Ponad 200 uczestników Małopolskiej Nocy Naukowców w Szpitalu na Klinach

ponad uczestnikow malopolskiej nocy naukowcow w szpitalu na klinach

30 września Szpitalu na Klinach uczestniczył w Małopolskiej Nocy Naukowców. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób –  zarówno dzieci, młodzieży ale i dorosłych. Dla wszystkich zainteresowanych szpital przygotował pokazy i warsztaty nowoczesnych technologii, z których nasi lekarze korzystają w codziennej pracy. Specjaliści dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem a ochotnicy mogli spróbować swoich sił na symulatorze chirurgicznym, czy zmierzyć się z rozszerzoną rzeczywistością wprawiając w ruch hologramy modeli anatomicznych. Wydarzeniu towarzyszyła świetna zabawa i mnóstwo uśmiechu. Szczególne podziękowania składamy młodzieży z XV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie, która w ramach wolontariatu wspierała organizacyjnie naszą pracę. Dziękujemy też wszystkim partnerom, którzy wzięli udział w wydarzeniu.