Dwa roboty w Krakowie podczas konferencji Robotyka w ginekologii onkologicznej

contact header

Już 11 – 12 marca 2022 r. odbędzie się w Krakowie pierwsza konferencja poświęcona wykorzystaniu robotyki w ginekologii onkologicznej. Konferencja została przygotowana we współpracy Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Oddziału Ginekologii Onkologicznej Szpitala na Klinach. Przewodnim tematem wydarzenia będzie efektywność postępowania chirurgicznego z wykorzystaniem robota podczas zabiegów histerektomii w leczeniu operacyjnych nowotworów trzonu macicy i szyjki macicy.

W trakcie konferencji uczestnicy będą mogli obejrzeć zabiegi histerektomii, które realizowane są w ramach projektu badawczo-rozwojowego realizowanego ze środków „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego”. Przygotowano 5 sesji tematycznych, prowadzonych przez 12 prelegentów. Nie zabraknie aspektów praktycznych takich jak kwalifikacja pacjentek do leczenia operacyjnego, aspektów związanych z jakością życia pacjentek po zastosowaniu chirurgii robotycznej, a przede wszystkim najnowszych Rekomendacji Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO) z zakresu wykorzystania nowych technologii w ginekologii onkologicznej.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 4 marca drogą mailową: [email protected] lub telefonicznie pod nr telefonu 785 051 411.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64