Szpital na Klinach nagodzony za działania na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu

szpital na klinach nagodzony za dzialania na rzecz spolecznej odpowiedzialnosci biznesu

Z przyjemnością informujemy, że nasz szpital otrzymał tytuł „Firma Dobrze Widziana” w konkursie Business Centre Club. Wyróżnienie to jest przyznawane firmom, które prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzą wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez firmę działalności społecznej.

Od początku działalności Szpital na Klinach chce dokonywać pozytywnych zmian, aktywnie uczestnicząc w życiu otaczającej nas społeczności. Pragniemy dzielić się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem medycznym i biznesowym tam, gdzie mogą się one okazać przydatne. Realizujemy strategię zrównoważonego rozwoju, która uwzględnia etyczny wymiar zasad zarządzania naszą organizacją, a także wspiera długoterminowe cele strategiczne organizacji. Jesteśmy zaangażowani w procesy kształcenia lekarzy, pielęgniarek, położnych, a także innych zawodów medycznych, a z naszych programów edukacyjnych skorzystało już o. 200 osób. Prowadzimy także akcje profilaktyczne i  społeczne oraz edukację prozdrowotną,  których celem jest poszerzanie dostępu do wiedzy zakresu ochrony zdrowia. Działania społeczne i edukacyjne inicjowane przez NEO Hospital, w tym akcja społeczna #Onkoodpowiedzialni zgromadziły społeczność ok. 100 firm, zatrudniających ok. 10 000 pracowników. Promujemy postawy oparte na etyce i odpowiedzialności jak również wdrażamy programy poszanowania, zrozumienia i akceptacji różnorodności. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu w obszarze służby zdrowia, angażujemy się w projekty konsultacyjne, by w duchu dialogu przyczyniać się do tworzenia efektywnego systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Jesteśmy aktywnym członkiem Polskiej Federacji Szpitali. Wierzymy, że wspólne działania w ramach nowopowstałej Koalicji na rzecz rozwoju robotyki medycznej zwiększą wykorzystanie potencjału robotyki i nowych technologii w ochronie zdrowia dostarczając wartości pacjentkom i pacjentom.