Grupa NEO Hospital partnerem Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej

grupa neo hospital partnerem podkarpackiego centrum chirurgii robotycznej

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie zoperowano pierwszych onkologicznych pacjentów z rakiem prostaty z wykorzystaniem robota da Vinci, a zabiegi przeprowadził dr n. med. Paweł Wisz. Dalszej popularyzacji zabiegów ze wsparciem robotów da Vinci będą sprzyjać m.in. rosnące obciążenie służby zdrowia związane m.in. ze starzeniem się społeczeństw i chorobami cywilizacyjnymi, motywujące do stosowania technologii skracających czas hospitalizacji i rekonwalescencji, rosnące znaczenie bezpieczeństwa i ergonomii pracy kadry medycznej oraz zmiana modelu kształcenia lekarzy w kierunku umiejętności operowania w asyście robota, jako standardu edukacyjnego. Jak podkreśla dr n. med. Paweł Wisz – Przewaga tej metody nad chirurgią tradycyjną jest ogromna. Znacznie mniejsze ryzyko urazów i powikłań śródoperacyjnych. Znacznie mniejsza utrata krwi, znacznie większa precyzja wykonywania zabiegu, a i okres pooperacyjnego przebywania pacjenta w szpitalu jest znacznie krótszy – dwa do trzech dni.”