Szpital na Klinach odebrał odznaczenie Medal Europejski

szpital na klinach odebral odznaczenie medal europejski

20 kwietnia 2023 r. podczas spotkania Małopolskiej i Częstochowskiej Loży BCC, Szpital na Klinach odebrał odznaczenie Medal Europejski za usługę „Zabiegowego leczenia otyłości przy wsparciu robota”. Medal Europejski, to rekomendacja wystawiona wyróżnionym produktom i usługom przez najważniejszą dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. Jest to niekomercyjne, ogólnopolskie przedsięwzięcie mające na celu wsparcie polskich produktów i usług na rynku Unii Europejskiej.

Operacje bariatryczne oprócz znacznej redukcji masy ciała pozwalają chorym na eliminację chorób towarzyszących otyłości i na uniknięcie ich negatywnych skutków. W Szpitalu na Klinach  pacjentom oprócz operacji laparoskopowych oferujemy także możliwość przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem systemu robotycznego. Wykorzystanie robota w zabiegach bariatrycznych nie tylko maksymalizuje bezpieczeństwo chorych podczas zabiegu oraz redukuje liczbę powikłań, ale przede wszystkim gwarantuje lepszą jakość zespolenia, które jest kluczowym elementem każdego zabiegu bariatrycznego.