezpłatne konsultacje lekarskie

Darmowe konsultacje to część akcji profilaktycznej, która ma na celu wczesne wykrywanie chorób wieku dziecięcego, schorzeń ginekologicznych oraz nadciśnienia i problemów z układem krążenia. Zainteresowani krakowianie mogą skorzystać z porad specjalistów zatrudnionych w Szpitalu na Klinach w dniach 11 i 12 grudnia. Konsultacje będą odbywać się w przyszpitalnej przychodni przy ul. Kostrzewskiego 47.

Czytaj więcej
Szpital na Klinach rozpoczyna działalność

W Krakowie rozpoczyna działalność nowa placówka medyczna – „Szpital na Klinach”. Multidyscyplinarny kompleks medyczny dysponuje 26 łóżkami szpitalnymi, dwiema salami operacyjnymi, salami pooperacyjnymi z monitoringiem anestezjologicznym, salą chirurgii jednego dnia, traktem porodowym, a także nowoczesną przychodnią przyszpitalną z zaawansowanym technologicznie zapleczem diagnostycznym.

Czytaj więcej
W Krakowie powstał Szpital na Klinach

Pod koniec listopada 2018 roku w Krakowie otwarty został nowy prywatny szpital. Szpital na Klinach dysponuje 26 łóżkami, posiada dwie sale operacyjne, salę chirurgii jednego dnia, trakt porodowy, a także przychodnię przyszpitalną. W szpitalu działają dwa odziały – ginekologiczno-położniczy i zabiegowy oraz 16 poradni specjalistycznych, między innymi uroginekologiczna, pediatryczna, endokrynologiczna czy psychologiczna.

Czytaj więcej
Nowy Szpital na Klinach na czele z Joanną Szyman

Pod koniec listopada w Krakowie zainaugurował swoją działalność Szpital na Klinach. Powstał on w budynku, który do tej pory zajmował położniczo-ginekologiczny szpital Femina. Placówka, która znajduje się w południowej części miasta, należy do Grupy Neo Hospital. Dyrektorem zarządu szpitala jest Joanna Szyman, a dyrektorem medycznym Józefa Job. Obie wcześniej związane były z Grupą Scanmed.

Czytaj więcej