Koalicja na rzecz rozwoju robotyki medycznej powołana!

koalicja na rzecz rozwoju robotyki medycznej powolana

1 marca 2022 miało miejsce inauguracyjne spotkanie nowopowstałej koalicji przy Polskiej Federacji Szpitali, Koalicji na rzecz rozwoju robotyki medycznej powołanej przez prof. Jarosława J. Fedorowskiego, Prezesa PFSz.
Koalicja ma stać się centrum eksperckiej wiedzy o robotyce medycznej, miejsce, w którym spotykają się partnerzy kliniczni, przemysł oraz nauka i współdziałają w kierunku zwiększenia wykorzystania potencjału robotyki i powiązanych z nimi technologii w ochronie zdrowia.

Pracami koalicji kieruje prezydium w składzie:

• Przewodnicząca Koalicji – Joanna Szyman prezes zarządu Grupy NEO Hospital, członkini Rady Naczelnej PFSz,
  • Zastępca Przewodniczącego – dr n. med. Paweł Wisz, członek zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS)
  • Sekretarz – Urszula Szybowicz, Dyrektor operacyjna PFSz