Różowa odsłona akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI poświęcona rakowi piersi

rozowa odslona akcji onkoodpowiedzialni poswiecona rakowi piersi

Już od 1985 roku październik uznany został miesiącem Świadomości Raka Piersi, najczęstszego kobiecego nowotworu złośliwego w Polsce, który co roku diagnozowany jest u ok. 20 tysięcy Polek.  To właśnie temu nowotworowi została poświęcona październikowa odsłona akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI, zainicjowana przez NEO Hospital. W tym szczególnym miesiącu będziemy podejmować tematy związane z diagnostyką, leczeniem oraz profilaktyką nowotworów piersi, które mają na celu zwiększyć świadomość tego nowotworu ale również zachęcić kobiety do regularnych badań profilaktycznych. Pomimo, że ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy głównie kobiet w wieku 50-69 lat, to coraz częściej nowotwór ten bywa diagnozowany również u młodszych, aktywnych zawodowo pacjentek  w wieku 20-49 lat. Celem październikowej odsłony akcji #ONKOODPOWIEDZIALNI jest budowanie świadomości wokół raka piersi, edukowanie na jego temat ale przede wszystkim zachęcenie kobiet do regularnej samokontroli piersi, a także do poddawania się badaniom profilaktycznym.

Więcej informacji na: www.onkoodpowiedzialni.pl

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64