Szpital na Klinach uczestnikiem Mazowiecko-Izraelskiego Forum Technologii Cyfrowych w Medycynie

szpital na klinach uczestnikiem mazowiecko izraelskiego forum technologii cyfrowych w medycynie

Już 20 września br. odbędzie się Mazowiecko-Izraelskie Forum Technologii Cyfrowych w Medycynie, które organizowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Misję Handlową Ambasady Izraela w Polsce. Celem tego wydarzenia jest omówienie potencjału współpracy medycznej, w szczególności  wykorzystania w medycynie zaawansowanych systemów cyfrowych i sztucznej inteligencji pomiędzy podmiotami naukowo-gospodarczymi z Izraela a mazowieckimi szpitalami, placówkami ochrony zdrowia jak również jednostkami naukowo-badawczymi i  przedsiębiorcami. W wydarzeniu udział wezmą ośrodki naukowo-badawcze i medyczne z Izraela oraz firmy specjalizujące się w cyfrowych systemach monitorowania pacjenta i podaży leków, jak również te wykorzystujące AI w diagnostyce medycznej oraz we wczesnym wykrywaniu komórek nowotworowych. W debacie poświęconej wykorzystaniu sztucznej inteligencji we wsparciu procesów decyzyjnych w medycynie udział wezmą przedstawiciele Szpitala na Klinach m. in. prof. Tomasz Rogula, prof. Konrad Karcz jak również dr Magdalena Bizoń. Podczas debaty paneliści postarają się odpowiedzieć na pytania jakie są korzyści wynikające z upowszechniania nowych technologii robotyki chirurgicznej, rozszerzonej rzeczywistości i AI w perspektywie szpitali, lekarzy oraz pacjentów, czy roboty medyczne oraz AI mogą pomóc ograniczyć wyzwania związane z deficytem kadry medycznych oraz jakie są perspektywy rozwoju i największe bariery w rozwoju rynku tych nowych technologii.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64