Profesor Michał Pędziwiatr wśród specjalistów Szpitala na Klinach

Profesor Michał Pędziwiatr wśród specjalistów Szpitala na Klinach-2

Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych specjalistów dołączył Profesor Michał Pędziwiatr. Profesor specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu chorób przewodu pokarmowego z wykorzystaniem minimalnie inwazyjnych technik operacyjnych takich jak laparoskopia. Wykonuje operacje laparoskopowe z powodu otyłości, nowotworów jelita grubego, trzustki, żołądka, wątroby, chorób nadnerczy i śledziony. Wykorzystując rutynowo techniki laparoskopowe wykonuje operacje jamy brzusznej w tym rozległe resekcje wątroby, trzustki, żołądka oraz zabiegi odbytnicy z zaoszczędzeniem zwieraczy.

Profesor Pędziwiatr jest aktywnym członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich (członek Zarządu Sekcji Wideochirurgii), European Association for Endoscopic Surgery, European Society of Surgical Oncology, European Society for Clinical Nutrition and Metabolism. W 2019 roku jako jeden z trzech polskich chirurgów na podstawie przeprowadzonego audytu jego techniki operacyjnej w Wielkiej Brytanii otrzymał certyfikat LapCo upoważniający do specjalistycznego szkolenia innych chirurgów w zakresie laparoskopowej chirurgii jelita grubego. Jest także trenerem Akademii Chirurgii Laparoskopowej STEP. Regularnie prowadzi szkolenia w zakresie chirurgii laparoskopowej dla lekarzy z innych ośrodków chirurgicznych.

Profesor uhonorowany został przez Ministrów Nauki i Szkolnictwa Wyższego stypendium dla naukowców w 2016 roku, ponadto otrzymał  Nagrodę im. Prof. Marka Sycha za wyróżniające się postępy w pracy naukowo-badawczej oraz brązowy medal im. Ludwika Rydygiera przyznany za wyróżnienie się czynami na polu nauki. Wyniki jego badań naukowych były wielokrotnie nagradzane podczas krajowych i zagranicznych kongresów medycznych. W 2019 roku otrzymał prestiżowe wyróżnienie Internationales Gaststipendium der Deutschen Gesselschaft für Chirurgie.

Absolwent Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Ludwig-Maximilians Universität w Monachium oraz  autor ponad 200 artykułów naukowych, ponad 220 doniesień zjazdowych i kilku rozdziałów w podręcznikach.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64