Szpital na Klinach rozpoczyna realizację pakietu rehabilitacyjnego dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19

szpital na klinach rozpoczyna realizacje pakietu rehabilitacyjnego dla pacjentow po przebytej chorobie covid

Szpital na Klinach przygotował pakiet wysokospecjalistycznej, indywidualnie dobranej terapii dla osób po przebytej chorobie COVID-19. Usługa rekomendowana jest w szczególności pacjentom po odbyciu leczenia szpitalnego w wyniku ostrego przebiegu choroby jak również osobom, które nie wymagały hospitalizacji ale u których utrzymują się obciążenia w wyniku przejścia zakażenia koronawirusem. Do najczęstszych następstw związanych z zachorowaniem, które utrzymują się jeszcze długi okres po chorobie zalicza się m.in.  uczucie osłabienia lub wyczerpania, szybką męczliwość po wykonaniu codziennych czynności, duszności nasilające się w różnym stopniu, spłycony oddech, kaszel, spadek energii, problemy z koncentracją, utrudnienia przy przełykaniu pożywienia lub płynów, uczucie niepokoju jak również depresję. Głównymi zadaniami  programu są kompleksowa ocena stanu zdrowia i niekorzystnych skutków zdrowotnych, jakie powstały na skutek zakażenia wirusem SARS-COV-2 oraz efektywna terapia mająca na celu poprawę stanu zdrowia jak również leczenie powikłań powstałych w przebiegu choroby.

Pakiet przewiduje turnusy trzy tygodniowe w których zaplanowane są niezbędne badania diagnostyczne, konsultacje z lekarzami  specjalistami  oraz indywidualna rehabilitacja  z fizjoterapeutą i psychologiem.  Leczenie rehabilitacyjne prowadzone jest  z użyciem szerokiej gamy profesjonalnego sprzętu, monitorowania parametrów fizjologicznych.  Na bieżąco dokonywana jest  także ocena postępu rehabilitacji, a program może ulec zmianie w czasie trwania,  w zależności od indywidualnej reakcji organizmu pacjenta na prowadzone działania rehabilitacyjne. W trakcie trwania programu pacjenci są pod opieką specjalistów lekarzy, fizjoterapeutów i psychologów. Plan terapii przewiduje poprawę w zakresie wydolności oddechowo – krążeniowej, adaptację do zwiększonego wysiłku, polepszenie ogólnej kondycji fizycznej i sprawności ruchowej, podwyższenie siły mięśniowej, wsparcie zdrowia psychofizycznego, obniżenie poziomu lęku jak również poprawę jakości życia i edukację prozdrowotną.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z dedykowanym opiekunem:
Karolina Kopeć
Indywidualny Opiekun Pacjenta

+48 785 054 460

Zobacz szczegółowy opis zakresu usług