Profesor Piotr Major dołącza do zespołu lekarzy Szpitala na Klinach

Profesor Piotr Major dołącza do zespołu lekarzy Szpitala na Klinach-2

Miło nam poinformować, że do zespołu lekarzy Szpitala na Klinach dołączył profesor Piotr Major – specjalista w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości oraz minimalnie inwazyjnej chirurgii onkologicznej przewodu pokarmowego. Profesor Piotr Major jest przedstawicielem młodego pokolenia ambitnych chirurgów i naukowców. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegim Medicum w Krakowie, najlepszej uczelni medycznej w Polsce. Od  czasu  studiów związany z II Katedrą Chirurgii Ogólnej UJ CM. Jest specjalistą w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości oraz minimalnie inwazyjnej chirurgii onkologicznej przewodu pokarmowego. Swoje doświadczenie zdobywał odbywając szkolenia w renomowanych ośrodkach chirurgicznych w kraju i za granicą min. Oddział Chirurgii Bariatrycznej Homerton University Hospital w Londynie (2016), The Center of Obesity Surgery in the AZ Sint-Jan Hospital w Belgii (2018) czy Hospital Universitario Bellvitge w Barcelonie (2018). W 2017 roku uzyskał elitarny dyplom europejskiej specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej (F.E.B.S. – Fellowship of the European Board of Surgery).

Od ponad 10 lat jako chirurg zajmuje się pacjentami chorującymi na otyłość. Jest jednym z pionierów chirurgicznego leczenia otyłości w Małopolsce oraz jednym z twórców krakowskiego ośrodka bariatrycznego, uchodzącego aktualnie za jeden z  wiodących ośrodków chirurgicznego leczenia otyłości w kraju. Piotr Major posiada certyfikat umiejętności dla chirurga bariatrycznego przyznany przez Sekcję Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich. W wolnym czasie profesor stale wspiera „Stowarzyszenie Pacjentów Bariatrycznych – CHLO”, gdzie poprzez edukację promuje chirurgiczne metody leczenia otyłości.

Chirurgia bariatryczna i metaboliczna to również główne tematy jego zainteresowań naukowych. Jest autorem licznych prac opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych. Za swoją działalność badawczą w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości otrzymał liczne nagrody i wyróżnienie, w tym prestiżową nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Profesor jest uznanym, czynnym członkiem krajowych i międzynarodowych, chirurgicznych towarzystw naukowych: Towarzystwa Chirurgów Polskich, EAES, IBC oraz IFSO (International Federation for the Surgery of Obesity and Metabolic Disorders).