Prezes Zarządu Grupy Neo Hospital wśród prelegentów konferencji „PRIORYTETY W OCHRONIE ZDROWIA 2020”

Prezes Zarządu Grupy Neo Hospital wśród prelegentów konferencji-2

16 stycznia 2020 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja pt. „PRIORYTETY W OCHRONIE ZDROWIA 2020” pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia. Inteligentne wykorzystanie danych w ochronie zdrowia, rola sektora prywatnego w polskim systemie ochrony zdrowia, zdrowie publiczne to tylko nieliczne zagadnienia poruszane podczas tegorocznej konferencji. Joanna Szyman – prezes zarządu Grupy Neo Hospital jako prelegent wzięła udział  w sesji: „Dane medyczne, AI i start-upy w zdrowiu w 2020 roku”. W panelu była mowa m.in. o wspólnej strategii dotyczącej sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia, dostępie do danych medycznych w celu rozwoju AI, współpracy między start-upami a podmiotami leczniczymi jak również o planach Koalicji na rzecz AI w Zdrowiu. Moderatorem sesji był Prof. Jarosław J. Fedorowski – Prezes Polskiej Federacji Szpitali oraz członek Rady Programowej TT, a w sesji udział wzięli również:

• Maciej Banach – dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, prezes Think-Tanku „Innowacje dla zdrowia”
  • Łukasz Jankowski – prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie
  • Robert Kroplewski – pełnomocnik ministra cyfryzacji do spraw społeczeństwa informacyjnego
  • Piotr Najbuk – koordynator Koalicji AI w zdrowiu, project manager Raportu Start-upów
  • Jan Pachocki – ekspert prawny
Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64