Szpital na Klinach rozwija współpracę międzynarodową

szpital na klinach rozwija wspolprace miedzynarodowa

Szpital na Klinach w ciągu niespełna 5 lat działalności stał się innowacyjną placówką medyczną, w której 98% zabiegów wykonywanych jest technikami małoinwazyjnymi ale także cenionym ośrodkiem kształcenia lekarzy z wykorzystania tych technik. Blisko 30% pacjentów szpitala na Klinach to osoby z poza województwa małopolskiego oraz z zagranicy. Kluczowym czynnikiem  przyciągającym  pacjentów do naszego ośrodka w ramach turystyki medycznej jest niewątpliwie dostęp do wykształconej kadry, z bogatym doświadczeniem klinicznym oraz do nowoczesnych technologii medycznych, w tym systemu robotycznego. Pacjentom z zagranicy zapewniamy również odpowiednie standardy organizacji pracy, w tym koordynatorów dedykowanych do opieki na pacjentami – Patient Concierge. Szeroka oferta usług, wykorzystanie małoinwazyjnych metod leczenia umożliwiających skrócenie czasu hospitalizacji, wysokie kwalifikacje personelu to niewątpliwie aspekty, które wzmacniają zainteresowanie ofertą medyczną osób z poza regionu jak również przedstawicieli środowisk medycznych z zagranicy. W listopadzie Szpital miał zaszczyt gościć Generalnego Menedżera Health Service Executive z Irlandii. Wizyta ta stanowi ważny krok w rozwoju współpracy międzynarodowej a podczas spotkania omówiono szereg kwestii związanych z nowoczesnymi metodami leczenia oraz wymianą doświadczeń. Generalny Menedżer wyraził swoje uznanie dla poziomu profesjonalizmu i nowoczesności naszej placówki, co jest obiecującym sygnałem dla przyszłej współpracy.