Robot dla pacjentów z południa Polski

Pacjenci z południowo – wschodniej Polski zyskali dostęp do najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod wykonywania operacji chirurgicznych. Krakowski Szpital na Klinach, należący do Grupy Neo Hospital wzbogacił się o najnowszej generacji robota medycznego. Pierwsze operacje ginekologiczne i urologiczne z wykorzystaniem robota placówka planuje przeprowadzić już pod koniec marca br.

contact header

Sprowadzony do Krakowa system robotyczny  stosowany  jest w leczeniu zabiegowym wielu schorzeń, w tym także chorób nowotworowych.

Z wykorzystaniem robota  przeprowadza się obecnie ponad 170 typów zabiegów chirurgicznych – przede wszystkim operacje macicy, prostaty i jelita grubego, ale również operacje  w obrębie pęcherza moczowego, nerek, trzustki, płuc czy serca. Obecnie na całym świecie wykorzystywanych jest 4,8 tys. robotów, z pomocą których wykonywanych jest rocznie  ponad 1 mln operacji.

Stworzenie dostępu na nowych technologii daje ogromne nadzieje dla wielu chorych, w tym pacjentów z chorobami nowotworowymi z terenu Małopolski, Podkarpacia i Śląska. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii operacje wykonywane z użyciem robota  są bezpieczniejsze, skuteczniejsze i pozwalają na szybszy powrót do aktywności życiowych operowanych pacjentów, w porównaniu z dotychczasowymi metodami zabiegowymi.

To prawdziwy przełom dla pacjentów z południa Polski, którzy dotychczas byli pozbawieni dostępu do tej  technologii wykonywania operacji. Cieszymy się, że najnowszej generacji system robotyczny  trafił do krakowskiego Szpitala na Klinach. Jesteśmy przekonani, że będzie dobrze służył pacjentom  – mówi  Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital, do której należy Szpital na Klinach.