Rusza akcja #ONKOODPOWIEDZIALNI, której inicjatorem jest NEO Hospital

rusza akcja onkoodpowiedzialni ktorej inicjatorem jest neo hospital

Z ogromną radością informujemy, że ruszyła nowa inicjatywa NEO Hospital #ONKOODPOWIEDZIALNI poświęcona edukacji onkologicznej, profilaktyce i promocji zdrowia. Akcja opiera się na wspólnych działaniach ze społecznie odpowiedzialnymi pracodawcami w celu zwiększenia świadomości zdrowotnej pracowników, zwrócenia uwagi na profilaktykę onkologiczną i wskazania ścieżki, jak sobie radzić z chorobą onkologiczną, gdy dotknie ona któregoś z pracowników. Partnerami akcji zostali między innymi Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej, Fundacja Onkologiczna Rakiety, Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, Business Centre Club, czy Polska Federacja Szpitali.

Czerwcowa odsłona akcji poświęcona jest nowotworom ginekologicznym, rakowi endometrium i rakowi szyjki macicy, bo te w Polsce od lat mają jedne z najgorszych wyników śmiertelności w Unii Europejskiej.

– Poprzez naszą akcję chcemy stworzyć zaangażowanym firmom i ich pracownikom możliwość zadawania pytań i poznania rozwiązań, w tym przede wszystkim w zakresie profilaktyki i nowoczesnych metod leczenia. Wiele zależy od nas samych, od naszych odpowiedzialnych postaw wobec własnego zdrowia. Możemy kontrolować wiele czynników ryzyka. Między innymi zachowując aktywność fizyczną i dbając o odpowiednia dietę. A także wykonując systematycznie badania profilaktyczne. Należy również pamiętać, że choroby nowotworowe można skutecznie leczyć i współczesna medycyna daje nam coraz więcej możliwości i nowoczesnych technik leczenia – mówi Joanna Szyman prezes zarządu Neo Hospital.

Serdecznie dziękujemy naszym  Partnerkom i Partnerom. Jednocześnie bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się aktywnie włączyć w projekt www.onkoodpowiedzialni.pl.

wstecz dalej
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..