Grupa NEO Hospital partnerem Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej

contact header

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie zoperowano pierwszych onkologicznych pacjentów z rakiem prostaty z wykorzystaniem robota, a zabiegi przeprowadził dr n. med. Paweł Wisz. Dalszej popularyzacji zabiegów ze wsparciem robotów będą sprzyjać m.in. rosnące obciążenie służby zdrowia związane m.in. ze starzeniem się społeczeństw i chorobami cywilizacyjnymi, motywujące do stosowania technologii skracających czas hospitalizacji i rekonwalescencji, rosnące znaczenie bezpieczeństwa i ergonomii pracy kadry medycznej oraz zmiana modelu kształcenia lekarzy w kierunku umiejętności operowania w asyście robota, jako standardu edukacyjnego. Jak podkreśla dr n. med. Paweł Wisz – „Przewaga tej metody nad chirurgią tradycyjną jest ogromna. Znacznie mniejsze ryzyko urazów i powikłań śródoperacyjnych. Znacznie mniejsza utrata krwi, znacznie większa precyzja wykonywania zabiegu, a i okres pooperacyjnego przebywania pacjenta w szpitalu jest znacznie krótszy – dwa do trzech dni.”

Umów się na wizytę u lekarza
Umów się na wizytę: 12 267-40-64