Klinika Leczenia Otyłości Szpitala na Klinach wyróżniona Medalem Europejskim

klinika leczenia otylosci szpitala na klinach wyrozniona medalem europejskim

20 października odbył się finał XXXIII edycji Medalu Europejskiego, który jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem mającym na celu wsparcie polskich produktów i usług na rynku Unii Europejskiej. Medal Europejski, to rekomendacja wystawiona wyróżnionym produktom i usługom przez najważniejszą dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. Właśnie zakończyła się 33 edycja konkursu, a wśród laureatów konkursu znalazła się usługa NEO Hospital  – Klinika Leczenia Otyłości z zabiegowym leczeniem otyłości przy wsparciu robota.

Skala epidemii otyłości rośnie na całym świecie, a jak wskazują dane Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Urzędu Statystycznego, aktualnie trzech na pięciu dorosłych Polaków ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły. Prognozy nie są optymistyczne ponieważ zgodnie z szacunkami, za sześć lat z otyłością będzie borykało się ok. 30% obywateli naszego kraju. Warto pamiętać, że otyłość to nie tylko choroba sama w sobie ponieważ wiąże się ona z wyższym ryzykiem zachorowalności, niepełnosprawności jak i  śmierci. 24 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłości i jak podkreśla prof. Tomasz Rogula – Dyrektor Kliniki Leczenia Otyłości Szpitala na Klinach

– Oprócz znacznej redukcji masy ciała to właśnie operacje bariatryczne pozwalają chorym na eliminację chorób towarzyszących otyłości i na uniknięcie ich negatywnych skutków. Zgodnie z szacunkami zabiegi bariatryczne istotnie wpływają na zmniejszenie ryzyka zgonu z powodu chorób układu sercowo – naczyniowego nawet o 89% w okresie 5 lat jak również poprawiają jakość życia, co obserwuje się aż u ok. 95% chorych.  Zabieg bariatryczny wykonywany metodami małoinwazyjnym takimi system robotyczny gwarantuje pacjentom mniejszy uraz chirurgiczny, mniejsze ryzyko powikłań śród i pooperacyjnych oraz szybszą rekonwalescencję i powrót do codziennych aktywności życiowych i zawodowych. Wykorzystanie robota w bartiatrii nie tylko maksymalizuje bezpieczeństwo chorych podczas zabiegu oraz redukuje liczbę powikłań, ale przede wszystkim gwarantuje lepszą jakość zespolenia, które jest kluczowym elementem każdego zabiegu bariatrycznego.