Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

miedzynarodowy dzien kobiet i dziewczat w nauce

11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce (eng. International Day of Women and Girls in Science) – święto ustanowione przez ONZ w 2015 na wniosek UNESCO, UN Women, ITU i innych organizacji, które wspierają i doceniają dostęp kobiet i dziewcząt do nauki, technologii, inżynierii, matematyki, ich kształcenia i badań naukowych na wszystkich szczeblach edukacji. Obchody mają na celu podkreślenie kluczowej roli, jaką odgrywają kobiety i dziewczęta w środowiskach naukowych i technologicznych.

– W NEO Hospital jesteśmy szczególnie zaangażowani w działania promujące równowagę, współpracę i zmiany, dzięki którym talent i ambicje wszystkich osób będą w pełni wykorzystane. Warto przy tym wykorzystać wielkie szanse, jakie daje nam rozwój nowych technologii, w tym robotyki chirurgicznej wspierającej pracę kadry medycznej. Za konsolą robota chirurg i chirurżka mają takie same szanse na doskonałość – mówi Joanna Szyman prezeska NEO Hospital.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64