doktor

Szpital na Klinach przyciąga najlepszych specjalistów z zakresu urologii robotycznej

Z przyjemnością informujemy, że do naszego zespołu dołączył jeden z najlepszych w Europie specjalistów z zakresu urologii robotycznej – dr Pawł Wisz, który posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zabiegów urologicznych wykonywanych z użyciem robota da Vinci. Doświadczenia zdobywał między innymi w Klinice Urologii w Leverkusen w Niemczech – jednej z pionierskich placówek we wprowadzaniu robota Da Vinci do standardu chirurgicznego, która jako pierwsza w Niemczech została certyfikowanym oddziałem leczenia chorób prostaty (Prostatazentrum).  Doktor Paweł Wisz następnie pracował w najlepszym centrum robotyki w Europie, jak również jest jednym z siedmiu urologów na świecie, którzy odbyli pełne (roczne), certyfikowane szkolenie u boku mistrza tej dziedziny prof. Alexandre Mottrie, zdobywał umiejętności także pod kierownictwem amerykańskiego mistrza robotycznej prostatektomii prof. Patela. Jest również jedynym polskim międzynarodowym trenerem robotyki chirurgicznej w ośrodku ORSI ACADEMY, największym na świecie centrum szkoleniowym w chirurgii robotycznej.

– Operacje wykonywane przy pomocy robota da Vinci są operacjami znikomo inwazyjnymi, przeprowadzane są w 10 krotnym powiększeniu, oferowany obraz jest w technologii 3D Full HD, eliminowane są w całości drżenia rąk przy zachowanej pełnej rotacji dłoni co jest niemożliwe w operacjach laparoskopowych. Kolejnym aspektem jest niewymuszona ergonomiczna pozycja w trakcie zabiegu przy konsoli, co bezpośrednio przekłada się na koncentrację chirurga.  Dzięki wyżej wymienionym faktom jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie wykonać zabieg zachowując najmniejsze włókna nerwowe, bądź mięśniowe co wcześniej nie było możliwe. Podsumowując narzędzie chirurgiczne jakim jest robot da Vinci jest tak lubiane, bo przy jego użyciu efekt zabiegu chirurgicznego jest znacząco lepszy dla pacjenta. – mówi lek. med. Paweł Wisz