Ponad 6 litrów krwi udało się zebrać podczas Akcji Krwiodawstwa organizowanej przez Szpital na Klinach

ponad litrow krwi udalo sie zebrac podczas akcji krwiodawstwa organizowanej przez szpital na klinach

Podczas organizowanej przez Szpital na Klinach Akcji Krwiodawstwa w dniu 12 września udało się zebrać ponad 6 litrów krwi. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które osobiście zaangażowały się w akcję, albowiem to dzięki Państwa krwi uda się uratować życie i zdrowie pacjentów, którzy trafią do szpitali i klinik z naszego regionu. Swoje podziękowania kierujemy również w stronę współorganizatorów akcji, czyli Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Opatkowicach.

Jak podkreśla Józefa Job – Dyrektor Medyczny Szpitala na Klinach – Nasze wspólne działania pozwoliły zwiększyć zabezpieczenie w krew dla małopolskich szpitali i klinik. Zdajemy sobie sprawę, że oddana krew to wielki dar  dla innych, który ratuje życie i zdrowie potrzebujących pacjentów. W imieniu Szpitala na Klinach składam najszczersze podziękowania, wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel i pojawiły się w dn. 12 września przed naszym szpitalem oraz wszystkim partnerom, którzy wspierali Akcję Krwiodawstwa.