Pierwszy w Polsce zabieg jednoetapowej osseoitegracji w Szpitalu na Klinach

pierwszy w polsce zabieg jednoetapowej osseoitegracji w szpitalu na klinach

Szpital na Klinach jako jedyny w Polsce i jeden z 8 ośrodków na świecie wykonuje zabiegi osseointegracji. Na normalne, codzienne funkcjonowanie bez uciążliwej protezy lejowej mogą liczyć pacjenci będący po amputacji kończyn. Osseointegracja to nowoczesna metoda operacyjna pozwalająca na trwałe zakotwiczenie protezy w układzie kostnym człowieka. Standardowo zabiegi osseointergarcji przeprowadzane są dwuetapowo, czyli wymagają dwóch interwencji chirurgicznych: pierwszej podczas, której implant wszczepiany jest do kości, oraz drugiej, w której następuje zamocowanie łącznika pomiędzy protezą zewnętrzną a wewnętrzną. W tym miesiącu w krakowskim Szpitalu na Klinach dr Horst Aschoff wykonał pierwszy w Polsce jedonetapowy zabieg osseointegracji.

Wykonanie takiej procedury jest możliwe wyłącznie u pacjentów z dobrą jakością kości i z dobrymi warunkami anatomicznymi, a decyzję o możliwości przeprowadzenia zabiegu podczas jednej operacji podejmuje się śródoperacyjnie. Zdecydowaną przewagą procedury jednoetapowej jest mniejsze obciążenia organizmu znieczuleniem, ograniczenie intwerencji chirurgicznych, a co za tym idzie minimalizacja ryzyka powikłań okołooperacyjnych, mniejszy stres po stronie pacjenta, jak również jeden pobyt w szpitalu i szybsza rekonwalescencja. – mówi lekarz prowadzący dr Łukasz Kawik.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64