Specjaliści ze Szpitala na Klinach o przyszłości robotyki chirurgicznej w raporcie „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2022”

specjalisci ze szpitala na klinach o przyszlosci robotyki chirurgicznej w raporcie rynek robotyki chirurgicznej w polsce

Właśnie ukazał się najnowszy raport rynku robotyki chirurgicznej w Polsce Upper Finanse i Polskiej Federacji Szpitali. W Polsce działa już 19 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, pojawiały się również instalacje kolejnych systemów chirurgicznych: CorPath GRX w obszarze kardiologii, Versius w chirurgii, Cori w ortopedii, czy ExcelsiusGPS w neurochirurgii. Wzrost wartości rynku robotyki chirurgicznej w Polsce w 2022 r. w stosunku do 2021 r. to aż 48%. Szacuje się, że do 2027 r. rynek ten osiągnie wartość blisko 1 mld złotych.

Jak podkreśla Joanna Szyman – prezeska Grupy Neo Hospital – „Technologia robotów chirurgicznych dowiodła swoich licznych korzyści, w tym w zakresie wizualizacji, doskonałości narzędzi i precyzji podczas zabiegów minimalnie inwazyjnych, obniżając całkowity koszt opieki medycznej, poprawiając doświadczenia zespołów medycznych i pacjentów, którzy szybko powracają do zdrowia i pełnej aktywności życiowej. Zalety robotyki chirurgicznej zostały docenione również przez płatnika publicznego, a refundacja zabiegów wprowadzona w ramach NFZ w kwietniu br., w zakresie radykalnej prostatektomii, stała się impulsem do jeszcze szybszego rozwoju rynku i poszerzenia świadomości dotyczącej wartości robotyki chirurgicznej.”
 
Zapraszamy do zapoznania się z raportem. Raport stanowi kontynuację raportów „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce” tworzonych we współpracy z PMR.

Pobierz raport: https://upperfinance.pl/wp-content/uploads/2022/09/Raport_2022_2109.pdf

wstecz dalej
Wyślij wiadomość

    Napisz do nas..