Robot da Vinci dla pacjentów z południa Polski

Pacjenci z południowo – wschodniej Polski zyskali dostęp do najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod wykonywania operacji chirurgicznych. Krakowski Szpital na Klinach, należący do Grupy Neo Hospital wzbogacił się o najnowszej generacji robota medycznego da Vinci. Pierwsze operacje ginekologiczne i urologiczne z wykorzystaniem robota placówka planuje przeprowadzić już pod koniec marca br.

Robot da Vinci dla pacjentów z południa Polski

Sprowadzony do Krakowa system da Vinci to obecnie najbardziej zaawansowany system robotyczny na świecie, stosowany w leczeniu zabiegowym wielu schorzeń, w tym także chorób nowotworowych.

Z wykorzystaniem da Vinci przeprowadza się obecnie ponad 170 typów zabiegów chirurgicznych – przede wszystkim operacje macicy, prostaty i jelita grubego, ale również operacje  w obrębie pęcherza moczowego, nerek, trzustki, płuc czy serca. Obecnie na całym świecie wykorzystywanych jest 4,8 tys. robotów da Vinci, z pomocą których wykonywanych jest rocznie  ponad 1 mln operacji.

Stworzenie dostępu na najnowszych światowych technologii daje ogromne nadzieje dla wielu chorych, w tym pacjentów z chorobami nowotworowymi z terenu Małopolski, Podkarpacia i Śląska. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii operacje wykonywane z użyciem da Vinci są bezpieczniejsze, skuteczniejsze i pozwalają na szybszy powrót do aktywności życiowych operowanych pacjentów, w porównaniu z dotychczasowymi metodami zabiegowymi.

To prawdziwy przełom dla pacjentów z południa Polski, którzy dotychczas byli pozbawieni dostępu do tej najnowszej technologii wykonywania operacji. Cieszymy się, że najnowszej generacji system wsparcia chirurgicznego da Vinci trafił do krakowskiego Szpitala na Klinach. Jesteśmy przekonani, że będzie dobrze służył pacjentom  – mówi  Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital, do której należy Szpital na Klinach.