Kolejny kurs robotyki chirurgicznej już za nami!

W dniach 25-27 października w Szpitalu na Klinach odbył się kolejny Międzynarodowy Kurs Robotyki Chirurgicznej dla lekarzy chirurgów.  Kierownikiem kursu był prof. Tomasz Rogula – specjalista chirurgii metabolicznej, bariatrycznej, laparoskopowej, robotowej i ogólnej. Podczas trzydniowych warsztatów lekarze mieli możliwość zapoznać się z zasadami pracy robota, poznali jego instrumentarium oraz nawigację kamerą. Dodatkowo każdy z uczestników miał  możliwość przeprowadzenia ćwiczeń na trenażerach oraz odbycia wirtualnych treningów na najnowszej generacji symulatorze. Symulator jest obecnie pierwszym tej klasy urządzeniem do treningu wirtualnego w Polsce.

Poprzez uruchomienie szkoleń robotycznych, Krakowski Szpital na Klinach stał się europejskim liderem w szkoleniu lekarzy w ramach Międzynarodowych Kursów Chirurgii Robotowej, a młodym lekarzom daje niecodzienna szansę na uzyskanie wiedzy i doświadczenia w operowaniu przy użyciu sprzętów robotycznych – mówi prof. Tomasz Rogula.

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64