Kompleksowe leczenie chorób tarczycy w Szpitalu na Klinach

kompleksowe leczenie chorob tarczycy w szpitalu na klinach

W Szpitalu na Klinach powstało Centrum Leczenia Chorób Tarczycy wraz z Poradnią Endokrynologiczną, w którym  zajmujemy się diagnostyką, leczeniem ambulatoryjnym i operacyjnym pacjentów ze schorzeniami układu endokrynnego, ze szczególnym uwzględnieniem onkologii endokrynologicznej. Kadrę Centrum Leczenia Tarczycy tworzą specjaliści chorób tarczycy  z wieloletnim doświadczeniem zawodowym – prof. dr hab. n. med. Filip Gołkowski i prof. dr hab. Marcin Barczyński. W ramach Poradni Endokrynologicznej prowadzimy leczenie zaburzeń hormonalnych pracy: tarczycy, przytarczyc, nadnerczy oraz przysadki mózgowej. Realizujemy także  zakres badań diagnostycznych takich jak USG oraz cienkoigłowa, celowana biopsja aspiracyjna guzków tarczycy (BACC), które przeprowadza dr n. med. Piotr Sołtysiak.

W przypadku wskazań medycznych, w szczególności w przypadku rozpoznania lub podejrzenia nowotworu, pacjenci kierowani są na leczenie operacyjne, którego przeprowadzenie również jest możliwe w Centrum Leczenia Tarczycy Szpitala na Klinach. Operacyjnym leczeniem schorzeń tarczycy w Szpitalu na Klinach zajmuje się prof. dr hab. Marcin Barczyński, specjalista chirurgii onkologicznej i ogólnej, który przeprowadza m.in. zabiegi z zakresu diagnostycznego wycięcia płata tarczycy z guzem, całkowitego wycięcia tarczycy z powodu wola nienowotworowego, wycięcia tarczycy z układem chłonnym szyi z powodu raka oraz wycięcia gruczolaka przytarczycy. W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów wszystkie zabiegi w obrębie tarczycy wykonujemy wykorzystując techniki śródoperacyjnej kontroli w oparciu o metodę neuromonitoringu, która minimalizuje ryzyko uszkodzenia nerwów krtaniowych a także na życzenie pacjentów technik małoinwazyjnych – wideoskopowych jak i laparoskopowych. Dla lepszego efektu kosmetycznego istnieje też możliwość przeprowadzenia zabiegu innowacyjną metodą endoskopową, polegającą na wycięciu tarczycy z dostępu przez przedsionek jamy ustnej (tzw. TOETVA),  co pozwala na uniknięcie cięcia na skórze szyi jak i na skuteczne skrócenie czasu rekonwalescencji. W Centrum Leczenia Chorób Tarczycy stosowana jest również metoda Echolasera w zabiegowym ale nieoperacyjnym leczeniu łagodnych guzków tarczycy, podczas której wykorzystywane jest ciepło wytwarzane przez źródło laserowe.

Pacjenci Centrum Leczenia Chorób Tarczycy Szpitala na Klinach mogą liczyć na  dobór  procesu leczenia w przypadku już zdiagnozowanych schorzeń układu endokrynnego, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów – na postawienie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64