Szpital na Klinach rozszerza ofertę o małoinwazyjne zabiegi pomagające skutecznie walczyć z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa

szpital na klinach rozszerza oferte o maloinwazyjne zabiegi pomagajace skutecznie walczyc z dolegliwosciami

Aż 60-90% dorosłych ludzi przynajmniej raz w życiu dozna lub doznało bólu kręgosłupa, który w większości przypadków stanowi objaw nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem mięśni, więzadeł lub dysku. Przyczyną dolegliwości bólowych są najczęściej nasze codzienne złe nawyki takie jak długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, brak aktywności ruchowej, czy dźwiganie ciężkich przedmiotów bez aktywnej stabilizacji kręgosłupa. W efekcie prowadzą one do rozwoju zmian zwyrodnieniowych krążków międzykręgowych i przemieszczenia się masy jądra miażdżystego w stronę kanału kręgowego, co powoduje ucisk struktur nerwowych, który jest bezpośrednią przyczyną występowania dolegliwości bólowych. Współczesna medycyna skutecznie przychodzi z pomocą pacjentom cierpiącym na dolegliwości bólowe kręgosłupa w postaci małoinwazyjnych zabiegów blokujących nerwy czuciowe, które w Szpitalu na Klinach wykonuje ortopeda dr Aleksander Winiarski. W ofercie naszego szpitala znalazły się: blokady dokręgosłupowe, polegające na wstrzyknięciu leku przeciwbólowego w połączeniu z lekiem znieczulającym jak również zabiegi kriolezji i termolezji, podczas których za pomocą niskiej lub wysokiej temperatury dochodzi zablokowania przewodzenia impulsów nerwowych i skutecznej likwidacji dolegliwości bólowych. Wszystkie zabiegi cechuje małoinwazyjność procedury, nie wymagająca nacięć skóry pacjenta, wysokie bezpieczeństwo oraz wysoka skuteczność znoszenia bólów kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego.