Klinika Ginekologii i Położnictwa Szpitala na Klinach na Festiwalu Nauki i Sztuki

Oddział Kliniczny Ginekologii i Położnictwa Szpitala na Klinach wziął udział w Festiwalu Nauki w ramach prezentacji Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Akademii im. A. F. Modrzewskiego, dla którego jest szpitalem klinicznym. Przygotowaliśmy namiastkę sali operacyjnej, w której odwiedzający mogli zgłębić tajniki chirurgii małoinwazyjnej oraz robotycznej. Odwiedzający mieli również niecodzienną możliwość sprawdzenia swoich zdolności manualnych korzystając ze sprzętu laparoskopowego firmy Stryker oraz specjalistycznego trenażera.

„Dzięki doskonałemu wyposażeniu w sprzęt Szpital na Klinach może przeprowadzać operacje małoinwazyjne. Chirurgię małoinwazyjną stosujemy u większości naszych pacjentów –  nawet w rozległych zabiegach onkologicznych a ewentualne ograniczenia techniki wynikają tylko z określonych sytuacji klinicznych. Operacja w trójwymiarowej technologii 3D z wykorzystaniem  specjalistycznych wież laparoskopowych czy systemu robotycznego zdecydowanie różni się od tej w technologii 2D. Innowacyjny sprzęt pozwala lekarzowi operującemu zajrzeć we wszystkie trudno dostępne zakamarki ciała ludzkiego,  jak również skrócić czas zabiegu a samemu pacjentowi gwarantuje szybszą rekonwalescencję.”

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie organizowany jest już  od 2001 roku przez krakowskie uczelnie akademickie i instytuty Polskiej Akademii Nauk. Jest to wydarzenie mające na celu popularyzację i prezentację przede wszystkim najnowszych osiągnięć naukowych. Stanowi również doskonałą okazję do dyskusji i wymiany doświadczeń na polu postępu naukowego, wprowadzanych na rynek innowacyjności jak również ich wpływu na podnoszenie jakości naszego życia.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64