Urotechnologia i chirurgia małoinwazyjna – nowoczesne technologie w chirurgii dróg moczowych

.

Urotechnologia i chirurgia małoinwazyjna

Polscy pacjenci głównie z chorobami onkologicznymi coraz częściej stają się beneficjentami robotyki urologicznej. Wykonie operacji z użyciem robota to szereg korzyści dla pacjentów takich jak: szybki okres rekonwalescencji, mniejsza inwazyjność operacji, zminimalizowane ryzyko powikłań czy krótsza hospitalizacja. Zastosowanie chirurgii małoinwazyjnej i urotechnologii to jeden z większych postępów, które o ostatnim czasie dokonały się w chirurgii dróg moczowych. O korzyściach wynikających z operacji robotycznych zarówno dla pacjentów jak i dla samych chirurgów można przeczytać w wywiadzie dla MedExpress.pl. Na pytania odpowiadał Profesor Piotr Chłosta, który wykonuje operacje z wykorzystaniem robota w krakowskim Szpitalu na Klinach. Więcej informacji pod poniższym linkiem:

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64