Dr n. med. Piotr Sołtysiak ze Szpitala na Klinach odznaczony statuetką „Miłosiernego Samarytanina Roku”

dr n med piotr soltysiak ze szpitala na klinach odznaczony statuetka milosiernego samarytanina roku

6 maja 2022 r. podczas uroczystej gali po raz szesnasty zostały przyznane nagrody „Miłosiernego Samarytanina Roku”, czyli wyróżnienia dla osób, które na co dzień niosą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowało sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Kandydatury można było zgłaszać w dwóch kategoriach. Dr n. med. Piotr Sołtysiak został wyróżniony w  pierwszej z nich, w której poszukiwani byli pracownicy służby zdrowia, dla których pomoc chorym jest powołaniem, a nie tylko rutynowym wykonywaniem obowiązków. W drugiej kategorii nagrodzone zostały osoby, które bezinteresownie, z potrzeby serca, służą pomocą drugiemu człowiekowi.

Jak cytuje  portal www.gosc.pl dr Piotr Sołtysiak w ub. roku przyczynił się do uratowania życia choremu, któremu wielu innych lekarzy nie dawało już szans a dr postanowił o niego powalczyć.

„Dziś ten chory pisze tak: To złoty człowiek, na którego zawsze można liczyć. Zjawił się, gdy było bardzo źle, bo groziły mi sepsa i krwotok. Dr Sołtysiak zdecydował, że trzeba działać i w momencie, gdy szpitale przeżywały oblężenie z powodu epidemii, użył sobie tylko znanych sposobów, bym w trybie pilnym został przyjęty do jednego z nich – tylko tam lekarze zgodzili się podjąć ryzykownej operacji, bez której można było tylko czekać na koniec… Potem mnie nie zostawił, ale przyjeżdżał do domu, by mnie pielęgnować i – jak przystało na prawdziwego Samarytanina – uczyć tej pielęgnacji inne osoby. Robił to czasem kosztem swojego czasu wolnego, bo wiedział, że zadania, którego się podjął, nie może odpuścić, bo ceną jest życie człowieka. Był też do dyspozycji w różnych innych awaryjnych sytuacjach, których przez te miesiące nie brakowało”.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64