Krakowski Szpital na Klinach zbiera krew dla pacjentów

krakowski szpital na klinach zbiera krew dla pacjentow

Już 12 września przed krakowskim Szpitalem na Klinach, zaparkuje mobilny punkt poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Wspólna akcja zorganizowana razem z Klubem Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Opatkowicach to niebywała szansa, aby uratować czyjeś życie tym bardziej, że latem w punktach krwiodawstwa pojawia się mniej dawców.

Punkt poboru krwi przed Szpitalem na Klinach, przy ul. Kostrzewskiego 47 będzie funkcjonował w godz. 9.00–13.00 a dla każdego, kto w tym dniu zdecyduje się oddać krew będzie czekał poczęstunek celem uzupełnienia kalorii. Krew może oddać osoba w wieku 18-65 lat, będąca w dobrym stanie zdrowia, wypoczęta, po lekkostrawnym posiłku oraz dbająca o spożycie ok. 2 l płynów w dniu poprzedzającym oddanie krwi oraz legitymująca się dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

– Nadchodząca akcja jest już kolejną zbiórką krwi, którą organizujemy w naszym szpitalu. Liczymy na to, że uda nam się osiągnąć dobry wynik zbiórki a nasza akcja zwróci także uwagę na fakt, jak ważne jest dawstwo krwi. Nasza krew jest niepowtarzalna, a jedyną fabryką w którą można ją wyprodukować jest nasz szpik kostny. Warto pamiętać, że krew jest potrzebna każdego dnia a jedna osoba jednorazowo w tracie trwania akcji może oddać 450 ml, czyli 10% krwi znajdującej się w organizmie dorosłego człowieka. Dzieląc się nią z innymi trzeba też myśleć, że może jutro ktoś uratuje nasze życie dzieląc się nią z nami. – mówi Józefa Job Dyrektor Medyczny Szpitala na Klinach.

Osoby chętne do udziału w akcji oddawania krwi proszone są  o zgłoszenie chęci udziału w akcji do 9 września 2022 r., kontaktując się z pracownikami rejestracji szpitala pod nr telefonu 12 267 40 64 lub wysyłając chęć udziału w akcji drogą elektroniczną na adres: [email protected]. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do inicjatywy!

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64