Szpital na Klinach wziął udział w workshop’ie pod patronatem Europejskiej Federacji Szpitali HOPE

szpital na klinach wezmie udzial w spotkaniu eit health hub poland

W dniach 23-24 listopada w głównej siedzibie Philips w Eindho w Holandii odbył się workshop, zoorganizowany przez HosmartAI. Wydarzenie to zostało zrealizowane pod patronatem Europejskiej Federacji Szpitali HOPE, której członkiem jest Polska Federacja Szpitali, gdzie zrzeszony jest krakowski Szpital na Klinach.

Celem wydarzenia było zaprezentowanie najnowszych rozwiązań z zakresu robotyki medycznej oraz sztucznej inteligencji wykorzystywanej w opiece zdrowotnej. Szpital na Klinach reprezentowała Joanna Siudek – inżynier robotyk, która występowała w roli jednego z ekspertów, a jej zadaniem była ocena każdego z zaprezentowanych rozwiązań, pod kątem użyteczności, praktyczności i zastosowania w placówkach medycznych.

Wydarzenie niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla startup’ów, którzy mieli okazję pokazać swoje pomysły jak i dla Szpitala na Klinach – liczymy, że kilka z nich pojawi się w naszym szpitalu, ponieważ niektóre rozwiązania są naprawdę unikatowe i jednocześnie niezwykle praktyczne.  Ważnym aspektem workshopu była praca z pozyskiwaniem oraz pracą z  ogromnymi ilościami danych, które pojawiają się na każdym etapie procesu leczenia. Jest to element istotny z punktu widzenia analizy baz danych, dzięki którym możemy wyciągać wnioski usprawniając naszą pracę, szybciej znajdując zależności w wynikach badań pacjentów czy przewidując następstwa konkretnych zdarzeń. – mówi Joanna Siudek.

Szpital na Klinach jest jednostką stawiającą na nowoczesne technologie, digitalizację danych oraz wykorzystywanie systemów używających sztuczną inteligencję, w związku z czym niezwykłe ważnym jest poszukiwanie najlepszych rozwiązań z tej dziedziny. Posiadamy m.in. rozwiązanie Living Lab, które jest przestrzenią do testowania i nawiązywania współpracy z firmami i startupami, które chciałyby skonfrontować swoje pomysły z realna przestrzenią nowoczesnej placówki medycznej.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64