Szpital na Klinach uruchomił Europejskie Centrum Kompleksowego Leczenia Przepuklin

szpital na klinach uruchomil europejskie centrum kompleksowego leczenia przepuklin

Szpital na Klinach uruchomił Europejskie Centrum Kompleksowego Leczenia Przepuklin, które zajmuje się operacyjnym leczeniem przepuklin z wykorzystaniem metod małoinwazyjnych takich jak laparoskopia i chirurgia robotyczna, które są szczególnie przydatne w leczeniu skomplikowanych przepuklin nawrotowych (po poprzednich operacjach) oraz jako alternatywa do tradycyjnych operacji „otwartych” wymagających masywnych nacięć. Centrum posiada akredytację prestiżowej amerykańskiej organizacji International Hernia Collaboration i na stałe współpracuje z najlepszymi europejskimi i amerykańskimi klinikami.

Wykorzystanie metod małoinwazyjnych, w tym zabiegów robotycznych w leczeniu przepuklin pozwala na zmniejszenie dolegliwości bólowych, zadowalający efekt kosmetyczny oraz na zminimalizowanie ryzyka infekcji ran, pozawala również na skrócenie okresu rekonwalescencji oraz szybszy powrót do regularnej aktywności życiowej i zawodowej. Najnowszą techniką operacyjną jest operacja z wykorzystaniem robota chirurgicznego. Narzędzia chirurgiczne są zminiaturyzowane i dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii mają bardzo duży zasięg ruchomości, znacznie większy niż ludzkie dłonie. W niektórych przypadkach operacja robotyczna jest jedyną metodą przeprowadzenia operacji małoinwazyjnej np. w przypadku przepuklin wymagających szycia wewnętrznych warstw ściany brzucha.

„Przykładem takiej przepukliny jest przepuklina powstała w wyniku ciąży, gdzie duży ubytek pomiędzy mięśniami ściany brzusznej wymaga zaszycia i położenia specjalnej siatki wzmacniającej. Dzięki praktycznie nieograniczonej swobodzie ruchu narzędzi robotycznych, chirurg może wykonać zeszycie mięśni od wewnątrz, co jest niezwykle trudne laparoskopowo i zwykle wymaga operacji otwartej. Tysiące kobiet zmaga się z tym problemem i często nie decydują się na operację z obawy przed dużą operacją otwartą.” – mówi prof. Tomasz Rogula chirurg ogólny Dyrektor Kliniczny NEO Hospital.

wstecz dalej
Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..